Další domácí boj, přijede pražská Slavia

Sabina Nováková | 19.09.2017 | |

Další domácí boj, přijede pražská Slavia

K a d a ň - Na zimním stadiónu v Kadani se ve středu 20. září od 18 hodin představí HC Slavia Praha. Již čtvrté kolo WSM Ligy bude velmi vypjaté, protože Trhači nevyhráli jediné klání z celkových čtyř. Jelikož se uskutečnila předehrávka devátého kola s Frýdkem-Místkem, odehráli o jeden zápas víc. Poslední utkání sehráli na ledě Litoměřic, kde padli 3:6. Podaří se Kadaňským hráčům získat první tři body do tabulky?

 
SK TRHAČI KADAŇ vs. HC SLAVIA PRAHA
14. místo
0 bodů
POZICE12. místo
3 body
9:22SKÓRE6:9
V – PP – VP – P
0 – 0 – 0 – 4
BILANCE V – PP – VP – P
1 – 0 – 0 – 2
22,73 % – 76,92 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ 12,50 % – 92,31%
66 tr. minutTRESTNÉ MINUTY30 tr. minut

Slavia má ze tří zápasu zapsanou pouze jednu výhru, a to v souboji s Havířovem, když Slezany přestřílela 5:1. Gólově se vyznamenal Lukáš Krejčík, který byl hlavním aktérem celého duelu a vstřelil čtyři góly. Pátý gól doplnil Lukáš Nedvídek. Další utkání mělo stejný závěr v rámci skóre, avšak pro soupeře. Sešívaní prohráli 1:5 v Českých Budějovicích. Jediným střelcem se stal v poslední minutě základní hrací doby Zdeněk Kubica. V posledním třetím kole Slavia padla na svém ledě 0:3 proti Jestřábům z Prostějova.

    Poslední sestava SK Trhači KadaňLukeš – Trefný, Chalupa, Kadeřávek, Szathmáry, Černý, Blaha – Tůma, Hejcman, Wágner – Müller, Rob, Chrpa – Kohút, Rindoš, Adámek – Ringler, Tupý, Macháček.

    Poslední sestava HC Slavia PrahaPolívka – Drtina, Novák, Kasík, Holý, Barák, Kolařík – Krejčík, Šafránek, Doležal – Ondráček, Šagát, Kubica – Kopta, Nedvídek, Jankovský – Tejral, Krliš, Šmerha.

Trhači budou chtít na domácím ledě proti Slavii vyhrát, protože v tabulce jsou umístěni na poslední příčce s nula body ze čtyř zápasů. První dvě prohry byly velmi těsné, a to na ledě kladenských hráčů 2:3, kde se prosadil v obou případech Jan Müller, a v domácím prostředí proti Frýdku-Místku 3:4, kde skórovali Martin Šťovíček, Ondřej Buchtela a Luboš Rob. Dalším duelem byl domácí souboj proti přerovským Zubrům, který skončil debaklem 1:9. Čestný gól si připsal Darek Hejcman. Poslední utkání sehráli Kadaňští na ledě Stadionu Litoměřice, odkud odjížděli s prohrou 3:6. Střelci tohoto klání byli Robert Černý, Jakub Trefný a Patrik Kadeřávek.

Černožlutým se proti Slavii Praha příliš nevede. V sezóně 2016/2017 porazili Pražany pouze jednou. První ze soubojů skončil 2:3 v prodloužení. Druhé klání v pražském Edenu prohráli Kadaňští 1:3. Poté se Trhačům zadařilo a zdolali Slavii poměrem 2:0. Poslední vzájemný duel znovu opanovala Slavia, tentokrát zvítězila 3:1.

Při této příležitosti do Kadaně zavítá bývalý hráč Martin Šagát, který pětadvacetkrát nastoupil a připsal si osmnáct gólů. Dalším hráčem Slavia Praha, který hájil barvy Trhačů po dobu sedmi sezón, je Martin Kadlec. Ten však kvůli aktuálnímu zranění pravděpodobně do zápasu nenastoupí.

KADAŇ vs. SLAVIA
T. Dvořák – 85,11 %
Štěpán Lukeš – 79,73 %
BRANKÁŘIDominik Frodl – 89,66 %
Patrik Polívka – 91,67 %
Luboš Rob
4 (1+3)
PRODUKTIVITA Lukáš Krejčík
4 (4+0)
Jan Müller
2 góly
GÓLYLukáš Krejčík
4 góly
Luboš Rob
3 asistence
ASISTENCEDavid Šafránek
4 asistence
Darek Hejcman
44/91 – 48.35%
VHAZOVÁNÍ Martin Šagát
38/60 – 63,33 %
Šimon Szathmáry
5 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STELYJiří Drtina
6 zbl. střel
Martin Šťovíček
7 hitů
HITYMartin Šagát
6 hitů
Jan Müller
16 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYDavid Šafránek
Lukáš Nedvídek
Jaroslav Kasík
Jindřich Barák
všichni 4 tr. minut
Šimon Szathmáry
22:10 min/z
ČAS NA LEDĚJiří Drtina
23:25 min/z
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM