Trhači zajíždějí k derby na led ústeckého Slovanu

Tereza Doksanská | 10.10.2017 | |

Kadaň – Ve dvanáctém kole WSM Ligy se Kadaň utká s krajským rivalem – HC Slovan Ústí nad Labem. Trhači v minulém utkání brali plný počet bodů, kdežto Slovan pouhý bod. Jak dopadne severočeské derby? Vyloupí Černožlutí Ústí nebo body zůstanou Slovanu?

Slovanu se v přípravě dařilo
Ústí odehrálo v přípravě celkem osm zápasů. Nejprve hráči Slovanu zajížděli na led extraligového Litvínova, odkud odjížděli s prohrou 3:6. Poté dva zápasy vyhráli, když porazili Litoměřice 1:0 a Kadaň 3:1. V utkání s Benátkami se Ústí nedařilo a prohrálo 2:6. Odvetné utkání s Kadaní ústečtí hokejisté nezvládli a prohráli 3:5. Po dvou porážkách přišly tři výhry v řadě. V odvetných zápasech porazil Slovan Litoměřice 4:3 a Benátky 4:2. V generálce zajíždělo Ústí do nedalekého Děčína, který porazilo vysoko 7:2.

Z posledních pěti zápasů získal Slovan osm bodů
HC Stadion Litoměřice vs. HC Slovan Ústí nad Labem 3:2sn
HC Slovan Ústí nad Labem vs. HC Slavia Praha 1:2
AZ RESIDOMO Havířov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 4:8
HC Slovan Ústí nad Labem vs. ČEZ Motor České Budějovice 2:0
LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 3:2pp.

Poslední utkání z pohledu obou týmů

LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem
Diváci se dočkali prvního gólu až ve druhé třetině. Radovali se domácí. Jan Starý ve 29. minutě prostřelil svého jmenovce v ústecké brance Růžičku. Poté padaly góly až v poslední části. Na 1:1 vyrovnával Jaroslav Roubík, o minutu později se prosadil Jiří Severa. Ústí si drželo vedení až do 55. minuty, kdy se prosadil Tomáš Divíšek. Za vyrovnaného stavu 2:2 se prodlužovalo. V poslední minutě se mohli fanoušci Prostějova radovat. Druhý bod zařídil Jestřábům obránce Marek Drtina.

Sestava: Růžička – Zdvořáček, Brož, Hes, Husák, Bernad, Mlčoch, Macek – Volf, Smolka, Roubík – Melka, Dufek, Vrdlovec – Severa, Merta, Sladkovský

SK Trhači Kadaň vs. SK Horácká Slavia Třebíč 3:2
30. Hlava (Kůs), 35. Havel (Rob), 51. Hejcman (Trefný, Szathmáry) – 45. Diviš, 48. Diviš.

Sestava: Lukeš – Szathmáry, Trefný, Cestr, Rašner, Chalupa, Blaha, Černý – Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Hlava, Kůs, Chrpa – Havel, Rob, Tůma – Rindoš, Ringler.

Vzájemná utkání z minulé sezony
Ze čtyř zápasů získala Kadaň pouhé čtyři body.

HC Slovan Ústí nad Labem vs. SK Trhači Kadaň 9:3
SK Trhači Kadaň vs. HC Slovan Ústí nad Labem 4:3
HC Slovan Ústí nad Labem vs. SK Trhači Kadaň 3:2pp

SK Trhači Kadaň vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3
1. Vrdlovec (D. Merta, Z. Doležal), 14. Poulíček (Roubík), 28. Z. Doležal (D. Merta).

Sestavy obou týmů

Strmeň – Černý, Trefný, Tomeček, Baránek, Chalupa, Tejnor, Weinhold – Hlava, Hejcman, Kůs – Harkabus, Osmík, Beránek – Chrpa, Chlouba, Slavíček – Vaněk, M. Zadražil, Vrána.

Soukup – Vágner, Husák, Macek, Kasík, Přindiš, Zdvořáček – Poulíček, Roubík, Melka – Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Moučka, Gengel, Dalecký – Navarra, Komárek, Markulinec.

Radující se Jaroslav Roubík

V Ústí mají svého Jaroslava, v Kadani zase Jakuba

Jaroslav Roubík, dalo by se říct ikona ústeckého hokeje, oslavil 17. září čtyřicáté narozeniny, 4. října zase svůj 1000. bod v první lize. Opora Slovanu jubilejního bodu dosáhla v devátém kole WSM v Havířově, kde se dvakrát prosadila a dvakrát nahrála. Tisícovku překonal prvoligový matador proti Českým Budějovicím, když asistoval u gólu. Čtyřicetiletý útočník překonal Daniela Hodka a Petra Jíru, a dostal se tak na první pozici v tabulce nejproduktivnějších hráčů v prvoligové historii. Jaroslav Roubík skončit nehodlá. Dokud mu bude sloužit zdraví, bude pokračovat. Metu může nastavit hodně vysoko. Zanedlouho oslaví nejstarší hráč Ústí další tisícovku, tentokrát v odehraných zápasech.

Jakub Trefný, ve druhém kole WSM Ligy nastoupil k 800. utkání v první lize. Jen o necelých 200 zápasů více má odehráno výše zmíněný Jaroslav Roubík. Obránce přezdívaný „Trefňák“ má cíl – dohnat bývalého spoluhráče Roubíka. Šestatřicetiletý kapitán Trhačů nastupoval s Jaroslavem Roubíkem v sezoně 2001/2002 za Chomutov, nyní stojí již nějakou sezonu proti sobě jako rivalové. Jakub Trefný, nejstarší hráč Kadaně, nemá v plánu skončit. Dokud to půjde, bude hrát.