„Kluci mi hodně pomohli,“ děkoval Dominik Pavlát

Sabina Nováková | 22.11.2017 | |

„Kluci mi hodně pomohli,“ děkoval Dominik Pavlát

K a d a ň – Trhači mají za sebou další výhru. Tentokrát zdolali rivala z Ústí nad Labem. Dění na ledě poprvé od počátku utkání přihlížel v brankovišti Dominik Pavlát. Jednou již nastoupil v utkání proti Českým Budějovicím, kde však střídal kolegu Tadeáše Dvořáka.

 

„Nervozita nebyla, snažil jsem se vůbec nemyslet na to, že nastupuji hned od začátku zápasu. Šel jsem do toho jako do každého zápasu a myslím, že se to povedlo,“ líčil Dominik Pavlát. Mladý brankář přispěl k páté výhře Trhačů, konkrétně se jednalo o třetí vítězství před domácím publikem. Šlo o jeho druhý zásah do hry v dresu kadaňského A-týmu. Svoji premiéru v seniorském hokeji si totiž odbyl v utkání proti Českým Budějovicím, kde v brankovišti vystřídal Tadeáše Dvořáka. „V Budějovicích bylo hodně diváků, možná to mě trochu znervóznilo,“ srovnával.

Vůbec poprvé se ale do klece postavil jako brankářská jednička již od úvodní minuty utkání. „To, že nastoupím do derby proti Ústeckým, jsem se dozvěděl dva dny před zápasem a hned jsem se zapojil do tréninku, “ popisoval osmnáctiletý gólman.

Souboj se Slovanem byl, co se střel na branku týče, vyrovnaný, pokud bychom hovořili pouze o první třetině. V té na Dominika Pavláta letělo třináct ran. Trhači na ústeckého Jakuba Soukupa pustili o jednu ránu více, tedy čtrnáct. Celkem do hry kadaňský gólman zasáhl čtyřiatřicetkrát. „Po prvním zákroku jsem se cítil rozhodně jistěji, ale to je tak asi pokaždé,“ usmíval se.

Kadaňští vedli již po první třetině o dva góly, to přidá taktéž na jistotě. Přišlo ale vyrovnání ze strany soupeře. Po odehraných šedesáti minutách měli Trhači na kontě již branky čtyři a strážce kadaňské svatyně za svá záda pustil jen střely dvě. „Kluci hráli hrozně obětavě a za to bych jim chtěl určitě poděkovat. Když Ústí vyrovnalo na 2:2, tak jsem se na to nesnažil myslet a bral jsem to jako nový začátek a jelo se dál. Myslím, že druhý gól jsem ale chytit mohl,“ konstatoval Dominik Pavlát.

Ústeckým se podařilo zdolat svěřence Jiřího Čelanského a Miroslava Buchala v rámci dvanáctého kola WSM Ligy, když je přestřileli 9:2. Velké množství gólů ale nastříleli také proti Třebíči hned ve druhém kole 6:2 nebo proti Havířovu 8:4. I přesto však jejich statistiky vypovídají spíše o porážkách. Například se Vsetínem naopak vysoko prohráli 2:7, se Slavií 1:8, s Českými Budějovicemi 1:7 nebo také padli s Prostějovem 1:9. To ale kadaňského gólmana nijak nepoznamenalo. „Byl to pro mě soupeř jako každý jiný. Nesoustředil jsem se na to, proti komu hraji a snažil jsem se chytit každý puk,“ ohlížel se.

Ke konci zápasu se pokusil přidat pátou branku Trhačů. Ústečtí to zkusili s šesti hráči v poli a tedy s prázdnou klecí. To byl signál pro kadaňského gólmana. Jeho pokus však zastavil jeden z obránců hostujícího kádru ještě v obranné třetině Kadaňských. „Snažil jsem se trefit prázdnou branku. Piluji to na trénincích, tak doufám, že se mi to někdy podaří. Možná kdybych to dal o půl metru výš. Musím více trénovat,“ smál se.

Více si Dominik Pavlát přeci jen prozatím zachytá za juniorský tým v Chomutově, kde má za sebou čtrnáct zápasů, proto bude zajímavé sledovat, jak se situace vyvine. „Zatím vůbec nevím, jak to bude. Je to celé na trenérech,“ prozradil.

Kadaňský brankář má za sebou také účast v české reprezentaci do šestnácti a sedmnácti let. Nástup za seniory v první lize ale řadí zatím nejvýše. „Reprezentace a seniorský hokej je něco úplně jiného. Ale premiéru, kterou jsem si odchytal za Kadaň, řadím zatím v žebříčku na nejvyšší příčku,“ pravil.

O brankoviště se dělí s Tadeášem Dvořákem. Zajímavostí je, že oba pochází z jednoho města, a to z Tábora. Oba Trhači se znali již z dob působení právě v tomto městě. „S Tadeášem jsme přátelé už z mládí, když jsme bydleli a působili oba dva v našem rodném městě. Tadeáš je o čtyři roky starší, takže v jednom týmu jsme se nepotkali,“ vzpomínal mladší z dvojice.

Přesun na sever Čech tak byl pro Dominika Pavláta o něco snazší. „Bylo to čistě moje rozhodnutí přesunout se do Chomutova, ale určitě bylo snadnější, když jsem věděl, že tu je někdo, koho znám,“ uzavřel.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM