Říkal jsem si, že zkusím kličku do bekhendu a povedlo se to, popisuje vítězný nájezd Darek Hejcman

Tereza Doksanská | 28.12.2015 | |

Kadaň - V rámci pětatřicátého kola WSM ligy se Kadaň utkala s Duklou Jihlava. Utkání rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých vstřelil jedinou branku Darek Hejcman. V utkání se také prosadili Trefný a Kverka. Černožlutí porazili Jihlavu 3:2 po samostatných nájezdech.

Darku, v utkání jste vedli 2:1, ale Dukla vyrovnala. Uspět jste dokázali v samostatných nájezdech a vyhráli jste 3:2. Jaké panují v kabině pocity?
Určitě jsme rádi, že jsme porazili Jihlavu. Dukla je těžký soupeř a jsme hodně rádi, že jsme to uhráli alespoň v samostatných nájezdech.

Dostali jste branku po 42 vteřinách, ovlivnilo to průběh utkání?
Celá první třetina byla od nás trošku pomalejší, než jsme se rozehráli. Myslím si, že nás to tolik neovlivnilo. Poté jsme se dostali do tempa a začali jsme hrát to, co jsme chtěli.

Řekli jste si něco v kabině po první třetině, kterou jste prohráli 1:0?
Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše ze třetiny, protože jsme to pořád tahali zpátky. Dále jsme si řekli, že budeme ze všeho střílet na bránu, což se povedlo.

Jak byste popsal svůj vítězný nájezd?
Viděl jsem, že brankář je dost vyjetý, tak jsem si řekl, že zkusím kličku do bekhendu a vyšlo to. Jsem strašně moc rád.

V sestavě chyběl Jakub Chrpa, kterého si povolal Chomutov a Radek Veselý s Davidem Kašem, kteří bojují na juniorském mistrovství světa. Byla jejich neúčast v týmu pociťována?
Máme hodně mladých hráčů, kteří se chtějí dostat do sestavy, tak ukázali svůj potenciál a zahráli určitě dobře jako kluci, kteří chyběli.

Poslední utkání v tomto roce hrajete v dalekém Havířově, co od utkání očekáváte?
V Havířově je velké hřiště, takže očekáváme hodně bruslení a osobních soubojů. Určitě to bude těžký zápas.