Trhači míří do Vsetína, oloupí ho o tři body?

Sabina Nováková | 07.12.2018 | |

K a d a ň - Na programu je třiadvacátého kolo a s ním i výjezd Trhačů za soupeřem. Tentokrát se černožlutí v sobotu 8. prosince vydají na led VHK ROBE Vsetín. Ten si momentálně podřimuje na pátém místě, avšak pouhé tři body ztrácí na stříbrné Kladno. Kadaň po úspěšném střetnutí s Porubou opustila poslední příčku a znovu se posunula na čtrnácté místo tabulky. Zápas startuje v 17:30.

436 tr. minutTRESTNÉ MINUTY434 tr. minut

Poslední sérii výher Vsetínští zaznamenali téměř před měsícem. Zvítězili třikrát po sobě. Nejprve přelstili v rámci výjezdu Porubu 5:4, poté v Benátkách nad Jizerou uspěli 4:1 a do třetice před domácím publikem přestříleli Jihlavu 9:2. Sérii Valachům překazila pražská Slavia, když na vlastním ledě vyhrála 7:3. Chuť si spravili kláním proti Přerovu, které skončilo 3:1. Poslední dvě utkání Vsetínu nepřinesl jediný bod. Padli totiž na ledě Motoru 2:1 a poté je překonal Prostějov za stavu 4:2.

POSLEDNÍ ODEHRANÉ KOLO KADANĚ A VSETÍNA

Valachy čekal výjezd na led Jestřábů. V první části se diváci nedočkali jediné branky. Ty však přišly v následující třetině. Nejprve se do vedení dostali domácí hráči, na což Vsetín zareagoval vyrovnávací brankou. Do konce druhé dvacetiminutovky stačili Jestřábi svůj náskok získat zpět – 2:1. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla stejný počet přesných střel. O dvě z nich se postaral Prostějov, čímž si vytvořil náskok tří branek.V posledních minutách pak Vsetín snížil na 2:4, a stanovil tak konečné skóre.

Prostějov – Vsetín 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Žálčík (Zdráhal, Račuk), 39. Starý (Račuk, Žálčík), 46. J. Zdráhal (Žálčík, Starý), 48. Karpov (Rašner, Divíšek) – 25. Jonák (Pechanec, Rob), 56. Vítek (Slováček, Pechanec). Vyloučení: 5:9, navíc Karafiát (VSE) 10 minut. Využití: 2:2. Střely na branku: 25:35. Zblokované střely: 4:7. Vhazování: 36:49.

Poslední sestava VHK ROBE Vsetín:

Gába (48. Šelepněv) – Frolo, Jenáček, Slováček, Rudl, Mikuš, Holomek, Ondračka – Karafiát, Pitule, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Kucharczyk, Březina – Klímek, Šilhavý, Vítek.

Trhači v minulém kole vyzvali na domácí půdě Porubu. Ta i přes úvodní branku Kadaně stačila ještě v první třetině vstřelit vyrovnávací gól. Druhou periodu pak ovládli kompletně domácí hokejisté, když si vytvořili dvoubrankový náskok 3:1. V závěrečném dějství Poruba dokázala snížit na 3:2 a v posledních minutách vytvořila tlak, když hrála bez gólmana. Ani při přečíslení šest na čtyři se jim však nepodařilo překonat Pavla Kantora, a Trhači tak ukořistili cenné tři body do tabulky.

Kadaň – Poruba 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Tupý (Homer, Müller), 32. Klíma (Kůs, Chlouba), 40. Holý (Kůs, Chlouba) – 16. Guman (Hudeček, Káňa), 44. Hudeček (Guman, Káňa). Vyloučení: 5:6, navíc Šulek, Novák - Matějíček, všichni 10 minut. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:32. Zblokované střely: 3:3. Vhazování: 42:18.

Kantor – Novák, Trefný, Seemann, Holý, Müller, Popela – Wágner, Kůs, Klíma – Chlouba, Klima, Šťovíček – Šulek, Rindoš, Maršoun – Homer, Tupý, Rezek.

DVA SOUBOJE, DVĚ PORÁŽKY PRO ČERNOŽLUTÉ

První ze dvou soubojů tuto sezónu dopadlo pro Trhače debaklem. První perioda sice zůstala bez branek, ale ve druhé třetině již domácí Vsetínští třikrát skórovali. Dávka branek pokračovala v poslední dvacetiminutovce. V té se Valachům podařilo Kadaň překonat celkem osmkrát. Utkání tak skončilo vysokou výhrou VHK ROBE Vsetín 11:0.

Druhý ze zápasů byl vyrovnanější. Tentokrát Vsetín zavítal na severozápad České republiky. První dějství dopadlo jako v prvním duel, tedy 0:0. V prostřední třetině se hostující hráči poslali do vedení 1:0. Ke srovnání na 1:1 došlo až v devětapadesáté minutě, a na řadu tak přišlo prodloužení. Ani to nerozhodlo o vítězi a došlo na samostatné nájezdy. Ty se však lépe vydařili soupeři, a druhý bod tak náležel Valachům.