Trhači třikrát venku: Série začíná v Prostějově

Sabina Nováková | 26.09.2017 | |

Trhači třikrát venku: Série začíná v Prostějově

K a d a ň – Trhače ve středu 27. září čeká v rámci sedmého kola WSM Ligy výjezd do Prostějova, kde vzájemné klání odstartuje v 18 hodin. Kadani i Jestřábům se zatím příliš nedaří. Oba týmy se nachází ve spodní polovině tabulky. Soupeř má navrch dvě výhry na ledě Slavie a doma s Havířovem. Svěřencům Roberta Kašeho a Kamila Koláčka se zatím nepodařilo za sedm zápasů ukořistit jediný bod, a obsazují tak poslední místo celé WSM Ligy.

 
LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV vs. SK TRHAČI KADAŇ
11. místo
6 bodů
POZICE14. místo
0 bodů
12:16SKÓRE14:34
V – VP – PP – P
2 – 0 – 0 – 4
BILANCE V – VP – PP – P
0 – 0 – 0 – 7
15,63 % – 88,24%PŘESILOVKY – OSLABENÍ15,63 % – 78,38 %
126 tr. minutTRESTNÉ MINUTY88 tr. minut

V loňské sezóně Prostějov vyhrál tři ze čtyř vzájemných zápasů proti kadaňskému A-týmu. První tři si Jestřábi ohlídali a vyhráli nad Trhači 4:3, 5:2 a následně 6:2. Poslední klání na domácím ledě Kadaňští zvládli a vrátili tak Hanákům malý úder za předešlé neúspěchy v rámci sezóny 2016/2017.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Lukeš – Kadeřávek, Szathmáry, Cestr, Černý, Trefný, Blaha – Chrpa, Chlouba, Hlava – Havel, Rob, Havlíček – Krejčiřík, Hejcman, Procházka – Wágner, Rindoš, Tůma

    Poslední sestava LHK Jestřábi Prostějov:

    Neužil – Kolář, Žovinec, Drtina, Pospíchal, Mikliš, Horyna – Rudovský, Divíšek, Dvořáček – Nouza, Venkrbec, Luňák – Švarc, Voženílek, Zabloudil – Švec, Hozák, Fiala

Prostějov nemá příliš dobrou bilanci na začátku sezóny, poněvadž prohry převažují nad výhrami. První zápas znamenal prohru na ledě Přerova, kde se Jestřábi ani gólově neprosadili – 2:0. Následný domácí duel byl proti Litoměřicím, ty však Hanáky přestřílely 4:1. Dvojice vydařených soubojů se uskutečnila na ledě pražské Slavie – 3:0 – a poté doma s Havířovem – 3:1. Ve zbylých dvou kolech WSM Ligy si Prostějovští vykoledovali prohru, když na ledě Motoru České Budějovice podlehli 3:5 a v Benátkách nad Jizerou nestačili na domácí poměrem 2:4.

Nula bodů – to aktuálně hlásí tabulka WSM Ligy po šesti kolech. V případě Trhačů se jedná už o sedm odehraných zápasů. Kadaňská série proher se protahuje déle, než by si každý přál. Právě proto by zápas proti Prostějovu mohl být zlomovým.

PROSTĚJOV vs. KADAŇ
Jakub Neužil – 92,73 %
Dominik Groh – 88,52 %
BRANKÁŘIŠtěpán Lukeš – 85,34 %
Tadeáš Dvořák – 84,76 %
Jan Rudovský
David Dvořáček
5 (2+3)
PRODUKTIVITA Darek Hejcman
5 (2+3)
Jan Rudovský
David Dvořáček
Dušan Žovinec
Tomáš Nouza
Matouš Venkrbec
2 góly
GÓLYDarek Hejcman
Jan Müller
František Wágner
2 góly
Jan Rudovský
David Dvořáček
Marek Drtina
3 asistence
ASISTENCEDarek Hejcman
Jakub Trefný
Luboš Rob
3 asistence
Tomáš Divíšek
81/151 – 53,64 %
VHAZOVÁNÍ Darek Hejcman
76/147 – 51.70%
Marek Drtina
Ondřej Mikliš
7 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STELYŠimon Szathmáry
9 zbl. střel
Daniel Kolář
14 hitů
HITYJakub Trefný
13 hitů
Jan Rudovský
31 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYJan Müller
18 tr. minut
Marek Drtina
24:51 min/z
ČAS NA LEDĚŠimon Szathmáry
22:40 min/z

Poslední duel absolvovali Černožlutí proti Českým Budějovicím, s nimiž měli výborně započaté utkání. Ondřej Procházka – nová posila z juniorského kádru Sparty – otevřel skóre ve dvanácté minutě. Vedení si Trhači bohužel nechali vzít v pětatřicáté minutě, kdy Vlastimil Dostálek překonal Štěpána Lukeše. V závěru těsně před vypršením hrací doby ale bohužel rozhodl hostující hráč Václav Nedorost, jenž kličkou do bekhendu dostal puk za Lukešova záda.

LHK Jestřábi Prostějov se utkali v šestém kole s Benátkami nad Jizerou. Jako první se na začátku druhé třetiny prosadil Dušan Žovinec, a to díky hráči, který Stezkovi zakryl výhled. Následovala trojitá dávka ze strany Benátek, o které se postarali Zdeněk Král svou střelou k pravé tyči, Matěj Psota a Jan Jeník narozený v roce 2000, jenž si připsal první branku v šestém startu mezi seniory. Malou naději Prostějovských vykřesal opět Dušan Žovinec, který snížil stav zápasu na 2:3 – opět díky špatnému rozhledu Aleše Stezky. poslední slovo měl však benátecký Ondřej Chrtek, a zmařil tak veškeré naděje Jestřábů na vyrovnání.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM