První zápas roku 2018 zavede Trhače na Valašsko

Marcel Holl | 03.01.2018 | |

K a d a ň - WSM Ligy se opět rozjíždí. Kadaňští Trhači cestují ve čtvrtek 4. ledna na led aktuálně osmého celku tabulky. Od 17:30 nastoupí Na Lapači proti domácímu Vsetínu. Valaši zvládli předchozí dvě vzájemná měření sil. Kadaňští vyrukují do utkání již bez trenéra Jiřího Čelanského, který byl vedením klubu odvolán.

Předsezónní nováčkové z Valaška se momentálně vyhřívají na osmé pozici, která by jim po skončení dlouhodobé části zaručovala vyřazovací boje. Svěřenci olympijského vítěze z Nagana Jiřího Dopity posbírali již celkem 47 bodů.

Poslední měsíc kalendářního roku 2017 začal Vsetín domácí výhrou nad karlovarskou Energií. Před reprezentační pauzou přišlo zklamání na ledě Kladna. Bez bodů odešel žlutozelený soubor i ze zápasů s Přerovem a pražskou Slavií.

Dva dny před Štědrým dnem si ale šestinásobný vítěz extraligy zpravil chuť dvoubodovým ziskem z ledu havířovského AZetu. Vítěznou šňůra byla obohacena o další dva korálky po utkáních s Motorem České Budějovice a v Prostějově. Vsetínští jsou aktuálně v polovině tabulky co se týče aktuální formy za posledních pět duelů.

Dosavadní vzájemné souboje v režii Valachů

Obě dosud odehraná vzájemná klání opanoval celek z Valašska. Na legendárním stadionu Na Lapači bylo k vidění hodně vyrovnaná partie devátého ligového kola. Domácí celek rozhodl o své výhře již na počátku střetnutí. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Martin Janáček, jehož napodobil o necelou minutu později Martin Podešva. Dvoubrankové vedení držel Vsetín až do pětatřicáté minuty, kdy Trhači snížili zásluhou Luboše Roba.

Kadaňská odveta byla také dlouho vyrovnaná. Vsetínští totiž vedli po dvou periodách nejtěsnějším možným rozdílem, díky trefě Petra Beránka ze třiadvacáté minuty. Rozhodujícím momentem celého utkání byl úvod posledního dějství. Žlutozelený celek dokázal díky brankám Ondřeje Slováčka a Davida Březiny odskočit do vedení 3:0, což následně pojistil v závěru Jiří Karafiát.

458 tr. minutTRESTNÉ MINUTY454 tr. minut

LHK Jestřábi Prostějov – VHK ROBE Vsetín 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

První třetina zápasu branku nepřinesla. Na tu si diváci museli počkat až do dvaadvacáté minuty, kdy prostřelil Šurého Divíšek. Vsetínští odpověděli o šest minut později zásluhou Dundáčka. Devětadvacátá minuta přinesla vedoucí branku Valachů, trefil se Anatolij Protasenja. Tentýž hokejista navýšil vedení svého celku o dvě minutky později. Definitivní pojistku na třetím vítězství svěřenců kouče Dopity udělal střelou do opuštěné klece Tomáš Frolo.

Sestava: Šurý – Teper, Janáček, Ostrčil, Frolo, Dundáček, Holomek – Slováček, Kopta, Březina – Protasenja, Kucharczyk, P. Beránek – Podešva, Šilhavý, Vávra – Karafiát, Illéš, Vítek.

Branky a nahrávky: 22. Divíšek (Rudovský, M. Drtina) – 28. Dundáček (Kopta, Březina), 29. Protasenja (Holomek, P. Beránek), 31. Protasenja (Teper, Kucharczyk), 60. Frolo (Ostrčil, Illéš). Vyloučení: 6:5. Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:25. Blokované střely: 1:2. Vhazování: 45:22.

HC Benátky n/J– SK Trhači Kadaň 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)

Benátky vedli v poslední zápase roku 2017 již 4:1 a zdálo se, že je utkání rozhodnuté. Trhači ale dokázali zmobilizovat síly a díky trefám Chlána a Rindoše snížili na jednobrankový rozdíl. Farmě libereckých Bílých Tygrů skvěle vyšla poslední pětiminutovka duelu, kdy Dvořáka překonali postupně Veselý a dvakrát Zdeněk Král, jenž navíc těmito góly zkompletoval hattrick. Nejbližší soused Trhačů v ligové tabulce tak zvítězil 7.3.

Sestava: Dvořák – Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr, Šesták – Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Chrpa – Wágner, Rindoš, Tupý – Tůma, Chlán.

Branky a nahrávky: . Jeník (Král, Chrtek), 16. Král (Jeník, Chrtek), 24. Niko (Jeník, Chrtek), 24. Hrníčko (Bittner, Kunst), 56. Král (Bednář, Jeník), 57. Veselý (Bělohorský, Niko), 60. Král (Chrtek, Niko) – 10. Havlíček (Hejcman, Szathmáry), 47. Chlán, 49. Rindoš (Wágner, Tupý). Vyloučení:7:8, navíc Macháček a Trefný – Havlín všichni 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení 0:0. Střely na branku: 46:16. Blokované střely: 2:2. Hity: 16:8. Vhazování: 39:26.