Šance na reparát, do Kadaně přijede Slavia

Sabina Nováková | 16.09.2018 | |

Šance na reparát, do Kadaně přijede Slavia

K A D A Ň – Poslední kolo se Trhačům nevyvedlo podle představ a bývalá extraligová Jihlava je sestřelila sedmi brankami. Vše ale musí hodit za hlavu, poněvadž je tu páté kolo Chance ligy, ve kterém přivítáme na kadaňském ledě hokejovou Slavii Praha. Přijďte podpořit Kadaňské 19. září od 18 hodin.

 
SK TRHAČI KADAŇ vs HC SLAVIA PRAHA
14. místo
1 bod
POZICE15. místo
0 bodů
9:30SKÓRE3:12
V – VP – PP – P
0 – 0 – 1 – 3
BILANCE V – VP – PP – P
0 – 0 – 0 – 3
14,29 % – 68,42 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ 0,00 % – 92,31 %
42 tr. minutTRESTNÉ MINUTY26 tr. minut

PŘÍPRAVNÁ ČÁST PRAŽANŮ

HC Slavia Praha v přípravné části vyzvala celkem pět soupeřů. Jednalo se o dva kazašské týmy – HK Arlan Kokšetau a HK Irtyš-Pavlodar, dva druholigové kádry – HC Klatovy a HC Kobra Praha, dále tři prvoligová družstva – Rytíři Kladno, HC Benátky nad Jizerou a HC Stadion Litoměřice a nakonec extraligovou Spartu. A právě proti extraligovému týmu Slavia padla 2:3. Následně si v přípravě připsala už jen dvě porážky, a to v duelu s Kazachy z Kokšetau 2:4 a s Kladnem 2:5.

NEVYDAŘENÝ VSTUP NA OBOU STRANÁCH

Pražané vstoupili do úvodu Chance ligy s třemi porážkami stejně jako Trhači. Jako první Slavia nezvládla utkání s Přerovem za stavu 2:4. Jako další pražský kádr čekal výjezd do Českých Budějovic, odkud ovšem odjížděli znovu bez bodu a s vysokou porážkou 0:5. V poslední řadě mají za sebou Pražané zápas na domácím ledě s Jestřáby z Prostějova. Ani ty se jim nepodařilo přemoct, a zapsali si tak další porážku 1:3. Jako jediný se prosadil David Matějka.

    Poslední sestava HC Slavia Praha:

    Honzík – Hrdinka, Novák, Drtina, Štibingr, Hejda, Saňa, Antoš – Panna, Šagát, Kubica – Doležal, Veselý, Heldák – Ondráček, Šteiner, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.

Trhači na tom nejsou o moc lépe. Mají bod navíc díky vybojované remíze v základní části proti Benátkám nad Jizerou, ale na druhou stranu nutno dodat, že Pražané mají odehráno o zápas méně. Jako první se Kadaňští střetli před domácím publikem s nováčkem soutěže, a to s Porubou. Té se první zápas sezóny vydařil, jelikož svůj první výjezd a první zápas vůbec proměnila ve vítězství 5:3. Kadaň čekala dlouhá cesta do Vsetína, kterou navíc okořenila porážka 0:11. Třetí střetnutí si Trhači střihli opět na domácím ledě. A když už se zdálo, že získají tři body, tak ze všech nadějí zbyl bod jeden. Jako zatím poslední utkání mají za sebou proti Jihlavě, odkud si odvezli druhou vysokou porážku 0:7.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Kuchař – Kadeřávek, Szathmáry, Janeba, Grebeňuk, Kachyňa, Popela, Novák, Rindoš – Klíma, Kůs, Wágner – Helt, Říha, Müller – Rezek, Tupý, Řehoř – Svoboda.

OHLÉDNUTÍ ZA LOŇSKOU SEZÓNOU

Trhačům se podařilo slavistický kádr porazit pouze jednou ze čtyř možností. První střet vyzněl lépe pro soupeře, a Kadaň tak padla za stavu 3:6. Druhý vzájemný duel dopadl jednoznačně znovu pro Slavii, která zvítězila vysokým poměrem 7:1. Ve třetím z duelů už si černožlutí vybojovali dva body za prodloužení 3:2 a v posledním klání se opakoval výsledek ze sedmnáctého kola. HC Slavia Praha zopakovala sedmibrankový úspěch a porazila Kadaň 7:1.

POSILY PRO SLAVII

HC Slavia Praha si pro novou sezónu zajistila posily. Po škrtech v kádru a po zkoušce zůstali obránce František Hrdinka, jenž si zahrál šestadvacet utkání za extraligovou Mladou Boleslav, útočníci Zdeněk Kubica a Ondřej Panna. Příchod hlásí také forvard Jan Veselý z Litoměřic nebo obránce Josef Saňa. Ani brankoviště nezůstane beze změny. Slavistický dres obléknou gólmani Lukáš Sochůrek a David Honzík, ten přišel ze Sparty na střídavý start.

KADAŇ vs. SLAVIA PRAHA
Ondřej Kuchař – 86,46 %
Petr Hamalčík – 83,67 %
BRANKÁŘIPatrik Polívka – 87,23 %
David Honzík – 92,59 %
Jaroslav Kůs
4 (0+4)
PRODUKTIVITA David Matějka
1 (1+0)
L. Klíma a F. Helt
oba 2 góly
GÓLYDavid Matějka
1 gól
Jaroslav Kůs
4 asistence
ASISTENCEDavid Kohút
1 asistence
Jaroslav Kůs
48/97 – 49,48 %
VHAZOVÁNÍ Martin Šagát
32/56 – 57,14 %
Jiří Tupý
5 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYJ. Doležal J. Veselý
oba 4 zbl. střely
Jaroslav Kůs
10 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYJ. Novák, J. Saňa a F. Hrdinka
všichni 4 tr. minuty
Šimon Szathmáry
23:49 min/z
ČAS NA LEDĚJiří Drtina
29:45 min/z
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM