Kůs a Černý si prodlouží sezónu, klub s nimi nadále počítá

Tisková zpráva | 29.01.2018 | |

Kůs a Černý si prodlouží sezónu, klub s nimi nadále počítá

K a d a ň - V posledních dnech opustili kádr Trhačů dva hráči, kteří už několik let patří ke stabilním článkům kadaňské sestavy. Útočník Jaroslav Kůs vypomáhá Litvínovu, obránce Robert Černý se přesunul v rámci WSM Ligy do Přerova. Oba dva si tak prodlouží sezónu, která pro zbývající členy kádru skončí 24. února. Následně se však oba vrátí a budou nadále hájit černožluté barvy.

 

„S oběma hráči počítáme i pro příští ročník, teď jsme jim chtěli umožnit, aby hráli co nejdéle. Pro oba je to příležitost, jak si zahrát kvalitní zápasy a získané zkušenosti následně využít u nás v Kadani,“ vysvětluje statutární ředitel klubu Jaromír Šindel.

„Oba kluci patří k našim oporám, přesto jsme se pro tento krok rozhodli. Více prostoru dostanou mladíci, kteří získají další neocenitelné zkušenosti,“ předkládá Petr Klíma za sportovní úsek další úhel pohledu.

Sedmadvacetiletý Jaroslav Kůs odehrál v kadaňském dresu zatím 263 utkání, v nichž vstřelil 44 gólů a přidal 122 asistencí. Tato čísla zahrnují i letošních třicet zápasů a šestnáct kanadských bodů za šest přesných zásahů a deset přihrávek.

Po dvou startech za Litvínov se v rámci tuzemské elitní soutěže posunul na 66 duelů a ve zbytku základní části bude mít možnost vylepšit statistiky tří gólů a osmnácti asistencí, které zaznamenal během angažmá v Karlových Varech, kde měl bilanci tří tref a třinácti přihrávek, a rodném Chomutově, v jehož dresu zapsal pět asistencí.

O pět let mladší obránce Robert Černý si WSM Ligu zahrál poprvé v kariéře jinde než v rodné Kadani, za niž mezi seniory naskočil do 157 bitev ve druhé nejvyšší soutěži. Během posledních čtyř sezón sedmkrát skóroval a přidal 26 přesných pasů, které pomohly ke gólům. Kromě toho si v předchozím ročníku v posledním kole základní části odbyl premiéru v Tipsport extralize, když nastoupil v dresu Chomutova proti královéhradeckému Mountfieldu.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM