Útočník Marek Račuk: „Ve třetí třetině nám to tam konečně padlo.“

Tereza Doksanská | 21.10.2015 | |

Kadaň - V rámci šestnáctého kola WSM ligy přivítala Kadaň Benátky nad Jizerou. V první třetině nepadl gól. Až ve druhé periodě prostřelili hosté brankáře Dvořáka, ale to byl také jediný gól benáteckých. Díky dvěma gólům Marka Račuka vyhráli kadanští 4:1.

Marku, zápas z 0:1 jste otočili díky Vašim dvěma gólům na 4:1. Jaké jsou pocity?
Pocity jsou dobré. Myslím si, že jsme celý zápas hráli dobře, akorát nám to tam nepadalo. Třetí třetinu to tam konečně padalo.

Proběhlo něco v kabině po druhé třetině, když jste prohrávali 0:1?
Ano, proběhlo. Nedávali jsme šance, chtěli jsme být aktivnější. Myslím si, že jsme byli takoví ospalí. Sice jsme byli skoro neustále u puku, ale bylo to ospalé. Třetí třetinu jsme si řekli, že na ně vlétneme a klaplo to.

Vstřelil jste vyrovnávací a vítězný gól. Jak byste popsal obě akce?
Při prvním gólu si hosté špatně nahráli, já jsem to vystihl, jel jsem sám na branku. Zkusil jsem blafák a vyšlo to. Druhý gól byl z přesilové hry. S Chloubou to máme docela nacvičené. Dal mi to křížem a já střílel do prázdné brány.

Hráli jste mnoho oslabení, ale jen v jednom jste inkasovali. Trénujete oslabení na trénincích?
Ne, netrénujeme. Oslabení hrají zkušení hráči, kteří ho hrají několik let. Prostě nám to jde.

Brankář Tadeáš Dvořák předvedl několik vynikajících zákroků. Podržel vás v utkání?
Ano, Dvořák chytal výborně. Chytal tři nebo čtyři zápasy a všechny chytal výborně. Po zranění Hanuljaka, Chomutov nebude pouštět brankáře a Dvořák se určitě chytil šance a chytá skvěle.

Hnali vás fanoušci dopředu?
Ano, to je jasné. Myslím si, na to kolik jich sem chodí, tak fandí dobře.

Čeká vás zápas v Prostějově, co od utkání očekáváte?
Určitě nám budou chtít vrátit porážku 2:7. Myslím si, že na nás vlétnou, budou to řezat. Budou chtít zápas hned od začátku strhnout na svojí stranu, ale my tam pojedeme s tím, co hrajeme poslední dobou. Budeme hrát aktivně a snažit se dát góly a moc jich nedostat.