„Nervózní jsem nebyl,“ prozradil Petr Chlán

Kateřina Kundertová | 29.12.2017 | |

„Nervózní jsem nebyl,“ prozradil Petr Chlán

K a d a ň - Trhači ve středu odjeli ke 34. kolu WSM Ligy do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde se dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale nevyrovnali, a nakonec si odvezli porážku 3:7. Premiéru v seniorském hokeji absolvoval Petr Chlán, jenž odehrál téměř třináct minut a ve třetí třetině snížil na 2:4.

 

Pro mladého útočníka do bylo první utkání mezi dospělými, jelikož dosud nastupoval v chomutovské akademii. „Před zápasem jsem nebyl vůbec nervózní, protože kluci a Kuba Trefný mě pošťuchovali, abych dal gól a hlavně byl v klidu. Ze začátku jsem byl nejistý na puku, odevzdával jsem je, ale potom si to sedlo a bylo to lepší,“ popsal pocity.

Petr Chlán si odbyl premiéru mezi svátky, takže si nadělil dodatečný vánoční dárek, kterým mu byla nominace a potom i gól. „Druhý den po Vánocích jsem ležel doma a volal mi trenér Buchal, abych přijel na trénink. Den poté jsem se dozvěděl, že pojedu na zápas,“ vyprávěl. „Byl jsem s klukama na ledě 25. prosince, další den jsme měli ještě jeden trénink a před zápasem rozbruslení,“ přidal výčet společných tréninků ještě pod vedením Jiřího Čelanského.

Rodák z Ústí nad Labem se prosadil ve 46. minutě, když předvedl povedenou jízdu ze středního pásma a zavěsil. „Naskočil jsem ze střídačky a měl jsem před sebou jenom jednoho hráče, Havlína z Liberce, kolem kterého jsem se natlačil do zakončení a dal to k tyčce,“ popsal situaci ze svého pohledu. „Puk jsem si nechal. A cena? „Asi přivezu svačinku a bude to hodně drahé,“ culil se Petr Chlán.

Poté, co nováček v kadaňském dresu snížil, vstřelil kontaktní branku Josef Rindoš. „Povedlo se mi ujet, pak dal Pepa Rindoš gól, tak jsme mysleli, že srovnáme a půjdeme do prodloužení, ale udělali jsme blbý faul na brankáře soupeře, což nás asi srazilo a nakonec položilo,“ řekl k utkání.

Petr Chlán má na kontě 40 zápasů za chomutovskou juniorku, které odehrál v minulé a aktuálně probíhající sezóně. Nyní má srovnání i s druhou nejvyšší soutěží, kde hraje pravidelně přibližně padesátka hráčů do dvaceti let. „Tím, že jsme hráli s Benátkami, kde hraje hodně juniorů, tak to bylo také rozlítané jako juniorka, ale bylo to tvrdší a přesnější,“ hledal rozdíly osmnáctiletý útočník.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM