„Trápí nás koncovka,“ řekl Jakub Chrpa

Kateřina Kundertová, Sabina Nováková | 03.12.2017 | |

„Trápí nás koncovka,“ řekl Jakub Chrpa

K a d a ň - Trhači ve 28. kole WSM Ligy prohráli s Přerovem těsně 1:2, přestože šli v patnácté minutě do vedení. V duelu odehrál více než sedmnáct minut Jakub Chrpa, jenž mohl zdramatizovat závěr střetnutí, ale trestné střílení neproměnil. „Udělal bych to jinak, přibrzdil bych si a vystřelil,“ vracel se k promarněnému nájezdu.

 

Kadaňští šli v posledních zápasech do vedení nebo se jim podařilo rychle vyrovnat, ale v dalším průběhu soupeři strhli vítězství na svoji stranu. Tentokrát tomu nebylo jinak, Jan Müller vystřelil domácím vedení, ale poté už skórovali jenom Zubři. „Zase jsme prohráli, i když mi přijde, že poslední zápasy hrajeme lépe než soupeř, ale trápíme se v koncovce,“ smutnil Jakub Chrpa.

Přerovští se dočkali vyrovnaní už na konci úvodní periody, vítězství si vystřelil hned následující dvacetiminutovku. „Netuším, co rozhodlo. Měli jsme hodně šancí, ale neproměnili jsme je,“ pokračoval třiadvacetiletý útočník. „Nedaří se nám. Jsou to blbé góly. Po nějaké individuální chybě, kterou uděláme úplně nesmyslně, dostaneme branku,“ rozpovídal se.

JAKUB CHRPA V SEZÓNĚ 2017/2018

    WSM Liga: 25 zápasů – 10 (5+5) – -12 – 22 tr. minut

    TELH: 7 zápasů – +1

Hanáci aktuálně figurují na páté příčce v tabulce, kde mají 48 bodů za sedmnáct výher a jedenáct asistencí. „Přerov je silový a nepříjemný soupeř. Vždycky hrál takovým stylem. Tentokrát jsme na ně ale měli, takže jsme měli brát tři body,“ uvedl dvojnásobný juniorský šampion.

Trhači inkasovali během devětadvaceti zápasů 376 trestných minut, ve kterých obdrželi 36 gólů. I proti Přerovu usedli pětkrát na trestnou lavici. „Před každým zápasem si říkáme, že musíme hrát disciplinovaně, ale fauly se pořád objevují. Sráží nás to, protože z toho dostáváme góly,“ uvědomoval si mladý forvard.

Ve čtyřicáté minutě došlo ke sporné situaci, když sudí přerušil hru, přestože puk podle Jakuba Chrpy nebyl v držení gólmana. „Byli tam nějaké dorážky a sudí si myslel, že má gólman puk zalehnutý, ale neměl. Kotouč ležel v brankovišti, dorážel jsem do prázdné, byla to škoda,“ litoval. Poté bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal právě třiadvacetiletý odchovanec Chomutova. „Na rozbruslení jsem nájezdy jezdil a dával jsem je, takže jsem si věřil, ale mezi kruhy jsme se ani nepodíval,“ popisoval nájezd, který neproměnil.

Trhači jsou se čtrnácti body na posledním místě, na kterém ztrácejí deset na třináctý Vsetín. Přesto se v duelech zlepšují. „Psychicky nám to nepomáhá, je to další prohra o gól. Musíme si ze zápasů vzít dobré věci, pracovat dál, abychom vyhráli. To pozitivní by nás mělo také nakopnout do dalších zápasů. Musíme se zlepšovat a konečně udělat vítěznou šňůru,“ přál si.

Jelikož byl duel 29. kola v Litoměřicích přesunut na leden, svěřenci Jiřího Čelanského mají do 9. prosince čas připravit se na domácí duel se Slavií. „Musíme zlepšit koncovku a nesmíme být tolik vylučování. Máme teď dost času, abychom se na Slavii připravili a udělali s ní body,“ uzavřel odhodlaně Jakub Chrpa.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM