„Na rybníku jsem tlačil židli,“ vypráví Jiří Tupý

Kateřina Kundertová | 15.07.2018 | |

„Na rybníku jsem tlačil židli,“ vypráví Jiří Tupý

K a d a ň - Jiří Tupý začínal s hokejem v Kadani, kam se po několika dalších místech působení vrátil a v minulé sezóně patřil ke stálejším hráčům sestavy. Stejně jako ostatní spoluhráči, i on ukázal mezi nejlepšími kapitány na Jakuba Trefného, jenž má v kabině silné slovo. A nejmilejší fanoušek? „Určitě moje maminka,“ uvádí Jiří Tupý.

 

Jiří Tupý patří do úspěšné generace kadaňských odchovanců, jako jsou například bratři Kašové, kteří zde začínali s hokejem. „K hokeji mě přivedl děda, který dříve hrával za Klášterec. Poprvé asi někam na rybník, myslím, že do vesnice v Pětipsech, potom asi ve třech letech jsem začal s přípravkou v Kadani,“ vypráví mladý forvard.

Dnes se malí hokejisté učí bruslit pomocí nejmodernějších technologií jako je například skatemill nebo ve speciálních školkách. Malému, tehdy přibližně tříletému, Jiřímu stačil kus domácího nábytku. „První vzpomínku mám na bruslení s dědou, když jsem před sebou na rybníku tlačil židli,“ culí se.

O nejlepším spoluhráči není pochyb

Jiří Tupý hrál do sezóny 2013/2014 pouze v Kadani, odkud se díky dobrým osobním statistikám v kanadských bodech od dalšího ročníku přesunul do Chomutova. Právě z následujících let v juniorské extralize jsou nejvýznamnější góly.

„Nejhezčí gól jsem vstřelil asi dva roky nazpátek proti Brnu, když jsem ještě hrál za Piráty juniorku. Projel jsem celé hřiště a vymíchal si gólmana,“ popisuje extraligový šampion juniorů z roku 2015. „Nejdůležitější gól je asi ze stejného roku, kdy nám šlo o body, abychom byli první. Minutu před koncem jsem dal vítěznou branku,“ dodává.

„Pozitivní vzpomínka je určitě titul s chomutovskou juniorkou,“ líčí. V prvním roce odehrál Jiří Tupý v Chomutově více než čtyřicet zápasů s pouhými dvěma asistencemi, v následujícím ročníku tak měl velmi dobrou možnost na zlepšení. To přišlo a výrazné – ve 39 střetnutích nasbíral 32 kanadských bodů za třináct gólů a devatenáct přesných přihrávek.

O nejlepším spoluhráči se nedá pochybovat, ale jednadvacetiletý forvard překvapil vzpomínkou na bývalého spoluhráče z mládežnických let. „Nejlepší spoluhráč je momentálně Honza Müller, ale nejradši vzpomínám na Tamáse Részegha,“ uvádí kadaňský rodák.

„Asi jako každý, tak i já jsem měl za vzor Jardu Jágra,“ potvrzuje obdiv v české hokejové legendě s číslem 68. „Teď obdivuju Ondru Kašeho, který válí za Anaheim,“ říká Jiří Tupý na konto nadějného forvarda převážně třetí anaheimské lajny, jenž během poslední sezóny nastřádal v 70 zápasech NHL 38 kanadských bodů za dvacet branek a osmnáct finálních nahrávek.

„Negativní ani nejdojemnější vzpomínku zatím nemám. Na to jsem mladý,“ směje se. Fakt potvrzuje i v dalším pokračování o neoblíbeném a oblíbeném soupeři. „Oblíbený soupeř je každý, kterému dám gól,“ vtipkuje a hned pokračuje, „ještě jsem toho moc neodehrál, takže takové soupeře nemám.“

JAK PROBÍHÁ PŘÍPRAVA MLADÉHO FORVARDA?

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM