Hodnocení 1.ligy juniorů po úvodní čtvrtině

Miroslav Lučan | 17.10.2005 | |

První liga juniorů má za sebou první čtvrtinu soutěže.Před sezonou se očekávalo, že o první místo v tabulce budou bojovat Ústí nad Labem, SK Kadaň, Most a Ml.Boleslav. U prvních třech se nikdo nemýlil, akorát Mladá Boleslav silně zaostává za očekávanými výsledky. Kadaňští junioři první čtvrtinu odehráli ve skvělé formě a jsou na druhém místě pouze vinou horšího skóre než má Ústí nad Labem.

SK Kadaň - Jablonec 4:4 (1:3, 2:0, 1:1)

Kadaňští nastupovali k prvnímu utkání sezony s jednoznačným cílem, a to zvítězit. Jenže než se stačili rozkoukat z přípravných zápasů, brzy prohrávali 0:3. Po „zemětřesení“ v kabině dokázali otočit na 4:3, ale v poslední minutě při power play hosté vyrovnali. Body se po průběhu zápasu asi spravedlivě rozdělili.

Chomutov – SK Kadaň 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

První zápas na půdě soupeře se vyvíjel od počátku pro Kadaň velice dobře. Od prvních minut byli lepší než domácí a i přes některé sporné výroky rozhodčího zaslouženě zvítězili.

SK Kadaň – Sokolov 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Z počátku utkání se zdálo, že zápas bude napínavý do posledních vteřin. Naši junioři však potvrdili letošní skvělou formu, v poslední minutě vstřelili tři branky a tím deklasovali svého protivníka.

Děčín – SK Kadaň 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Ke svému druhému zápasu na ledě soupeře zajížděli k nováčkovi soutěže do Děčína. Nemohli však soupeře podcenit a celý zápas si s přehledem hlídali vedení a zaslouženě vyhráli.

SK Kadaň – Mladá Boleslav 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Na kadaňský zimní stadion přijel jeden z kandidátů na postup do extraligy. Zápas sliboval atraktivní souboj. Hrál se vyrovnaný a pohledný hokej s šancemi na obou stranách. Kadanští junioři však potvrdili svou skvělou formu a zaslouženě vyhráli a vyhoupli se do čela tabulky.

Most - SK Kadaň 3 : 5 (1:1, 0:4, 2:0)

V dalším zápase zajížděli junioři SK Kadaň na led celku, který má také ambice na postup do extraligy. První třetina byla velice vyrovnaná se spoustou šancí na obou stranách. Druhá třetina se kadaňským velice vydařila a do šaten se odcházelo s vedením 1:5. V závěrečné části dovolili domácím pouze snížit a vedení si pohlídali. V celkem povedeném utkání byl také jeden nepěkný moment, kdy jeden z domácích borců nešetrně narazil na mantinel kadaňského obránce Jana Macháčka a způsobil mu otřes mozku, který ho vyřadil na část sezony ze hry.

SK Kadaň – Ústí nad Labem 1 : 3 (0:0, 0:1, 1:2)

K dalšímu zápasu přijeli na kadaňský zimní stadion junioři Ústí nad Labem. Od souboje prvního s druhým se očekávalo velice kvalitní utkání, což se také naplnilo. Ústí si přivezlo několik posil z „A“ týmu. Zápas se hrál ve velkém tempu a jedna šance střídala druhou. Bohužel pro domácí měli hosté větší štěstí v koncovce a uštědřili domácím první porážku v sezoně a vystřídali je na čele tabulky.

PZ Kladno - SK Kadaň 3 : 4 (0:3. 3:0, 0:1)

Domácí měli v první třetině více ze hry, ale po hrubých chybách se Kadaň dostala do vedení až 0:3. Ve druhé třetině ve vidině vedení kadaňští uspokojili a přenechali iniciativu domácím, kteří v poslední minutě druhé části vyrovnali na 3:3. V závěrečné části se hrál opatrný hokej a štěstí se přiklonilo k hostům, kteří zvítězili a připsali si vele důležité dva body do tabulky.

Kadaň – Kralupy nad Vltavou 4 : 1. (3:0, 1:0, 0:1)

Domácí byli jasnými favority, což potvrzovali od úvodních minut. Po první třetině bylo o vítězi rozhodnuto. Domácí mohou jen litovat spoustě nevyužitých šancí, výsledek mohl být jednoznačnější a nikdo by se nemohl divit.

Po první čtvrtině jsou v Kadani spokojeni, po remíze Ústí nad Labem v Chomutově mají stejně bodů jako první Ústí a nad třetím Mostem mají čtyřbodový náskok. Doufejme, že juniorům forma vydrží a nadále se budou prát o první místo v tabulce.

Další utkání sehraje kadaňský tým v pátek 21. října v Jablonci nad Nisou, kde se očekává těžký souboj. Kadaňští věří, že soupeři oplatí minimálně remízu z úvodního kola sezony. Další utkání doma hrají v neděli 23. října od 14:45, kdy hostí celek Chomutova. Srdečně zveme všechny fanoušky na zimní stadion v Kadani, aby přišli povzbudit „mladé naděje“.