Darek Hejcman: „Bylo to psychicky náročné.“

Sabina Nováková | 25.01.2018 | |

Darek Hejcman: „Bylo to psychicky náročné.“

K a d a ň – Černožlutí mají za sebou bitvu s HC Stadion Litoměřice. Ta však jednoznačně vyzněla pro hosty, neboť domácí inkasovali hned osmkrát. Jedním ze střelců, kteří se podíleli na snížení náskoku soupeře, byl Darek Hejcman. Třiadvacetiletý útočník si v probíhající sezóně připsal za jednačtyřicet odehraných zápasů sedm branek a jedenáct asistencí. S touto statistikou je v čele kanadského bodování Kadaně.

 

Kadaňští hned po první třetině ztráceli na soupeře pět branek. Po druhém gólu došlo ke střídání gólmanů a místo Tadeáše Dvořáka se do klece postavil Patrik Spěšný. Protivníku Ivanu Řehořovi stačilo osm minut na zkompletování hattricku. „V kabině jsme si řekli, co chceme hrát. Toho jsme se ale na ledě vůbec nedrželi. Nebruslili jsme se soupeřem a správně jsme nehráli ani před bránou. Následoval smolný faul, při kterém jsme dvakrát inkasovali. Tam jsme se asi sesypali. Měli jsme hrát úplně jinak,“ lamentoval Darek Hejcman.

Těžké chvíle zažívali Trhači při vyloučení Františka Wágnera po faulu na Aleše Pavlase, který se z ledu dlouho nezvedal. Sudí tento zákrok posoudili jako vražení na hrazení, za což udělili trest na pět minut a do konce utkání. A právě pětiminutový trest za svého spoluhráče putoval odpykat střelec první branky, Darek Hejcman. „Pačes se tam nešťastně otočil. Wagi ho trefil ze strany a Pačes dopadl blbě na mantinel. Bylo to smolné. Snad se brzy uzdraví,“ popisoval zákrok třiadvacetiletý forvard.

Do druhé periody vstoupili svěřenci Miroslava Buchala a Petra Klímy více aktivně a s větším odhodláním trochu zamíchat kartami. Vyplynula z toho také akce, kterou zakončil Darek Hejcman gólem. „Po první dvacetiminutovce jsme si řekli, že chceme hrát, to co máme. To se nám začalo dařit plnit na začátku druhé třetiny. Více jsme bruslili a hráli více do těla. Poté přišlo pár faulů a to nás zase ztlumilo. I tak si myslím, že se to potom trošku vyrovnalo a bylo to o něco lepší,“ hodnotil lídr kadaňské produktivity s osmnácti body na kontě.

Ve dvaadvacáté minutě padla první branka domácích, o kterou se Darek Hejcman zasloužil. Využil tak dvouminutový trest, jenž byl udělen hostujícímu Ivanu Řehořovi. Neposeděl si na trestné lavici příliš dlouho, jelikož gól padl po šestnácti vteřinách. „Tůmič to hezky potáhl o mantinel a hodil mi to bekhendem. Chtěl jsem co nejrychleji vystřelit, abych využil šance. Gólmanovi to spadlo přímo mezi nohy,“ popisoval.

Do konce zápasu se na kadaňské straně prosadil v poslední dvacetiminutovce ještě Jakub Chrpa spolu s Martinem Tůmou. I přes tyto branky Trhači padli 3:8. „Bylo to hodně psychicky náročné, protože se nám nedařilo. Když jsme si vytvořili šanci, tak jsme ji neproměnili. Naopak soupeři tam padalo pomalu všechno. Branky z naší strany to trochu vylepšily, ale jinak to bylo hrozné,“ hodnotil jeden ze střelců večera.

Kadaňští do zápasu proti Litoměřicím nastoupili ve třech útočných lajnách a s šesti obránci. Hra určitě nabude na větší fyzické zátěži, ale hráčům se dostane většího prostoru. „Právě hra na tři lajny by nám měla pomoct, jelikož jsme více v tempu. Nevím ale, kde byla chyba. Myslím si že jsme měli hrát trošku jinak,“ přemítal.

Dalším soupeřem na seznamu je HC Slavia Praha. Dějištěm souboje bude v sobotu 27. ledna pražský stadion Eden netradičně již od 15 hodin. Pražané se vyhřívají na průběžném pátém místě s pětadvaceti vítězstvími a sedmnácti porážkami. Kanadské bodování vede David Šafránek s jednatřiceti body. „Slavia bude hrát doma, hraje dobře technicky a jsou tam siloví hráči. Jsme mladý tým, takže musíme hodně bruslit a unavit je. My chceme hrát vše dopředu, ale dozadu se nám moc nechce. Určitě je nutné zlepšit hru odzadu a proměňovat šance, které si vytvoříme. Hlavně je potřeba dobře bránit a nedostávat tolik gólů,“ uzavřel Darek Hejcman.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM