Radek Procházka: „Musíme proměňovat šance.“

Sabina Nováková, Filip Kortus | 31.01.2018 | |

Radek Procházka: „Musíme proměňovat šance.“

K a d a ň – Trhači do svých řad pro utkání proti českobudějovickému Motoru povolali juniorského Piráta Radka Procházku. Za pětadvacet odehraných zápasů přispěl jednou brankou a asistoval u čtyř gólů. Pro sedmnáctiletého rodáka z Benešova to byla hořká premiéra mezi dospělými a zkouška ohněm. Motor se sluní na první příčce tabulky a přestřílel Kadaň 8:1.

 

Motor, který aktuálně vede WSM Ligu Kadaňské přestřílel vysokým rozdílem. Tři z osmi branek padly v důsledku vyloučení kadaňských hráčů. Trhači si i přesto vytvořili několik šancí na snížení náskoku Jihočechů, jenže se jim je nepodařilo proměnit. „Šance musíme jednoznačně proměňovat. Hlavně, když hrajeme se soupeřem jako jsou České Budějovice,“ uvědomoval si seniorský debutant.

Po první periodě byl stav již 3:1 ve prospěch Motoru. V druhé dvacetiminutovce přidali domácí pouze jednu branku, a tak byla ještě reálná šance na snížení náskoku či na srovnání skóre. V třetí části už ale Trhači inkasovali znovu čtyřikrát a šance na obrat byly pryč.

„Do třetí části jsme šli za stavu 1:4, ale během poslední třetiny jsme dostali další čtyři branky. Zápas určitě mohl být z naší strany lepší,“ odchovanec středočeského hokeje.

Radek Procházka prošel v rámci své premiéry hned těžkou zkouškou, jelikož právě Jihočeši jsou horkým adeptem na Tipsport extraligu. „Domácí mají ve svých řadách více zkušených hráčů. Dle mého názoru je Motor zralý na extraligu,“ hodnotil Pirát z řad juniorů.

Svůj první zápas za seniory si odbyl hned před ze tří čtvrtin zaplněnou Budvar Arénou. České Budějovice jsou známy početným publikem i bouřlivou atmosférou, a tak se jednalo o jistě zajímavou zkušenost pro sedmnáctiletého obránce. „Bouřlivou atmosféru téměř plného stadionu jsem se snažil nevnímat, ale zápas jsem si užil,“ ohlížel se.

V pozápasovém hodnocení trenér Miroslav Buchal naznačil, že se již pomalu skládá tým na příští sezónu. Právě to by mohl být signál pro mladého Piráta, aby zabojoval o místo a ukázal svůj talent. „Za šanci, kterou jsem dostal nyní od pana Buchala, jsem rád. Určitě by to mohla být pro mě šance i do budoucna. Uvidíme,“ uzavřel.

Foto: Jakub Frydrych

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM