Tadeáš Dvořák: „Puk byl mezi sítí a plachtou.“

Kateřina Kundertová | 14.01.2018 | |

Tadeáš Dvořák: „Puk byl mezi sítí a plachtou.“

K a d a ň - Trhači ve 39. kole WSM Ligy přivítali na vlastním ledě karlovarskou Energii, která se netají extraligovými ambicemi. Po bezbrankové první třetině šli hosté do dvougólového vedení, které ukazovala světelná tabule i po šedesáti minutách. V brance Kadaně se představil Tadeáš Dvořák, který až do posledních okamžiků držel naději na body, avšak při power-play si Karlovy Vary pojistily tři body gólem do prázdné klece.

 

Tadeáš Dvořák odchytal extraligovou premiéru v loňské sezóně, když dvakrát naskočil za Energii ještě v základní části. „Hodně kluků z Karlových Varů znám a vím, jak střílí, ale bylo mi to prd platné,“ smutnil mladý brankář. Jelikož v minulém ročníku oba kluby spolupracovaly, derby dostává další rozměr. „Možná to prožívám trochu více,“ přiznal.

Po první třetině celky odcházely do kabin za nerozhodného stavu, který na svou stranu Energie překlopila v průběhu druhé části. „Bylo to vyrovnané, ale udělali jsme více chyb. To nás stálo zápas,“ popsal gólman z Tábora.

Přestože ještě do konce druhé části snížil Martin Šťovíček, na začátku závěrečné dvacetiminutovky rozhodl únik Jakuba Fleka s Václavem Skuhravým, který vrátil vedení dvou branek na hole hostů. „Zápas zlomil třetí inkasovaný gól v naší přesilovce, když nám ujeli dva na jednoho, střelec už dával na prázdnou bránu,“ potvrdil Tadeáš Dvořák.

Ve třiadvacáté minutě během početní výhody Energie se kotouč po střele z levé strany schoval do brány. Nikoliv však dovnitř. „Já jsem myslel, že byl gól, ale pak jsem viděl, že puk není v bráně, ale za bránou mezi sítí a plachtou. I brankový rozhodčí potom řekl, že to gól nebyl,“ prozradil českobudějovický odchovanec. „Puk jsem našel já, když jsem ho chtěl vyndat z brány, kde nebyl. Nakonec ho vyndali rozhodčí,“ doplnil.

Karlovarský Jakub Flek je pro Tadeáše Dvořáka známým hráčem, přesto byl z jeho pokusu o „Kyselovu střelu“ překvapený. „Co si pamatuji, většinou střílel na lapačku, takže jsem to nečekal. Myslím, že to nikdy neudělal,“ divil se. S bývalým spoluhráčem, aktuálně soupeřem, kadaňský gólman prohodil pár slov i po zápase. „Bavili jsem se o tom, že měl tři nájezdy a dal jenom jeden, takže to bylo docela dobré,“ uzavřel Tadeáš Dvořák.

Pokud se chcete dozvědět více o střele Roberta Kysely...

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM