Kadaň míří do Benátek nad Jizerou

Sabina Nováková | 18.01.2019 | |

B e n á t k y n / J i z e r o u / K a d a ň - Trhači v rámci osmačtyřicátého kola Chance ligy v sobotu 19. ledna zamíří na led Benátek nad Jizerou, které zvítězili nad Prostějovem. Oproti tomu Kadaň bohužel nezvládla domácí střetnutí se Vsetínem. Klání s Benáteckými startuje již v 17 hodin. Sledovat ho můžete na www.onlajny.com nebo na www.hokejkatv.cz.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU V ROCE 2019

Svěřenci Jiřího Kudrny od začátku nového roku stačili odehrát šest utkání, v rámci kterých tři zápasy zvítězili a ve třech padli. Nejprve ze Vsetína odjížděli s úspěchem 3:1, poté následoval pád v prodloužení proti Jihlavě za stavu 1:2. Další výjezd znamenal opět vítězství. Tentokrát Benátky nad Jizerou okradly pražskou Slavii o druhý bod v samostatných nájezdech s výsledkem 5:4. Následně ale Středočeši dvakrát neuspěli. V prvním případě hostili před domácím publikem Zubry z Přerova – 0:1, následně České Budějovice – 2:3. V minulém kole Benátky nad Jizerou svoji reputaci napravili výhrou 2:1 v Prostějově.

BENÁTEČTÍ V POSLEDNÍM KOLE ZA TŘI BODY, TRHAČI PADLI NAD VSETÍNEM

Středočeši se v minulém kole Chance ligy utkali s Jestřáby z Prostějova. Úvodní třetina ale divákům nepřinesla žádný gól. První branky večera se chopil Prostějov a dostal se do vedení. Pár minut nato však Benátky nad Jizerou srovnaly skóre utkání na 1:1. Rozhodnutí se tak přesunulo do poslední dvacetiminutovky, ve které znovu bodovali Benátečtí, čímž si zařídili tříbodovou výhru.

Prostějov – Benátky n/Jizerou 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Divíšek (Starý, Nouza) – 37. Bittner (A. Dlouhý), 52. Rychlovský (Najman, Teplý). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:22. Zblokované střely: 5:11. Vhazování: 36:22.

Poslední sestava HC Benátky nad Jizerou:

Pařík – Kunst, Kolmann, Žůrek, Havlín, Maier, Poizl, Klodner – Dlouhý, Bittner, Wiencek – Burda, Šír, Špaček – Rychlovský, Najman, Teplý – Žemba, Šafařovský, Klapka.

První i druhá část utkání Kadaně se Vsetínem skončila stejným výsledkem, a tedy 0:1. Valaši tak po dvou třetinách měli dvoubrankový náskok. Následovaly další dva góly Vsetínských, na které ale již Kadaň zareagovala v čele s Ondřejem Šulkem, jemuž se podařilo snížit rozdíl skóre na 1:4. Poslední přesnou střelu souboje ze své hole vypustil znovu hostující tým, a stanovil tak finální výsledek 1:5.

Kadaň – Vsetín 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 58. Šulek (Maršoun, Rindoš) – 1. Pechanec (Rob, Jonák), 26. Theoret (Frolo), 43. Kucharczyk (Rác), 52. Rob (Jonák), 59. Kopta (Pitule). Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 18:39. Zblokované střely: 9:4. Vhazování: 24:25.

Lukeš – Novák, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Šulek, Rindoš, Maršoun – Müller, Tupý, Homer – Kanický.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ STŘETNUTÍ S BENÁTKAMI NAD JIZEROU

Poslední kolo, ve kterém měli možnost se utkat Benátky nad Jizerou s Trhači, přineslo právě černožlutým úspěch v podobě tří bodů. Kadaň na domácím ledě po první periodě již vyhrávala 2:1. Stejně dopadla druhá dvacetiminutovka, a stav duelu tak byl již 4:2. V závěru začali Benátečtí stahovat ztrátu, když se v pětapadesáté minutě prosadili a snížili na 3:4. Ve zbývajících pěti minutách již Kadaňští své vedení udrželi a ukořistili si za to tři body do tabulky.