Trhači míří bojovat na led Třebíče

Sabina Nováková | 06.01.2019 | |

T ř e b í č / K a d a ň - Trhači se v rámci třiačtyřicátého kola Chance ligy vydají v pondělí 7. ledna bojovat o tři body do Třebíče. Poslední kola oběma kádrům nevyšla, a tak budou oba útočit na tříbodový zisk. Bílým hvězdám sice vyšel první vzájemný duel, Trhačům však zase ten druhý, a tak je stav vyrovnaný. Podaří se Kadaňským získat třetí střetnutí ve svůj prospěch? Sledujte online přenos na www.onlajny.com nebo na www.hokejkatv.cz již od 17:30 hodin.

DESET SOUBOJŮ, ŠEST PORÁŽEK, ČTYŘI VÝHRY

SK Horácká Slavia Třebíč dokázala zdolat nejprve Litoměřice 6:3, následně Porubu 5:4, pražskou Slavii 3:2 v samostatných nájezdech a nakonec okradla i Přerov výsledkem 2:1. Naopak poraženými byli Třebíčští hned šestkrát z deseti posledních zápasů. Horácká Slavia nestačila na Frýdek-Místek 2:3 v prodloužení, padla se Vsetínem 3:4, s Benátkami nad Jizerou 2:4, ale také v Jihlavě na samostatné nájezdy 2:3. Taktéž na samostatné nájezdy prohrála i s Motorem nebo s Jestřáby z Prostějova.

NEVYDAŘENÁ KOLA PRO KADAŇ I HORÁCKOU SLAVII

Svěřenci Martina Sobotky se v minulém kole utkali s Prostějovem. V první třetině diváci neměli možnost přihlížet žádné brance. To se však změnilo v následující dvacetiminutovce, ve které se dostali domácí Jestřábi do vedení. Srovnání ze strany Bílých hvězd přišlo v poslední části a následovalo prodloužení. Ani v něm nebylo rozhodnuto o výsledku, a tak došlo na samostatné nájezdy. V nich stále větší štěstí při domácích, tudíž druhý bod večera patřil prostějovských hokejistům.

Prostějov – Třebíč 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Mikliš (Venkrbec, Čáp), rozhodující samostatný nájezd Čáp – 56. Bilčík (Havlát, Střondala). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 42:30. Zblokované střely: 5:7. Vhazování: 41:22.

Poslední sestava SK Horácká Slavia Třebíč:

D. Svoboda – Brož, Szathmáry, Vágner, Nedbal, Čejka, Bilčík, Furch – Vodný, Střondala, Kratochvíl – Kusko, Nedvídek, Psota – Malec, Tadeáš Král, Paták – Novák, Škvrně, Havlát.

Černožlutí za sebou mají dvojzápas. Nejprve doma přivítali Havířov, proti kterému bohužel neuspěli za stavu 0:5. Druhé klání Trhači sehráli znovu před domácím publikem, tentokrát přijelo Ústí nad Labem. Ústečtí se ujali první branky, která padla až ve druhé části, v níž stačili přidat ještě další tři. Po druhé dvacetiminutovce tak vedli již 4:0. Chuť si částečně Kadaň spravila v závěrečném dějstvím, když vsítila hned tři branky. I přes výborný tlak to alespoň na srovnání nestačilo, a Trhači si připsali sedmou porážku v řadě.

Kadaň – Ústí nad Labem 3:6 (0:0, 0:4, 3:2)

Branky a nahrávky: 45. Maršoun (Svoboda J.), 51. Eliáš (Tupý, J. Svoboda), 56. Hajič (Wágner, Eliáš) – 22. Jeřábek (Merta, Volf), 26. Chrpa (Volf, Jeřábek), 32.Volf (Chrpa), 35. Volf (Jeřábek), 49. Krliš (Gottfried, Zukal), 60. Merta (Volf) Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:40. Zblokované střely: 4:9. Vhazování: 18:35.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Kuchař – Šefl, Eliáš, Klejna, Hajič, Cestr, Popela, Nerad – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Sommer, Wágner – Vašíček, Tupý, Homer – Kanický, Bláha.

1:1 NA VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

První z dvojice zápasů vyšel nejprve Bílým hvězdám. Ti si postupně každou třetinu utvářeli náskok. Po dvou částech tak byl stav duelu již 2:0 pro domácí Třebíč. V závěrečné dvacetiminutovce již ale vedla 3:0. Snížení na 3:1 ze své hole zařídil Roman Chlouba. To však bylo ze strany hostujících hráčů vše a domácí kádr své vítězství zpečetil brankou na konečných 4:1. Druhé střetnutí již přineslo tři body Kadani. Ačkoliv skóre bylo po prvním dějství vyrovnané 1:1, Trhači předvedli výbornou druhou část, ve které vstřelili tři branky. Radost černožlutých ze tří bodů byla v ohrožení vzhledem k závěru, jelikož hostující Třebíčští poslali za kadaňského brankáře dva góly. Nakonec vše dopadlo dobře pro trhačský kádr a zvítězili 4:3.