Kadaň přivítá zatím venku neporažený tým

Jakub Coufal | 23.09.2005 | |

Kadaň přivítá zatím venku neporažený tým

Poprvé v letošní sezóně se Kadaň utká s jedním z kandidátů na vítězství v 1. lize. Zápas to bude jistě zajímavý. Kadaň v posledních třech kláních bodovala a svou šňůru nebude chtít přetrhnout ani doma. Mladá Boleslav naopak patří k týmům, kterým svědčí zejména venkovní prostředí. Souboj venku neporaženého a na druhé straně doma nepřemoženého slibuje atraktivní podívanou. Zjistit, jaká bude pravda, můžete v sobotu 24. září na našem zimním stadionu od 17:00.

 
Po loňském úspěšném tažení 1. ligou, kdy skončila Mladá Boleslav po základní hrací části na 4. místě a zahrála si semifinále play-off, se cíle Mladé Boleslavi pro letošní sezónu ještě zvýšily. Tým z města automobilů se netají tím, že by chtěl útočit na vítězství v 1. lize a posléze se pokusit o postup o extraligy. Na důkaz toho, že se nejedná jen o plané řeči, se stala Boleslav „mužem činu“. Během letní přestávky přišlo do Boleslavi několik významných posil. Z útočných akvizic by měl týmu pomoci Ivo Kratěna ze Sparty či Vojtěch Kubinčák z Litvínova. Ale ani po začátku ligy se příchody nových posil nezastavily. Minulý týden do Boleslavi dorazil Jan Fadrný z Českých Budějovic, který hned v utkání s Hradcem zajistil dvěma góly výhru 2:0. Spolu s ním se jako nová tvář objevil plzeňský obránce Pavel Šrek. Ale obranné řady se vyztužovaly i během letní přípravy. Ze Slavie dorazili obránci Robert Horák s Ondřejem Staňkem. Důležitou posilou je i příchod brankáře Petra Přikryla, který opustil Znojmo.

Ze starých tváří boleslavského celku zůstali v týmu platní útočníci typu David Nedorost, David Vrbata a Mojmír Musil. V obraně pak i nadále hájí barvy Boleslavi Jiří Jelínek, Zdeněk Toužimský či Marian Morava.

Z dosavadních výsledků Mladé Boleslavi stojí za povšimnutí fakt, že Boleslav ještě venku neztratila jediný bod. Za to doma se už jí podařilo „jen“ několikrát remízovat. Důkaze je poslední zápas s Kometou Brno, kdy se musely oba celky rozejít smírně za stavu 4:4. Za to venku si Boleslav dokázala poradit s nezkrotnými berounskými medvědy, Hradcem Králové či Olomoucí.

Kadaň má Mladé Boleslavi bezesporu co vracet. V loňské sezóně jsme sice dvakrát uhráli remízu na vlastním ledě, ale v Boleslavi jsme bodovat nedokázali. Zejména na prohru 7:0 nevzpomínají kadaňští hráči příliš rádi. Ovšem všechny minulé boje jsou již zapomenuty a všechny zajímá, jak se oba týmy vypořádají spolu letos.

Sestava Mladé Boleslavi z posledních utkání: Přikryl (Hynek) - Jelínek, Toužimský, Morava, Šrek, Klimeš, Horák, Staněk, Braniš - Fadrný, Kratěna, Vrbata - Kadlec, Hradecký, Nedorost - Kubinčák, Musil, Nouza - Metlička, Krupka, Jaroš.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM