Kadaňský A-tým hlásí (staro)nové posily

Sabina Nováková | 09.12.2018 | |

Kadaňský A-tým hlásí (staro)nové posily

K a d a ň - Vzhledem k marodce a odchodům některých hráčů se vedení Kadaně rozhodlo posílit kádr. Do utkání s Benátkami nad Jizerou zasáhnou tři nové posily kadaňského A-týmu. Jedná se o jednoho útočníka a dva obránce. Konkrétně jde o forvarda Matyáše Svobodu a zadáky Karla Šefla a Ondřeje Buchtelu. Pro Matyáše Svobodu se bude jednat o premiéru, další dva jmenovaní to v Kadani dobře znají.

 

MATYÁŠ SVOBODA

Brzy dvacetiletý útočník je odchovancem Chomutova, kde strávil několik let v mládežnických kategoriích. Před ročníkem 2016/17 však zamířil do Kanady, konkrétně do týmu Peterborough Petes, který hraje Ontario Hockey League. Zde se zapojil i do části následující sezóny, ale dohrál ji v americkém týmu Sioux City Musketeers (USHL). Aktuální rok zahájil ve stejné soutěži, nýbrž v jiném týmu – Green Bay Gamblers. Poté následoval již přestup do Chomutova, se kterým podepsal víceletou smlouvu. Za Piráty prozatím nastoupil do dvou soubojů a stihl si připsat svůj první extraligový bod za přihrávku na gól. Matyáš Svoboda má taktéž bohaté zkušenosti s reprezentačním dresem, působil totiž hned v několika mládežnických výběrech.

KAREL ŠEFL

Třiadvacetiletý obránce si připsal za kadaňské mužstvo šestnáct startů již v minulé sezóně . Před právě probíhajícím ročníkem se vydal bojovat o smlouvu do dalekého Přerova, kde sehrál osm přípravných střetnutí, ve kterých přihrál na tři branky. Smlouvu si však nevybojoval, a tak aktuální sezónu zahájil v druholigovém Trutnově. Zde byl druhým nejproduktivnějším obráncem, když si v osmnácti zápasech zaznamenal dva góly a šest asistencí. Nyní bude oblékat dres Trhačů.

ONDŘEJ BUCHTELA

Kadani dobře známý obránce z Chomutova se k týmu přidal v rámci střídavých startů. Také on již hájil černožluté barvy, a to v loňské sezóně. Zde za dvacet pět zápasů jednou skóroval a na pět branek přihrál. V letošní roce si zahrál za litoměřický Stadion a stihl i sedm duelů za extraligové Piráty. V právě probíhajícím ročníku se objevil i v reprezentaci do dvaceti let, kde v sedmi kláních zaznamenal gól a tři přihrávky. Devatenáctiletý rodák z Ústí nad Labem za černožluté nastoupil již v minulém kole ve Vsetíně, kde hned asistoval u první přesné střely Trhačů.

Foto: www.hcocelari.cz, Dalibor Kachlík, Soňa Ohnemichlová.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM