„Chtěl jsem střílet nahoru,“ smál se kapitán

Kateřina Kundertová, Libor Kult | 13.12.2017 | |

„Chtěl jsem střílet nahoru,“ smál se kapitán

K a d a ň - „To bude určitě rozhovor o nájezdu, viď?“ vypálil už od dveří Jakub Trefný. A trefil se. Trhači vyzvali v posledním duelu před reprezentační přestávkou na vlastním ledě Slavii, s kterou dotáhli utkání do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl z nařízeného trestného střílení právě kadaňský kapitán.

 

Obránce se do samostatného úniku příliš často nedostane, ale prodloužení ve třech proti třem dává nové možnosti, které úniky beků umožňují. „Obskočil jsem Račuka a ujížděl mu, ale on mě hákoval, takže sudí nařídili trestné,“ popsal Jakub Trefný celou situaci před nájezdem, na který se mu ale příliš nechtělo. „Nick se mě ptal, jestli pojedu. Říkal jsem mu, že ne. Nick chtěl jet, ale sudí řekli, že musím jet já, tak jsem jel,“ vyprávěl, že se pokusili oblafnout rozhodčí.

Nicolas Hlava řekl po zápase: „Kuba Trefný asi moc nájezd nechtěl jet. Říkal mi, ať jedu, tak jsem se připravoval. Nakonec bylo povinný, aby jel on. Parádně brankáře vymíchal a dal nádherný gól.“

„Ani si nepamatuji, kdy jsem naposledy jel. Vlastně ano. V Německu, kde jsme hráli přátelák, což jsou tři nebo čtyři roky,“ uvedl kapitán Trhačů, čímž potvrdil, že obránci se v utkáních k nájezdům moc často nedostanou. „Není to úplně moje disciplína,“ přiznal zkušený hráč.

Přesto se trestného střílení zhostil Jakub Trefný na výbornou, jelikož v 61. minutě rozhodl střetnutí se Slavií ránou mezi Frodlovy betony. „Chtěl jsem původně vystřelit nahoru mezi lapačku a rameno, ale střela mi sjela, takže jsem to dal mezi nohy,“ usmíval se. „Úplně jsem to tak nechtěl, ale pak jsem byl šťastný,“ pokračoval. „Věděl jsem, že vystřelím, protože s mýma rukama nějaké blafáky moc nejdou, navíc byl blbý led,“ dodal ještě šestatřicetiletý obránce.

Kadaň má na kontě aktuálně šestnáct bodů, čtyři získala za dvě výhry v prodloužení nebo nájezdech. „Je to pro nás hodně důležité, protože potřebujeme každý bod. Chceme vyhrávat a něčím se konečně nastartovat, abychom udělali více výher v řadě,“ připustil nejstarší muž kabiny. „Hrajeme dobré zápasy, soupeře i přehráváme, ale nedáváme góly. Prostě se potřebujeme chytit. Výhra nad Slavií by mohla být ten odrazový můstek,“ řekl dále.

Jakub Trefný má bodové maximum v sezóně 2015/2016, ve které během 48 zápasů nastřílel pět gólů a přidal dvacet asistencí. Pět přesných tref je také gólové maximum, které už letos vyrovnal. „Vím, že už jich mám letos pět, takže si jedu na osobák,“ prokázal dobrou paměť. „Hraju hodně před bránou přesilovky, díky tomu se mi daří. Dříve jsem tam nehrál,“ hledal příčinu vysoké produktivity.

JAKUB TREFNÝ POHLEDEM ČÍSEL

    2017/2018: 30 zápasů – 12 (5+7), -1 (+17, -18), 38 tr. minut
    Celkem ve WSM Lize: 827 zápasů – 232 (50+182), +174 (+566, -392), 1245 tr. minut

Jakub Trefný pod novými kouči hraje početní výhody před bránou, což je pro obránce v útočném pásmu netypická pozice. „Mně to tam vyhovuje. S někým se pasovat, to se mi líbí,“ culil se. „Na modré jsem stejně moc nestřílel, takže je to před bránou lepší,“ vylíčil.

Dvojnásobný prvoligový šampion letos vstřelil pět branek, dvě však byly podle kapitána velmi důležité. „První důležitá byla ve Frýdku, kde jsem dával srovnávací gól patnáct vteřin před koncem, takže jsem vystřelil remízu,“ připomněl duel 22. kola.

A jak to má Jakub Trefný s dárky na Vánoce? „Už mám nakoupeno. Nemůžu to nechávat na poslední chvíli. Nakupuji průběžně, a pak to schovávám. Jsem zodpovědný,“ pravil trojnásobný otec. „Máme klasické Vánoce. Kapr, řízek, bramborový salát,“ povídal ještě.

Rodiče občas prodlužují čas před rozdáváním dárků přidáváním další porce kapra, nejlépe ocasu, kde je hodně kostí. To ale není styl otce tří dětí – dvou dcer a jednoho syna. „Já to nedělám, ale babička ano,“ uzavřel s cukajícími koutky.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM