Trhače čeká další výjezd, tentokrát na led Jestřábů

Sabina Nováková | 25.09.2018 | |

Trhače čeká další výjezd, tentokrát na led Jestřábů

K A D A Ň – V rámci osmého kola Chance ligy vyjedou Trhači k duelu s Jestřáby z Prostějova. Ti se zatím drží na osmé příčce tabulky. Oba kádry mají za sebou poslední duel se stejným soupeřem, a to s Českými Budějovicemi. Oproti Trhačům Jestřábi vsítili v utkáním s Jihočechy o dvě branky více, avšak jak Trhači, tak Moravané ve zkoušce neuspěli. Úvodní buly bude vhozeno na zimním stadioně v Prostějově v 18 hodin.

 
LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV vs. SK TRHAČI KADAŇ
11. místo
8 bodů
POZICE15. místo
1 bod
14:10SKÓRE13:36
V – VP – PP – P
2 – 1 – 0 – 3
BILANCE V – VP – PP – P
0 – 0 – 1 – 6
17,65 % – 70,37 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ13,04 % – 72,5 %
66 tr. minutTRESTNÉ MINUTY96 tr. minut

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY JESTŘÁBŮ

V rámci přípravy se Prostějovu tolik nedařilo. Sedm zápasů, z toho čtyři porážky a tři výhry. Z toho navíc jedna výhra až v samostatných nájezdech. Jako první přivítali Prostějovští Katowice a padli s nimi 4:5. Místo pro odvetu se v dalším duelu prohodilo a Jestřáby čekal výjezd do Polska, odkud si odvezli vítězství po samostatných nájezdech 2:1. Na výhru navázali Moravané ještě dvakrát. Nejprve zvládli utkání s Novými Zámky 5:3 a následně porazili také Třebíč 3:2. Zbylá utkání už Prostějov nezvládl. V odvetě se tak zadařilo právě například Třebíči 3:2, Novým Zámkům 3:0 a v poslední řadě Českým Budějovicím, které na domácím ledě ukořistili výhru 4:1 nad Jestřáby.

ZHODNOCENÍ PO ÚVODU LIGY Z POHLEDU OBOU TÝMŮ

Co se týče Prostějovských, ti mají po šesti kolech bilanci proher a výher vyrovnanou. V prvním kole svedli duel před domácím publikem proti Vsetínu a zvítězili v prodloužení 6:5. Bodový zisk vystřídala nula v následujícím utkání v Benátkách nad Jizerou, kde Jestřábi padli 4:6. Na vlastním ledě přivítali po roce znovu Jihlavu. Ta ale neuspěla, a odjížděla tak z Moravy s porážkou 2:3. Ani na Slavii se nenechali Prostějovští přelstít a zvítězili 3:1. Narazili však, když do Prostějova dorazil Přerov. Zubři si s Jestřáby poradili 4:1. Poslední utkání před střetem s Trhači se odehrálo v Českých Budějovicích. Odtud se prostějovští hráči vraceli domů s těsnou prohrou 3:4.

Trhači i Jestřábi se naposledy střetli se stejným soupeřem, a to s Českými Budějovicemi. Pokaždé si tři body přivlastnili právě Jihočeši. V případě Prostějova se jednalo o těsnější prohru 3:4. Kadaň v pondělním utkání padla 1:4 a autorem jediné branky Trhačů se stal lídr kadaňských střelců Lukáš Klíma.

    Poslední sestava LHK Jestřábi Prostějov

    Neužil – Rašner, D. Kolář, Havlík, Foltýn, Mikliš, J. Zdráhal – Karpov, Prokeš, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Starý, Divíšek, Nouza – V. Meidl, Krejčiřík, Matýs.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Kuchař – Szathmáry, Kadeřávek, Strejček, Kachyňa, Grebeňuk, Popela – Wágner, Kůs, Klíma – Jánský, Müller, Říha – Helt, Tupý, Řehoř – Svoboda, Rezek, Šulek.

KADAŇŠTÍ LONI PROSTĚJOV NEZDOLALI

Ze čtyř vzájemných soubojů vyšli pokaždé jako vítězové prostějovští hráči. První střetnutí dopadlo jednoznačně pro Moravany, a to 5:1. Následně si z Kadaně odvezli tři body za vítězství 4:2. Do třetice už museli Jestřábi bojovat s Trhači až do samostatných nájezdů, kde jakožto domácí tým byli opět úspěšnější – 2:1sn. Na závěr zavítal Prostějov do Kadaně a odvezl si tři body za těsnou výhru 3:2.

ZMĚNY V ŘADÁCH JESTŘÁBŮ

Po extraligové sezóně v týmu jihlavské Dukly se vrátil zpět mezi Jestřáby Lukáš Žalčík. Z téhož kádru hlásí příchod také Jan Zdráhal.

V utkání se objeví tři hráči, kteří dříve oblékali také trhačský dres. Jedná se o trojici Krejčiřík, Račuk, Rašner. Nejčerstvější odchod – Vojtěch Krejčiřík odehrál v loňské sezóně za Kadaň osmačtyřicet utkání a připsal si dvě branky a dvě asistence.

Střídávé starty ze Zlína mají vyřízené gólmani Tomáš Štůrala a Daniel Huf. V rámci hostování prostějovské barvy hájí Ondřej Matýs a Rhett Holland z Pardubic. Z týmu HC Oceláři Třinec se k nim přidal také Michael Foltýn.

PROSTĚJOV vs. KADAŇ
Jakub Neužil – 90,86 %
Tomáš Štůrala – 83,33 %
BRANKÁŘIOndřej Kuchař – 87,83 %
Petr Hamalčík – 84,33 %
Tomáš Divíšek
9 (6+3)
PRODUKTIVITA Jaroslav Kůs
8 (1+7)
Tomáš Divíšek
6 gólů
GÓLYLukáš Klíma
5 gólů
Tomáš Nouza
6 asistencí
ASISTENCEJaroslav Kůs
7 asistencí
Tomáš Divíšek
85/138 – 61,59 %
VHAZOVÁNÍ Jaroslav Kůs
104/185 – 56,22 %
Jan Zdráhal
11 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYLukáš Popela
6 zbl. střel
Radek Prokeš
12 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYAlexander Grebenyuk
16 tr. minut
Tomáš Divíšek
18:22 min/z
ČAS NA LEDĚŠimon Szathmáry
23:05 min/z
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM