Pincovi puk vypadl, tak jsem ho dorazil do brány, popisuje svoji branku Martin Osmík

Tereza Doksanská | 22.02.2017 | |

Most/Kadaň - Trhači podlehli Mostu 6:3 a Most stáhl náskok Kadaně na deset bodů. Černožlutí sice vedli, jenže se jim nepovedla druhá třetina a Most se už nevzdal vedení. Jedním ze tří střelců je Martin Osmík.

Martine, s Mostem jste prohráli 6:3. Jak byste zápas zhodnotil?
První třetina byla od nás dobrá, tam jsme Most přehrávali, měli jsme hodně šancí, ale bohužel jsme tam nedali více jak jeden gól. Od druhé třetiny to bylo špatné, neproměňovali jsme šance, chtěli jsme to dávat hodně do prázdné brány. Spíše jsme hráli profesorský hokej než jako to, co chceme, čím nás soupeř potrestal.

Byl Most nepříjemným soupeřem?
Most je pokaždé nepříjemným soupeřem. Mají tam zkušené hráče, což nesmíme podceňovat.

Po první třetině jste vedli 1:0, ve druhé vstřelil Most tři góly a prohrávali jste 3:1. Máte vysvětlení pro nepovedenou druhou třetinu?
Podali jsme tam špatný výkon. Zřejmě jsme se nesoustředili tak, jak jsme měli. Chtěli jsme to vylučovat, Most nás tím potrestal a skončilo to tak, jak to skončilo.

V utkání jste využili pouze jednu přesilovou hru, čím to je, že neproměňujete přesilové hry?
Málo střílíme. Musíme více střílet, bez střelby to nepůjde.

Kapitán Jakub Trefný dostal osobní trest, ovlivnilo to nějak utkání?
Určitě to ovlivnilo utkání, je to zkušený bek a bez něj se hraje špatně.

Vsítil jste druhý gól do mostecké sítě, jak byste ho popsal?
Honza Tomeček mi to přenechal za bránou, tak jsem to vyvezl. Nikoho jsem tam neviděl, tak jsem to chtěl zavést. Přičemž jsem viděl, že bek couvá, zkusil jsem vystřelit přes něj a gólmanovi to tam vypadlo. Vypadlý puk jsem dojel a dorazil do brány.

V útoku nastupujete s Martinem Kohoutem a Lukášem Vránou. Jak se vám s nimi hraje?
Je to super. Kluci tam lítaj do rohů, vybojují hodně puků, z čehož se výborně těží. Jsou silní na puku, hraje se mi s nimi dobře.

Ve hře je stále dvanáct bodů, díky vaší prohře se Most na vás dotáhl na rozdíl bodů deseti. Bude to ještě boj?
Samozřejmě, Most nedá nic zadarmo. Pro nás je důležité, abychom někde ty tři body urvali.

V sobotu hrajete s Litoměřicemi, co od utkání očekávat?
Litoměřice jsou nepříjemné, dobře brání. Tohle utkání musíme zvládnout, abychom měli klid.