Byla to moje životní trefa, popisuje svoji branku Robert Černý

Tereza Doksanská | 05.08.2016 | |

K a d a ň - První přípravné utkání sehrála Kadaň s nedalekým Mostem. Černožlutým vyšla první i druhá třetinu, po které vedli 2:1. Ve třetí periodě vstřelil Most dvě branky a zápas dotáhl do vítězného konce. Branku na 2:1 zajistil Robert Černý, který pálil od modré a jeho tvrdá rána překonala brankáře Moučka.

Roberte, první zápas po letní přípravě. Bylo těžké se dostat do tempa?
Určitě. Hokej to nebyl nic moc, hlavně z naší strany. Musíme zapracovat na taktických věcech, hlavně na založení útoků. Nesmíme se hlavně nechat vylučovat tak jako dneska.

Těšil jste se na zápas?
Já jsem se těšil hodně moc. Doteď jsme jen dřeli na ledě a konečně přišel zápas.

Po druhé třetině jste vedli 2:1, ve třetí třetině jste ale dvakrát inkasovali. Polevili jste?
Z naší strany to nebylo stoprocentně dobře zahrané. Trochu jsme polevili a to nás stálo vítězství. Neproměnili jsme šance, které jsme ve třetí třetině měli a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

V zápase jste byli mnohokrát vyloučeni, v jednom oslabení jste inkasovali. Je problém vaše disciplína?
Ano, bohužel je. Musíme se častých vyloučení vyvarovat. Pokud tohle chceme předvádět v sezoně, tak to nepůjde.

Utkání jste měli dobře rozehrané, nakonec jste prohráli 3:2. Co se stalo?
Za stavu 2:2 jsem špatně vyhodnotil situaci za bránou a to nás bohužel stálo vítězství.

Střílel jste od modré a padla z toho branka. Měl jste v úmyslu trefit branku nebo jste jen tak vystřelil?
Měl jsem v úmyslu dát gól, ale byla to moje životní trefa (smích). Kluci se mi hned smáli, že mě ještě neviděli takhle vystřelit.