Trhači míří na půdu Českých Budějovic

Sabina Nováková | 29.01.2019 | |

Č e s k é B u d ě j o v i c e / K a d a ň - Trhači při příležitostí dvaapadesátého kola vyjedou na led českobudějovického Motoru, který v posledním kole zvítězil až v samostatných nájezdech nad Jestřáby z Prostějova. Naproti tomu Trhači nezvládli souboj s Přerovem a padli pětibrankovým rozdílem. Utkání začíná ve středu 30. ledna v 17:30!

Z POSLEDNÍCH PĚTI ZÁPASŮ ČTYŘI VÝHRY

Svěřenci Václava Prospala mají za sebou dobrou bilanci. Z posledních pěti kol dokázali vytěžit ve čtyřech případech maximum, a tedy zvítězit. Nejprve na domácí půdě zdolali Jihlavu 4:2. Tři dny nato přišel onen pád, když České Budějovice nezvládly utkání s pražskou Slavií za stavu 2:3. Zbylé tři zápasy si Motor již pohlídal – Litoměřice přestřílel 5:1, následně porazil Přerov v prodloužení 2:1 a nakonec na samostatné nájezdy přelstil Prostějov 3:2

POSLEDNÍ ODEHRANÁ KOLA OBOU KÁDRŮ

Jihočeši sváděli v pondělí boj s Jestřáby z Prostějova. Prvních dvacet minut nedošlo ke změně stavu, což se rozhodl napravit v prostřední dvacetiminutovce Motor. Domácí Prostějov ale zabojoval v poslední části a předvedl obrat na 2:1 za pouhých šedesát vteřin. Posledního slova v základní hrací době se chopily opět České Budějovice a srovnaly na 2:2. Na řadu tak přišlo prodloužení a po nich i samostatné nájezdy. V těch se štěstí přiklonilo na stranu hostů, kteří z Prostějova odjížděli s bodem navíc za vítězství 2:3 na samostatné nájezdy.

Prostějov – České Budějovice 2:3sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 53. Žálčík (Račuk), 54. Žálčík (Račuk, Divíšek) – 27. Endál (Gilbert, M. Novák,), 56. Z. Doležal (R. Přikryl). Vyloučení: 5:7 + Meidl (PRO) - 10 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:38. Zblokované střely: 5:8. Vhazování: 35:40.

Poslední sestava ČEZ Motor České Budějovice:

Kváča – Pýcha, Pavlin, Vydarený, Jandus, Kutlák, Kachyňa – Heřman, Přikryl, Doležal – M. Novák, Gilbert, Endál – Doktor, Karabáček, Babka – Beránek, Dančišin, P. Novák.

Černožlutí v předchozím kole Chance ligy hostili na domácím ledě Zubry z Přerova. Soupeř se dokázal prosadit jako první a dostal se do vedení hned v sedmé minutě. Na 2:0 pak navýšil o pár minut později. Kadaňský forvard František Wágner dokázal za dvě minuty zareagovat a gólem z půlky snížil kadaňské manko. Stal se však jediným střelcem domácích. Ve zbytku času úvodní třetiny se Přerov radoval ještě třikrát, a zařídil si tak tříbrankový náskok. V prostředním dějství Kadaň inkasovala další dvě přesné střely, čímž bylo stanoveno finální skóre 1:6.

Kadaň – Přerov 1:6 (1:4, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Wágner (Kůs) – 7. Krisl (Sýkora), 10. Hejcman (Novotný), 15. Navrátil (Malina), 19. Sýkora (Tomi, Sikora), 26. Moučka (Krisl, Goiš), 30. R. Černý (Moučka, Goiš). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 19:41. Zblokované střely: 6:6. Vhazování: 23:35.

Kuchař (21. Štěpánek) – Novák, Klejna, Eliáš, Hajič, Foltýn, Šefl, Uřídil – Šulek, Kůs, Wágner – Zabloudil, Konášek, Maršoun – J. Svoboda, Tupý, Homer – Rindoš, Vašíček.

POSLEDNÍ STŘET KADANĚ S MOTOREM

První třetina přinesla pouze jednu branku, o kterou se postarali hostující Českobudějovičtí. Srovnání nadešlo v části prostřední, když se přesně trefil Roman Chlouba. Třetí dvacetiminutovka už bohužel rozhodla, jelikož Motor nasázel na své konto další tři branky. Utkání tak skončilo za stavu 1:4.