Jakub Köver: „Moc jsem se na zápas těšil.“

Sabina Nováková | 27.08.2017 | |

Jakub Köver: „Moc jsem se na zápas těšil.“

K a d a ň - Za kadaňské Trhače v přátelském utkání proti Klatovům nastoupil útočník Jakub Köver. Nejenže si slovenský mladík doposud hrající v chomutovské akademii může odškrtnout premiéru v dresu Kadaně, ale poprvé taktéž nastoupil za seniorský tým. Do zápasu vstoupil velmi aktivně, hned v první třetině měl dvě nadějné akce a zápas zakončil individuálním nájezdem.

 

Jakub Köver se o své jisté účasti dozvěděl těsně před zápasem, tudíž s Trhači nestihl žádný trénink. „Před tréninkem s juniorkou jsem se dozvěděl, že nastoupím a strašně jsem se těšil,“ popisuje dojmy. Ve třetí periodě se slovenský útočník dostal do výborné pozice, projel obranou a jel sám na gólmana. „Chtěl jsem něco vymyslet, ale bohužel to nevyšlo,“ uvedl odchovanec Košic, který naskočil do přípravného zápasu proti druholigovým Klatovům. V konečném výsledku Kadaňští přestříleli Klatovy 9:2.

Osmnáctiletý forvard si v Chomutově zahrál především za starší dorost, kde se mu v sezóně 2016/2017 velice dařilo. V tomtéž ročníku si zkusil i juniorský hokej, když vypomohl v jedenácti zápasech chomutovským juniorům. Nyní má možnost srovnání i s první ligou. „Určitě je to jiné. Hraje se s rozumem a více se dohrává,“ hodnotí slovenský reprezentant.

V již zmíněném starším dorostu se mu podařilo urvat více kanadských bodů než činí součet odehraných zápasů v NOEN extralize 2016/2017. Právě to možná vedlo k tomu, že se jeho šance nastoupit za A-tým v Kadani zvýšily. „Jasně, byl to krůček k tomu, abych v Kadani mohl být. Za další hraji za juniorku, je to jedno s druhým.“ V základní části vstřelil za 29 zápasů devatenáct gólů a na patnáct jich nahrál. Úspěšně pokračoval také v play-off, ve kterém vytěžil sedm bodů z šesti zápasů.

„Byla to asi moje největší zkušenost v kariéře. Nepopsatelný pocit hrát na domácí půdě,“ hodnotí Jakub Köver účast na mistrovství světa do osmnácti let ve slovenském kádru, který se umístil ve skupině na třetím místě a v celkovém pořadí skončil šestý. Slovenský reprezentant okusil domácí atmosféru ve všech pěti utkání, která tým odehrál.

Jakub Köver před pár týdny oslavil osmnácté narozeniny. Oslavy se, vzhledem k začínající sezóně, konaly v Chomutově, kam za ním přijela rodina. To s sebou nese také hru bez ochranné mřížky na přilbě. „Ze začátku jsem měl větší strach, protože bez košíku mě nic nechránilo, ale už jsem si zvykl a je to v pohodě.“ Podle pravidel ČSLH však hra bez mřížky po dovršení plnoletosti není povinností. Hráč si může ponechat celoobličejový kryt, nebo ho vyměnit za půl plexi.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM