Trhače čeká domácí duel s Benátkami n/Jizerou

Stanislav Jiskra, Sabina Nováková | 09.12.2018 | |

K a d a ň / Benátky n/J – V pondělí v rámci 33. Kola Chance ligy přivítáme na svém ledě farmářský tým Liberce. Benátky nad Jizerou mají o dva body více než Kadaň, která se v případě výhry může posunout o příčku výše. Úvodní bule duelu o třinácté místo bude vhozena v 18:00.

TRHAČI NA VÝHRU S PORUBOU NENAVÁZALI

Po vydařeném domácím utkání s Porubou čekala naše hokejisty daleká cesta do Vsetína. Utkání se nevyvíjelo podle představ Trhačů, kteří po dvou třetinách prohrávali 3:0. Ve třetí části přidali vsetínští čtvrtou branku, na kterou o pár minut Trhači odpověděli dvěma góly v krátkém rozmezí, ale Vsetín obrat nedovolil a přidal v závěru utkání pátou branku.

Vsetín – Kadaň 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Pitule (Kopta, Jenáček), 15. Rob (Pechanec, Teper), 29. Karafiát (Březina, Kucharczyk), 52. Rob (Slováček, Jonák), 59. Rob (Hryciow, Jonák) – 57. Maršoun (Buchtela, Šulek), 57. Chlouba (Šťovíček, Kůs). Vyloučení: 3:6, navíc Karafiát trest ve hře, Holomek a Frolo – Müller všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:16. Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 43:19.

Pavlát – Novák, Buchtela, Procházka, Foltýn, Seemann, Müller, Popela – Chlouba, Kůs, Svoboda – Rezek, Šťovíček, Homer – Maršoun, Rindoš, Šulek – Tupý.

PO REMÍZE S MOTOREM PROHRA S PROSTĚJOVEM

Benátky nad Jizerou překvapivě získaly bod z ledu jihočeského Motoru. Diváci za 60. minut viděli hned dvanáct branek, o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější právě Motor. V dalším kole přivítaly Benátky na svém ledě Prostějov, ale produktivitu si z předchozího utkání do tohoto nepřenesly. Jedinou branku na straně Benátek vstřelil v 54. minutě Průžek, zatím co Prostějov vsítil puk do branky třikrát.

Benátky nad Jizerou – Prostějov 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Průžek (Kolmann, Jeník) – 36. Luňák (Zdráhal, Račuk), 39. Zdráhal (Venkrbec, Krejčiřík), 60. Venkrbec (Zdráhal, Prokeš). Vyloučení: 5:4, navíc Divíšek (PRO) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:24. Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 7:56.

Poslední sestava HC Benátky nad Jizerou:

Schwarz – Kolmann, Kunst, Havlín, Žůrek, Niko, Poizl, Klodner – Jeník, Chrtek, Průžek – Rychlovský, Najman, Špaček – Čech, Psota, Wiencek – Klapka, Burda, Žemba.

ČTYŘI BODY ZE VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ PATŘÍ TRHAČŮM

Oba celky letos odehrály dvě utkání. V prvním zápase dokázal deset vteřin před koncem vyrovnat na 6:6 Daniel Špaček, který o druhém bodu pro Benátky rozhodl i v prodloužení. O měsíc později zajížděla Kadaň ne led Benátek k odvetě, která se povedla nejlépe, jak mohla, když se po brankách Jakuba Trefného, Ondřeje Šulka a Daniela Nováka radovali Trhači z výhry 1:3