Kadaňští na svém ledě přivítají Havířov

Sabina Nováková | 28.01.2018 | |

K a d a ň – Trhači v rámci 44. kola WSM Ligy vyzvou soupeře z Havířova, který se drží na deváté příčce soutěže. Kadaňští už jednou ze tří pokusů soka porazili a mají před sebou šanci srovnat vzájemnou bilanci. Úvodní buly bude vhozeno na zimním stadióně v Kadani v pondělí 29. ledna v 18 hodin.

VÝHRU STŘÍDÁ PROHRA

Do poslední čtvrtiny vstoupili Slezané vítězstvím, a to proti Stadionu Litoměřice. Ten zdolali těsně 5:4. Následovala porážka, když do Havířova dorazila pražská Slavia a okradla domácí tým o tři body výsledkem 2:1. Třetí domácí zápas v řadě skončil pro změnu výhrou AZ 4:2 nad týmem z Benátek nad Jizerou. Další duel odehráli Havířovští v Českých Budějovicích. Ty však využily domácího prostředí a porazily hosty 3:0. Za stejného stavu skončilo další střetnutí. Tentokrát Slezané přivítali Prostějov, který okradli o tři body do tabulky.

VZÁJEMNÁ STŘETNUTÍ TRHAČŮ A HAVÍŘOVA

Soupeř nad Kadaní prozatím vyhrál dvakrát ze tří možností. Nejprve jednoznačně zvítězil na vlastním ledě 4:1. Odvetu však zvládli Trhači na jedničku, ač těsným poměrem 3:2. Do třetice si tři body znovu před domácím publikem ukořistil Havířov, a to opět těsným výsledkem 3:2.

HAVÍŘOV – KADAŇ 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Tomi (Kalus, Drtil), 9. Kalus, 55. Tomi, 60. Maruna (Kotala) – 8. Rob (Blaha, Chrpa). Vyloučení: 4:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:29. Zblokované střely: 8:23. Vhazování: 44:29.

KADAŇ – HAVÍŘOV 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Chrpa (Krejčiřík, Kadeřávek), 26. Dufek (J. Müller, Buchtela), 47. Trefný (Hejcman) – 28. Baláž (Pořízek, M. Kalus), 51. Pořízek (Postnikov, M. Kalus). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:29. Zblokované střely: 3:9. Vhazování: 45:38.

HAVÍŘOV – KADAŇ 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Rác (Puzič. Urbanec), 49. Kanko (Hudeček, Matai), 55. Kanko (Drtil, Matai) – 38. Dufek (Havlíček, Blaha), 60. Dufek (Szathmáry, Kůs). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:34. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 43:36.

HC SLAVIA PRAHA – SK TRHAČI KADAŇ 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Svěřenci Miroslava Buchala a Petra Klímy mají za sebou poslední ze čtyř střetnutí s Pražany v této sezóně. Z výjezdu Trhači odjížděli s vysokou porážkou. Do vedení dostal domácí Martin Ondráček, na což rychle odpověděl Darek Hejcman. Do konce úvodní části domácí celek znovu vedl 2:1, o což se postaral Zdeněk Doležal. V druhé periodě přibyly dvě branky, a to pouze na straně Slavie. Svým druhým gólem přispěl znovu Zdeněk Doležal a na 4:1 zvýšil Jiří Drtina. Třetí třetina přinesla symbolicky tři střelce. Jednalo se však pouze o navyšování náskoku HC Slavia Praha. Nejprve se ve třiapadesáté minutě prosadil Zdeněk Kubica. O minutu později vsítil branku na 6:1 Tomáš Šmerha a poslední trefa přišla z hokejky střelce prvního gólu Martina Ondráčka – 7:1.

Pavlát – Trefný, Buchtela, Kadeřávek, Szathmáry, Blaha, Šefl, Hlaváček – Wágner, Rindoš, Hlava – Hejcman, Rezek, Chrpa – Tupý, Müller, Krejčiřík – Tůma, Procházka, Dufek.

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

K tříbodovému vítězství stačila Havířovským první dvacetiminutovka, na jejímž konci byl zápas v podstatě rozhodnut. Ve dvanácté minutě otevřel skóre klání a poslal domácí do vedení Patrik Luža, jenž propálil Jakuba Neužila od modré čáry. Za necelé dvě minuty už Slezané vedli 2:0 zásluhou Jana Hudečka. Necelé tři minuty zbývaly do konce první třetiny a Jakub Matai přidal třetí branku na konto svěřenců Jiřího Režnara. V následujících dvou částech se už stav neměnil, a Havířovští tak vyhráli jednoznačným poměrem 3:0.

Poslední sestava AZ Residomo Havířov:

Růžička – Staněk, Krisl, Dudek, Luža, Dujsík, Havel – Kurovský, Hudeček, Kotala – Sikora, Rác, Maruna – Kanko, Matai, Fronk – Gřeš, Pořízek, Bambula – Bednář.

POSILY V ŘADÁCH AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Před více než měsícem se k týmu připojil bývalý slovenský reprezentant Patrik Luža. Slovenský obránce hrál dříve za HC Slovan Bratislava v KHL, kde působil naposledy v minulé sezóně 2016/2017. Aktuální sezónu započal na Slovensku v Žilině a po dvou zápasech se přemístil do Liptovského Mikuláše. Zde nasbíral čtyři kanadské body za osmnáct uktání. Za Havířov má odehraných celkem dvanáct soubojů, v nichž přispěl třemi brankami a na další tři přihrál.

Další příchod hlásí gólman Martin Růžička a v rámci hostování vypomůže Havířovu do konce sezóny. Třicetiletý brankář působil několik sezón v Pardubicích. Objevil se také v dresu Pirátů Chomutov a poté chytal i za Mladou Boleslav. Poslední dvě sezóny strávil v rodných Pardubicích a nyní má za sebou již dvě utkání za Slezany. Prvně vyjel s týmem do Českých Budějovic, kde inkasoval tři branky a druhý pokus absolvoval v Gascontrol Aréně, kde vychytal první nulu pro svůj nový tým.