Oplatí Trhači Zubrům tři letošní porážky?

Sabina Nováková | 19.01.2018 | |

Oplatí Trhači Zubrům tři letošní porážky?

K a d a ň – Trhače čeká daleká cesta do Přerova, kde sehrají 41. kolo WSM Ligy. Oba kádry z minulého kola soutěže nevytěžily jediný bod, a tak budou chtít bilanci napravit. Cíl svěřenců Miroslava Buchala a Petra Klímy je jasný – vyhrát a postupně se odlepovat ode dna tabulky. Na předposlední Benátky nad Jizerou totiž ztrácí čtyři body. Na druhé straně Zubři by se jistě rádi vyrovnali tříbodovou výhrou třetímu Kladnu. Duel startuje v sobotu 20. ledna v 17 hodin Meo Aréně.

 
HC ZUBR PŘEROV vs. SK TRHAČI KADAŇ
4. místo
72 bodů
POZICE14. místo
23 bodů
114:97SKÓRE80:163
V – VP – PP – P
21 – 4 – 1 – 14
BILANCE V – VP – PP – P
6 – 2 – 1 – 31
17,68 % – 85,07 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ 13,71 % – 77,88 %
587 tr. minutTRESTNÉ MINUTY536 tr. minut

PROZATÍMNÍ NEPOPULÁRNÍ BRAMBOROVÁ MEDAILE PRO ZUBRY

Přerov se momentálně nachází na čtvrté příčce celé soutěže a k dohnání třetího Kladna mu chybí tři body. Jeho výsledky nejsou vůbec špatné. Například od pětadvacátého kola 22. listopadu v Havířově udržel vítěznou šňůru osmi zápasu v řadě. Kámen úrazu přišel v Ústí nad Labem, kde na soupeře nestačil za stavu 1:3. Následující zápas vysoko prohrál na domácím ledě s Energií 1:6. To byl zřejmě impuls, protože nastala čtyřnásobná radost. Nejprve svěřenci Kamila Přecechtěla a Petra Dočkala těsně zdolali Benátky nad Jizerou 4:3, dále přestříleli Litoměřice 8:3 a s pražskou Slavií si poradili za stavu 2:1. Čtvrtou výhru nakonec přidali proti Havířovu – 6:3. Po vítězných zápasech znovu svítí dvě bezbodové venkovní bitvy. V Českých Budějovicích Zubři utržili porážku 1:3 a z ledu Jestřábů odjížděli se skórem 4:6.

POSLEDNÍ ŠANCE NA ODPLATU

Trhači se s Přerovem utkali již třikrát. Ve čtvrté části je tak čeká poslední střet a tím pádem také poslední šance soupeři oplatit trojnásobnou porážku. Prvně se v sezóně 2017/2018 setkala obě družstva tváří v tvář hned ve třetím kole. Černožlutí utržili před domácím publikem hořkou porážku 1:9. Zubři po druhé periodě vedli již 6:1. V té se také jako jediný na domácí straně prosadil Darek Hejcman, a kosmeticky tak upravil finální výsledek. Hattrick za přerovské barvy vsítil Martin Procházka a se dvěma přesnými střelami se mu přiblížil i Roman Pšurný.

Druhé klání bylo vyrovnanější. V Meo Aréně Přerovští vedli 1:0 zásluhou Tomáše Sýkory. V následující periodě se k němu přidal Milan Procházka. Na to však bleskurychle odpověděl Martin Šťovíček a snížil náskok na 1:2. Více se už ale v daný večer nestalo a tři body zůstaly doma.

Zatím poslední ze soubojů se uskutečnil opět na kadaňském zimním stadiónu a dopadl poměrem skóre stejně jako střet na přerovském ledě. Pro změnu se jako první radovala Kadaň v čele s Janem Müllerem. Na to ale necelé dvě minuty do konce první části zareagoval Jakub Šlahař – 1:1. Druhou branku přidali Zubři ve druhé třetině, a stanovili tak konečný stav klání 1:2 – Karel Plášek mladší.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC ZUBR PŘEROV 6:4 (1:1, 2:0, 3:3)

Přerovští hráči vyjeli do nedalekého Prostějova odehrát 40. kolo WSM Ligy, které nabídlo hned deset branek. Jako první otevřel skóre hostující hráč Karel Plášek starší . To bylo ale až do poslední dvacetiminutovky ze strany Přerova vše. Šance se chopili domácí a do třiačtyřicáté minuty patřil zápas právě jim. V devatenácté minutě vyrovnal na 1:1 Marek Drtina. Na třetí branku zápasu si diváci počkali až do šestatřicáté minuty, kdy Lukáš Luňák poslal svůj tým poprvé do vedení – 2:1. Za dvě minuty přesnou střelou přispěl ke skóre 3:1 i Tomáš Divíšek. Hned v první minutě třetí části na 4:1 zvýšil náskok Jan Ščotka a o minutu později už byl stav 5:1 zásluhou Alexe Rašnera. Ve třiačtyřicáté přišel zlom a Radoslav Illo poslal po dlouhém čekání kotouč za záda Jakuba Neužila, a snížil tak náskok Jestřábů na 2:5. Další branku na 3:5 přidal v šestačtyřicáté minutě Roman Pšurný a později se k němu připojil také Tomáš Doležal – 4:5. Veškeré naděje na obrat ale smazal Matouš Venkrbec, jenž se trefil v devětapadesáté minutě a stanovil tak konečný stav klání 6:4.

    Poslední sestava HC Zubr Přerov:

    Klimeš (42. Šimboch) – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Lenďák, Padrnos – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Illo, Procházka, Goiš – Dvořák, Kratochvíl, Navrátil.

SK TRHAČI KLADNO – RYTÍŘI KLADNO 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Ve středečním zápase se radovalo pouze Kladno, a to hned pětkrát. Nejprve skóre otevřel Adam Kubík střelou nad beton Dominika Pavláta. V první minutě druhé části zvýšil náskok na 2:0 opět Adam Kubík. Za deset minut ho vystřídal kolega Tomáš Redlich a Rytíři vedli už 3:0. Zbylé dvě branky vsítili ve čtyřiapadesáté minutě Matěj Pekr, jenž proměnil nařízené trestné střílení, a v osmapadesáté minutě Jan Kloz.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Pavlát – Černý, Trefný, Buchtela, Blaha, Šefl, Cestr, Szathmáry – Wágner, Kůs, Hlava – Chlán, Hejcman, Müller – Krejčiřík, Rindoš, Procházka – Tupý.

OTEC A SYN V JEDNOM TÝMU

Čtyřiačtyřicetiletý Karel Plášek a jeho stejnojmenný o 27 let mladší syn si spolu poprvé zahráli v utkání proti Litoměřicím 4. ledna v rámci 36. kola WSM Ligy. Nástup syna a otce se vydařil, jelikož se oba v zápase střelecky prosadili, a přispěli tak k vysoké výhře domácích 8:3. Mladší z dvojice se předvedl hned dvakrát a na jednu z branek mu dokonce otec přihrál. I on sám si pak připsal kanadský bod v podobě gólu. Karel Plášek st. se v Přerově objevuje již druhým rokem a jeho syn Karel Plášek ml. má na kontě prozatím deset zápasů v dresu Zubrů.

Hokejová minulost zavála do Kadaně dva z kádru Přerova. Prvním z dvojice je Lukáš Chmelíř, jenž hájil černožluté barvy v sezóně 2008/2009 ve čtrnácti zápasech a přispěl čtyřmi brankami a pěti asistencemi.

Druhým je čtyřicetiletý forvard Milan Procházka. Ten za Kadaňské odehrál sice pouhé tři zápasy, ale stačil dvakrát vsítit branku a u jedné asistovat.

PŘEROV vs. KADAŇ
Lukáš Klimeš – 92,17 %
Juraj Šimboch – 91,34 %
BRANKÁŘITadeáš Dvořák – 87,87 %
Dominik Pavlát – 92,97 %
Tomáš Sýkora
27 (12+15)
PRODUKTIVITA Darek Hejcman
17 (6+11)
T. Sýkora a J. Šlahař
oba 12 gólů
GÓLYNicolas Hlava
9 gólů
Roman Pšurný
18 asistencí
ASISTENCED. Hejcman, J. Trefný
oba 11 asistencí
Tomáš Sýkora
525/907 – 57,88 %
VHAZOVÁNÍ Darek Hejcman
387/747 – 51,81 %
Martin Novotný
31 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYŠimon Szathmáry
25 zbl. střel
Martin Novotný
78 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYJakub Trefný
64 tr. minut
Martin Novotný
23:41 min/z
ČAS NA LEDĚJakub Trefný
21:53 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM