Trhači se vrací na domácí půdu, přivítají Havířov

Sabina Nováková | 20.11.2018 | |

K A D A Ň - V rámci šestadvacátého kola Trhači budou ve středu 21. listopadu hostit AZ RESIDOMO Havířov. Zatímco Havířovští v posledním kole body nevybojovali, černožlutí díky výborné druhé periodě prolomili sérii porážek a přivezli z Kladna tříbodové vítězství. Přijďte podpořit Kadaňské v dalším souboji, který startuje v 18 hodin.

HAVÍŘOVU CHYBÍ TŘI BODY NA TŘETÍ PŘÍČKU, STEJNĚ JAKO LITOMĚŘICÍM

Oba týmy mají na svém kontě shodně jedenáct výher v základní hrací době a tři výhry v prodloužení, ale Havířov má o jeden odehraný zápas více. Vzájemné zápasy těchto celků mají bilanci 1:1.

ZÁPASY S ROZDÍLEM JEDNÉ BRANKY – TRHAČI ZVÍTĚZILI, HAVÍŘOV PADL

Kadaňští se v předešlém kole Chance ligy utkali s kladenskými Rytíři. Ti jakožto domácí jako první otevřeli skóre zápasu. Obrat ale nadešel v prostředním dějství, když Trhači nasázeli soupeři čtyři góly. S tím se Kladenští snažili něco udělat v poslední dvacetiminutovce, ale ze tří potřebných branek vsítili pouze dvě. Černožlutí se tak z výjezdu vrátili s třemi body.

Kladno – Kadaň 3:4 (1:0, 0:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Hořava (Vampola, Svedlund), 53. Redlich (Kaut, Svedlund), 59. Nash (Říha) – 21. Šťovíček (Kůs), 28. Wágner (Rindoš, Popela), 33. Chlouba (Popela, Šťovíček), 36. Chlouba. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 58:26. Zblokované střely: 5:15. Vhazování: 37:21.

Kuchař – Trefný, Novák, Seemann, Popela, Blaha – Šulek, Kůs, Zabloudil – Rezek, Šťovíček, Chlouba – Wágner, Rindoš, Maršoun – Müller, Tupý, Homer.

Havířov v minulém kole přivítal na vlastním ledě Jestřáby z Prostějova. V první dvacetiminutovce byly k vidění hned čtyři branky, a za zvuku sirény se tak šlo do kabin za vyrovnaného stavu. V druhé periodě se ani jeden z kádrů neprosadil, a tak rozhodnutí náleželo poslední části. V té měli větší štěstí hostující Jestřábi, když v šestapadesáté minutě vsítili vítěznou branku na 3:2.

Havířov – Prostějov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Procházka (Macuh, Cihlář), 16. Maruna (Haas) – 6. Venkrbec (Dvořáček, Kolář), 12. Račuk (Žálčík, Zdráhal), 56. Venkrbec (Dvořáček, Zdráhal). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Střely na branku: 26:26. Zblokované střely: 5:17. Vhazování: 31:32.

Poslední sestava AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha – Matai, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rutar – Rehuš, Seman, Veselý – Bednář, Haas, Maruna – Kotala, Pořízek, Gřeš – Procházka, Macuh, Cihlář.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ TRHAČŮ A AZEŤÁKŮ

Střetnutí Havířova a Trhačů v právě probíhající sezóně se uskutečnilo již v rámci jedenáctého kola. Kadaň i přes dlouhou cestu za soupeřem v utkání se jako první radovala a po prvním dějství vedla 2:0. Druhá část již byla z pohledu obou týmů vyrovnaná. To samé se dá říci o poslední třetině, ve které oba kádry vsítily po dvou gólech. Duel tak skončil o dvě branky lépe pro Trhače. Ti z ledu AZ RESIDOMO Havířov odvezli tříbodovou výhru, která pro černožluté byla první v sezóně.