Poslední domácí zápas sezóny, přijíždí Slovan

Kateřina Kundertová, Sabina Nováková | 20.02.2018 | |

K a d a ň - Sezóna se pro Trhače blíží k úplnému závěru, jelikož se naposledy představí na vlastním ledě, kam zavítá k závěrečnému derby ročníku ústecký Slovan. Přijeďte podpořit svěřence Miroslava Buchala s Petrem Klímou v závěru sezóny, protože můžou vylepšit prozatímní bilanci 2:1 na zápasy. Duel je naplánován na středu 21. února od 18 hodin.

ÚSTÍ N/L VYŘAZOVACÍ BOJE HRÁT NEBUDE

Slovan ztratil šance na play-off průběžně v průběhu sezóny, jelikož se několikrát potýkal s pětizápasovými sériemi porážek. První taková řada proher přišla už na úvod ligy, když od čtvrtého do osmého kola odešlo Ústí nad Labem pokaždé se svěšenými hlavami. Další dvě dlouhé šňůry nezdarů odstartovala Slavia, na kterou pokaždé navázala ještě čtveřice prvoligových soků.

V poslední čtvrtině jsou výkony svěřenců Tomáše Marka jako na houpačce, jelikož porážka střídá výhru, kterých ale nebylo dost, aby se prodrali do play-off. Z posledních jedenácti utkání vyhráli pouze pětkrát, když na vlastním ledě přehráli Třebíč, Kladno, Litoměřice a Prostějov, venku zvládli pouze střetnutí v pražském Edenu.

Aktuálně je Slovan na dvanácté pozici, kde má 65 bodů a ztrátu třinácti bodů na osmou Třebíč, která hájí poslední postupové místo. Ústečtí můžou v posledních dvou zápasech získat šest bodů, díky kterým by se mohli vyšvihnout maximálně na desáté místo tabulky.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY VE PROSPĚCH KADANĚ

Přestože Trhači na ledě Slovanu v prvním derby sezóny vysoko prohráli, v dalších dvou zápasech vybojovali dvě tříbodové výhry se skóre 4:2 a 3:1.

12.kolo: Ústí n/L – Kadaň 9:2 (5:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8. Vrdlovec (Kousal, Bernad), 11. Vrdlovec (Kousal, Severa), 13. Roubík (Melka), 15. Roubík (Husák), 20. Dufek (Gengel, Macek), 33. Husák (Roubík, Smolka), 53. Sladkovský (Volf, Bernad), 54. Melka (TS), 55. Vágner (Vrdlovec, Brož) – 44. Szathmáry, 59. Hlava (Szathmáry, Hejcman). Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 26:34. Zblokované střely: 8:8. Hity: 3:11. Vhazování: 33:26.

25.kolo: Kadaň – Ústí n/L 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Dufek (Kůs, Szathmáry), 11. O. Procházka, 37. Szathmáry (Kadeřávek, Hlava), 43. Kůs (Hejcman, Trefný) – 14. D. Merta (P. Kousal, Vrdlovec), 22. D. Merta (Vrdlovec). Vyloučení: 7:6, navíc Chlouba (Kadaň) 10 minut. Využití: 1:1. Střely na branku: 47:36. Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 35:37.

38.kolo: Ústí n/L – Kadaň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 54. Vrdlovec (Kružík, Husák) – 9. Polák (Tupý, Müller), 45. Wágner (Procházka, Kadeřávek), 60. Kůs. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 31:24. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 30:26.

Třebíč – Kadaň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Třebíč se pohybovala na hranici play-off, takže pro ni byla výhra s Kadaní téměř povinností. Na branku se ale muselo počkat až do devatenácté minuty, ve druhé části Horácká Slavia získala dvougólové vedení, které ještě v závěrečné dvacetiminutovce zdvojnásobila.

Branky a nahrávky: 19. Süss (Paták, Vágner), 32. Erat (Dolníček, Kratochvíl), 50. L. Horký (Vodný, Kusko), 56. Jan Wasserbauer (Kristl, Havránek). Vyloučení: 1:5. Bez využití. Střely na branku: 45:17. Zblokované střely: 3:7. Vhazování: 28:26.

Poslední sestava Trhačů:

Běhula – Novák, Kadeřávek, Blaha, Šefl, Hlaváček – Chlán, Hejcman, Kůs – Tůma, Havlíček, Chrpa – Müller, Rindoš, Dufek – Bláha, Polák, Rezek – Krejčiřík.

Ústí n/L – Prostějov 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Slovan v minulém kole přivítal na vlastním ledě Prostějov, s kterým sváděl dlouho vyrovnanou bitvu. Na gól se čekalo v krajském městě až do 39. minuty, když se prosadil Jiří Severa. Přestože Jan Rudovský a Radek Prokeš otočili ve třetí části vývoj utkání, domácí v posledních čtyřech minutách základní hrací doby nasázeli tři branky, díky kterým slavili tříbodovou výhru.

Branky a nahrávky: 39. Severa (M. Vágner, Roubík), 56. Bernad (Vl. Brož, D. Merta), 57. D. Merta (L. Volf), 58. Severa (Roubík) – 42. Rudovský (Venkrbec), 52. Prokeš (L. Luňák, Král). Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 43:32.