Kadaň odjede na jih Čech, kde vyzve Motor

Kateřina Kundertová | 29.10.2017 | |

K a d a ň - Trhači odjedou k devatenáctému kolu WSM Ligy do jihočeské metropole, kde vyzvou doma neporažený ČEZ Motor České Budějovice. Duel bude speciální pro Luboše Roba, jenž se v posledních dnech přesunul z Kadaně zpět pod kouče Mariana Jelínka. Navážou Kadaňští na předchozí vybojovanou výhru proti Havířovu a vyloupí jako první Budvar arénu? Střetnutí je naplánované na pondělí 30. října od 17 hodin a 30 minut.

ČESKÉ BUDĚJOVICE SE POHYBUJÍ NA VRCHOLU TABULKY

Motor měl po odehrání první čtvrtiny na kontě pětadvacet bodů za sedm výher po šedesáti minutách a dva dvoubodové zisky. Čtyřikrát odešel z venkovních ledů bodově naprázdno, když nestačil na Havířov, Benátky nad Jizerou, Ústí nad Labem a Kladno.

Ve čtrnáctém kole si svěřenci Mariana Jelínka odvezli výhru z Litoměřic, na což ale v následujících dvou venkovních kolech nenavázali – v Edenu prohráli těsně 1:2 a v Havířově 1:4. Na vlastním ledě si Motor zlepšil bilanci, jelikož přestřílel Benátecké 5:2.

České Budějovice zatím všechny duely, které neskončily po šedesáti minutách, vyhrály, což potvrdily i v posledním odehraném kole na ledě Prostějova. Aktuálně se Jihočeši nacházejí na třetí pozici se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Energii.

VZÁJEMNÁ BILANCE A POSLEDNÍ DUEL

Motor se s Kadaní v rámci první ligy potkával už v sezóně 2004/2005 a pak v předchozích čtyřech ročnících až do současnosti (2013/20014–2017/2018). Celková bilance hovoří pro Jihočechy, kteří z celkového počtu třiadvaceti utkání třináct vyhráli za tři body a připsali si dvě výhry v prodloužení nebo nájezdech. Kadaňští se po šedesáti minutách radovali sedmkrát a přidali jeden dvoubodový zisk. Skóre vyznívá ve prospěch Českých Budějovic v poměru 68:51.

Trhači Kadaň – Motor České Budějovice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Poslední vzájemné střetnutí se datuje do šestého kola na konci září, kdy se soupeři střetli na kadaňském zimním stadionu. Brankové konto otevřel v první třetině Ondřej Procházka, na něhož zareagoval po polovině duelu Vlastimil Dostálek. Vítěznou branku vstřelil Václav Nedorost v 57. minutě.

Branky a nahrávky: 13. Procházka (Hejcman) – 35. Dostálek (Kutlák, Kachyňa), 58. Nedorost (Čermák). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 20:42. Blokované střely: 8:6. Hity: 29:26. Vhazování: 34:29.

LUBOŠ ROB VE VRÁTIL K MOTORU

Dvaadvacetiletý útočník v letní přestávce poprvé změnil působiště, když odešel z Českých Budějovic a podepsal v Chomutově. V dresu extraligového mužstva se ukázal jen v přípravě a poté se připojil k Trhačům. V Kadani si Luboš Rob během patnácti startů připsal devět kanadských bodů za tři góly a šest asistencí, s čímž byl nejproduktivnějším hráčem týmu.

S Motorem zatím stihl dva zápasy, ve kterých zaznamenal tři kanadské body. Ke dvě asistencím přidal i vítězný gól, jímž rozhodl prodloužení proti Prostějovu.

OPORY V TĚŽKÝCH ČASECH

Mezi útočníky je nejlepším střelcem Jan Müller, který se prosadil čtyřikrát během devíti zápasů. V závěsu jsou se hodným počtem gólů Jakub Chrpa, jenž odehrál čtrnáct utkání, a Darek Hejcman s osmnácti duely. Poslední řečený je také celkově nejproduktivnějším hráčem, jelikož přidal ke čtyřem trefám pět asistencí.

Shodných devět bodů, jako má Darek Hejcman, připsal na konto i obránce Jakub Trefný za tři branky a šest asistencí, s kterými je aktuálně nejlepší nahrávač týmu. Druhý nejvyšší počet asistencí zaznamenal jeho lajnový parťák Robert Černý, jenž přidal i jeden přesilovkový gól. Kadaňský kapitán vévodí také statistice hitů, kterých rozdal během osmnácti utkání jako nejvytěžovanější hráč mužstva dvacet.

Ve statistice „účast na ledě“ mezi hráči, kteří odehráli všech osmnáct utkání, je šestatřicetiletý obránce nejlépe hodnoceným hráčem, jelikož v součtu vlastní hodnocení -1. Další obránce se všemi zápasy je Robert Černý, jenž se řadí o jeden záporný bod za kapitána.

POSLEDNÍ ODEHRĚNÉ DUELY SOUPEŘŮ

Trhači Kadaň – AZ Havířov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Kadaňští začali o poznání aktivněji než soupeř, což zužitkoval v desáté minutě Jakub Chrpa. Na rozdíl dvou branek zvýšil na začátku druhé části Jan Dufek, na něhož ale zareagoval v početní výhodě Josef Baláž. Ve třetí třetině se nejprve prosadil za Trhače Jakub Trefný a poté mezi hosty Radek Pořízek. V závěru domácí ubránili minutu ve třech proti pěti a připsali si tři body.

Branky a nahrávky: 10. Chrpa (Krejčiřík, Kadeřávek), 26. Dufek (J. Müller, Buchtela), 47. Trefný (Hejcman) – 28. Baláž (Pořízek, M. Kalus), 51. Pořízek (Postnikov, M. Kalus). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:29. Blokované střely: 3:9. Hity: 14:9. Vhazování: 45:38.

SESTAVA: Dvořák – Trefný, Černý, Šesták, Buchtela, Cestr, Kadeřávek, Kokeš – Chrpa, Kůs, Hlava – Müller, Hejcman, Dufek – Krejčiřík, Šťovíček, Szathmáry – Macháček.

Jestřábi Prostějov – Motor České Budějovice 2:3pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

V předchozím kole odjely České Budějovice do Prostějova, kde vybojovaly dva body. Po bezbrankové první třetině ukončil čekání na gól ve 22. minutě Miloslav Čermák, jenž se prosadil podruhé ještě o chvíli později. Jeho dvě trefy rozdělil zásah prostějovského Matouše Venkrbce, a tak se do šatny šlo za stavu 1:2. Ve třetí části se prosadil Jan Rudovský, jenž vyrovnal a poslal duel do prodloužení, ve kterém rozhodl navrátilec Luboš Rob.

Branky a nahrávky: 26. Venkrbec (L. Luňák, Dvořáček), 54. Rudovský (Nouza, Divíšek) – 23. Čermák (Kutlák, Nedorost), 26. Čermák (Rob, Nedorost), 63. Rob (Nedorost). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:53. Blokované střely: 3:0. Hity: 4:3. Vhazování: 39:35.

SESTAVA: Kváča – Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha – Čermák, Rob, Nedorost – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Vlček, Prokeš – Šulek, Doktor, Toman.