Martin Kohout: Potřebovali jsme vyhrát a taky jsme tak udělali.

Filip De Bolle | 18.12.2016 | |

K a d a ň - Trhači po bojovném výkonu porazili pražskou Slavii 2:0. O první branku se v přesilové hře postaral Martin Kohout. Pro jedenadvacetiletého útočníka to byl sedmý gól v probíhajícím ročníku WSM Ligy a celkově se jednalo o třináctý kanadský bod.

Jak byste utkání zhodnotil?
Byl to hodně těžký zápas, pro nás hodně důležitý. Takže to bylo ze začátku z obou stran opatrné, ale druhou třetinu jsme přidali do útoku a dali jsme gól, který nás ještě více nakopl.

Během druhé a třetí třetiny měla Slavia několik velkých šancí. Věřili jste, že zápas dovedete do vítězného konce?
Určitě jsme si věřili, potřebovali jsme vyhrát a taky jsme tak udělali.

Otevřel jste skóre zápasu ve 28. minutě. Jak byste branku popsal?
Rychle jsme v přesilovce otočili hru, Goro mi to ze středu prostrčil na stranu a já už to jenom napálil na branku a padlo to tam.

A jak se vám líbila plyšáková exhibice?
Je to super akce a moc se mi líbilo, že jsem první gól dal já a lidi naházeli potom ty plyšáky na led.

Nastoupil jste v útoku se Stloukalem a s Gorčíkem. Jak se vám spolu s nováčky v dresu Trhačů hrálo?
Hrálo se mi s klukama dobře, jsou to sice nováčci v Kadani, ale jsou to extraligoví hráči, takže bych řekl že parádní spolupráce.

Po Vánocích vás čeká zápas s Třebíčí. Co od utkání očekáváte?
Tak já doufám že vyhrajeme, protože body potřebujeme jako sůl. Doufám, že potvrdíme výhru se Slavií i po vánocích.