Měli jsme dost šancí, bohužel jsme je neproměnili, lituje útočník Darek Hejcman

Tereza Doksanská | 23.02.2016 | |

Kadaň - První domácí utkání v předkole play - off Trhačům nevyšlo. V první třetině se sice kadaňští po brance Darka Hejcmana ujali vedení, jenže Ústí ve druhé třetině vyrovnalo. Čtyři minuty před koncem se hosté ujali vedení, které si udrželi do konce utkání. Kadaň tak prohrála těsně 2:1 a v sérii prohrává 2:1.

Darku, s Ústím nad Labem jste vedli 1:0, ale nakonec jste prohráli 2:1. Jaký to byl zápas?
Od první třetiny jsme hráli dobrý hokej. Měli jsme dost šancí, které jsme bohužel neproměnili. Kdybychom dali rychlé branky, tak se mohl zápas vyvíjet zcela jinak. Po druhé třetině jsme přestali hrát, to, co jsme chtěli a poté jsme se do toho špatně dostávali.

Do utkání jste vstoupili mnohem lépe než Slovan, avšak Ústí ve druhé třetině stav srovnalo. Řekli jste si něco v kabině po druhé třetině?
Řekli jsme si, abychom nedělali zbytečné fauly, které stejně přišly. Abychom začali znovu bruslit, protože jsme v obranném pásmu bruslit přestávali. Také jsme si řekli, abychom se tlačili do brány.

Byla rozhodujícím momentem druhá branka Ústí?
Ano, zbytečně jsme dostali čtyři minuty před koncem branku.

Po Vaší vstřelené brance jste měl velkou radost, jak byste popsal branku z Vašeho pohledu?
Daniel Novák mi to skvěle nahrál do úniku, kde nebyl obránce, kterého jsem stihl ještě objet. Dostal jsem to do bekhendu, jsem rád, že to tam spadlo.

Myslíte si, že zápas ovlivnilo neproměněné trestné střílení Radka Veselého?
Ne, to si nemyslím. Měli jsme tam více šancí, které jsme měli proměnit. Bohužel se nám to nepodařilo. Takže bych neřekl, že to byl moment, který by rozhodl utkání.

Dnes vás hodně podržel Tadeáš Dvořák, je to tak?
Tadeáš nás drží celou sérii, chytá famózně. Musíme mu u branky více pomáhat a dotáhnout další zápas do vítězného konce.

Zítra vás čeká odveta, změníte něco do ní?
Budeme chtít hrát jako dneska první třetinu, tlačit se do brány, dobře bruslit, hnout se s nimi dozadu a v obraně je nepouštět před bránu. Myslím si, že můžeme vyhrát.

Co říkáte na fanoušky, kteří vás podporovali celé utkání?
Dneska kotel fandil super. Podporoval celé utkání, takže jsme za to rádi a doufám, že zítra přijdou znova.