Třetí třída se ukázala ve výborném světle!

Jindřich Poledna | 18.04.2016 | |

Třetí třída se ukázala ve výborném světle!

Ve dnech 8.-10.4.2016 se mladí hokejisté SK Kadaň za přispění čtyř Pirátů z Chomutova zúčastnili prvního ročníku největšího mezinárodního turnaje v minihokeji hráčů ročníku 2007 a mladších, v Ostravě, který organizovala hokejová škola olympijského vítěze a dvojnásobného mistra světa Davida Moravce.

 

Hráči, realizační tým i početná skupina rodinných příslušníků vyrazila již ve čtvrtek v odpoledních hodinách klubovým autobusem směr hlavní vlakové nádraží v Praze. Odtud jsme v čase 17:45 hod. odjížděli Pendolinem s celkovým počtem 40 osob do dějiště samotného turnaje. V čase 20:45 hod. jsme dojeli na vlakové nádraží Ostrava – Svinov. Tam již na nás čekal klubový autobus HC Vítkovice Steel, který nás odvezl do čtyřhvězdičkového hotelu Clarion, kde jsme byli po celou dobu turnaje ubytovaní.

V pátek začala očekávaná utkání. Tým SK Kadaň byl nalosován do skupiny B, kde se postupně střetl s družstvy HKM Michalovce, MMHK Nitra a HC Warrior Brno.

Pátek 8.4.2016:
SK Kadaň – HKM Michalovce – 9:6
SK Kadaň – MMHK Nitra – 10:12
Na konci pátečního programu nás čekaly dovednostní soutěže:
1.disciplíny – driblink mezi puky, následně slalom mezi kužely, a poté obrat v jízdu vzad – nominován - Winkelhöfer Jakub
2.disciplína – dvoučlenná štafeta na jedno kolo s předávkou hokejky mezi modrými čarami – nominováni – Novák Barnabáš, Dolejší Alex
Poté proběhlo vyhlášení nejlepších časů z obou disciplín a následné vyhlášení nejlepších fanoušků turnaje. Nejlepšími, nejhlasitějšími, nejvybavenějšími a vůbec vše NEJ!!!!!........vyhráli fanoušci SK Trhačů Kadaň.

V sobotu nás čekal veledůležitý zápas s HC Warrior Brno. Jelikož jsme chtěli na tomto turnaji uspět co nejlépe a chtěli hrát o 1.-12., a současně se nestěhovat do Ostravy Poruby, musel náš tým uspět. Povedlo se!!!

Sobota 9.4.2016:
HC Warrior Brno – SK Kadaň – 7:8Po odehraných základních skupinách bylo na programu nadstavbové utkání, podle umístění ze všech skupin. Po součtu všech výsledků ze základních skupin jsme se momentálně nacházeli na 9.místě, tudíž jsme narazili na budoucího finalistu celého turnaje HC Kometa Brno.

Sobota – 9.4.2016:
HC Kometa Brno – SK Kadaň – 8:9
Po infarktovém zápase, kdy se výsledek přeléval z jedné strany na druhou jsme 40 vteřin před koncem vstřelili vítězný gól. Nádherné utkání, obrovská bojovnost a první velký skalp jednoho z velkoklubů ČR.

Na programu bylo naše třetí sobotní utkání, a to LHK Jestřábi Prostějov.
Toto utkání nám nevyšlo po všech stránkách. Po tomto debaklu jsme se odsunuli do skupiny hrající o 5.-8.místo.
Sobota – 9.4.2016:
LHK Jestřábi Prostějov – SK Kadaň – 11:4

V neděli nás čekal další hokejový velkoklub, a to možná pro mnohé ten největší - HC Sparta Praha.
Během utkání jsme několikrát vedli o dvě branky, ale soupeř nás vždy srazil zpět a vždy dokázal srovnat skóre. Utkání nakonec rozhodovaly trestná střílení, na která byli postupně nominováni Nastoupil, Winkelhöfer, Dolejší. Začínala Sparta……..1:0. Rozjíždí se „kadaňský“Nastoupil…….neúspěšný. Brankář Sparty chytá. Další nájezd kadaňský brankář Civiš chytá. Rozjíždí se Winkelhöfer a nechytatelnou střelou nad vyrážečku proměňuje. Srovnáno 1:1. Následně ani hráč Sparty, ani hráč Kadaně Dolejší, neproměňují, tudíž je na řadě „náhlá smrt“. Začíná se v obráceném pořadí. Rozjíždí se „kadaňský“ Barnabáš Novák a krásným blafákem do prázdné branky střílí góóóóóóól!!!!!! Všichni čekáme na rozhodující nájezd hráče Sparty…….Pokud Dan Civiš chytí, zahrajeme si o 5. a 6.místo, ale navíc další skalp velkoklubu. Povedlo se !!!!!!!!!! Obrovská euforie, jak samotných hráčů, trenérů, tak všech nejen kadaňských fanoušků. Přijímáme následně gratulace i od samotných soupeřů.
Neděle – 10.4.2016:
SK Kadaň – HC Sparta Praha – 7:6 po samostatných nájezdech

Jelikož ve druhém utkání hráči Českých Budějovic přehráli MHC Martin, čekal nás v odpoledních hodinách soupeř z jihu Čech, který má ve svém kádru syny profesionálních hokejistů (Novotný, Nedorost). Druhý jmenovaný byl organizátory turnaje zaslouženě vybrán jako nejlepší hráč turnaje. Pro zajímavost je tento hráč ročník 2008, nesmírně šikovný jak bruslařsky, tak technicky.
Utkání se od počátku nevyvíjelo podle našich představ, neustále jsme pouze snižovali nepříznivý výsledek. Po vyčerpávajících předešlých utkáních, kdy jsme bojovali do posledních minut, jsme tentokrát odešli i fyzicky. Náročný program dal všem hráčům opravdu zabrat.
Neděle – 10.4.2016:
České Budějovice – SK Kadaň – 9:5

Přesto bych chtěl vyzdvihnout výkon našich svěřenců. Projevili obrovskou chuť vítězit, ukázali, že hokejem žijí, nevzdávali se, když se nedařilo. Ukázali nádherné emoce při utkáních, kdy brečeli po neproměněných trestných stříleních a naopak obrovská euforie ve formě pláče po vstřelené brance 40 vteřin před koncem utkání s Kometou Brno. Výbuch radosti, kdy hokejky a rukavice létaly vzduchem po rozhodujícím nájezdu se Spartou Praha.
Projevila se ohromná parta kadaňských a chomutovských svěřenců (jinak během sezóny soupeřů), kdy děti trávily společné chvíle na pokojích, zažily plno legrace při přecházení z hotelu na stravování a na zimní stadion.Závěrem bych chtěl poděkovat firmě Energo Tušimice s.r.o. a firmě Donaldson Industrial ČR, s.r.o. za nemalé finanční přispění na financování ubytování, stravování a dopravu pro tým SK Kadaň včetně trenérů.
Dále bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří přispěli na dofinancování částky, abychom se mohli zúčastnit tak nákladného turnaje.
Určitě bych chtěl poděkovat organizátorům turnaje panu Davidu Moravcovi a Petru Pavelcovi za překrásný hokejový zážitek, řidičům autobusů SK Kadaň a řidiči HC Vítkovice Steel, hlavní manažerce hotelu Clarion za trpělivost a obsluze při týmovém stravování v hotelu Puls.
Díky patří našim fanouškům, kteří získali zaslouženě cenu pro „NEJ FANS“.
Ale hlavně bych chtěl já osobně poděkovat, všem našim hráčům, že mi umožnili prožít nejkrásnější hokejový zážitek na lavičce týmu.Sestava SK KadaňŽák Ladislav – hlavní trenér, Paluska Miroslav – trenér brankářů, David Moravec – hlavní organizátor a ambasador turnaje, Pavelec Petr – organizátor turnaje, Winkelhöfer Michal – asistent trenéra, vedoucí družstva
Vaněk Jan, Winkelhöfer Jakub, Rosolová Lenka, Prošek Filip, Dolejší Alex, Koutský Tomáš, Žák Marek
Gieblová Lucie, Novák Barnabáš, Kisiel Tomáš, Nastoupil Filip, Malcovský Marek
Kodad Filip, Civiš Daniel

Autor článku: Winkelhöfer Michal – vedoucí mužstva SK Kadaň – r.2007
http://sportovni-klub-kadan-2007.webnode.cz/
http://www.moravecacademy.cz/

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM