První škrty, Bílina nebo turnaj v Německu

Sabina Nováková | 17.08.2019 | |

První škrty, Bílina nebo turnaj v Německu

K a d a ň – Trhači nedávno ohlásili poměrně vysokou marodku, k dnešnímu dni je ale již vše jinak. Dokonce došlo i na avizované škrty v soupisce. Na svém začátku je také právě odstartovaná spolupráce s druholigovou Bílinou, za kterou si ve čtvrtek zahráli někteří kadaňští hokejisté. Někteří hráči se také načas připojí zpět ke sparťanskému kádru, který zanedlouho absolvuje přípravný turnaj v Německu.

 

ČERNOŽLUTÍ MOMENTÁLNĚ NEMAJÍ NIKOHO NA MARODCE

Trhači donedávna nemohli v přípravných duelech počítat například s forvardem Lukášem Klímou a obráncem Danielem Novákem, kteří se uzdravovali ze zranění v horní části těla. Ani Filip Eliáš nezačal úvod sezóny bez zranění, potýkal se s potíži spojené s dolní končetinou. Momentálně je však marodka prázdná.

SPOLUPRÁCE S HC DRACI BÍLINA

Kooperace s bílinským kádrem odstartovala 15. srpna, kdy druholigové mužstvo odehrálo přípravný zápas se jmény na soupisce z Kadaně. Do utkání proti Mostu naskočili například gólman Petr Galuška, obránci Filip Eliáš, Tomáš Hajič a Miroslav Kuba a útočníci jako Ivan Vorobjov a Jan Kanický. Ivan Vorobjov mimo jiné vsítil druhou branku Draků, i přesto ale Bílina padla proti Lvům z Mostu 3:7. Takto by podle slov Petra Klímy spolupráce mezi prvoligovou Kadaní a druholigovou Bílinou měla fungovat - s tím, že jména se zápas od zápasu budou obměňovat. Jmenovaní hokejisté se i přesto nadále připravují na ledě Kadaně v rámci odpoledních tréninků a budou se zapojovat do klání za SK Trhači Kadaň.

KADAŇ SE ROZLOUČILA S NĚKTERÝMI ÚČASTNÍKY KEMPU

Na severozápadě Čech už se také objevily ztráty. Nejprve ze zdravotních důvodů z kempu odstoupil forvard Matěj Dejdar, jenž se vypořádával se zraněním zad. To samé prozatím platí pro obránce Adama Studeného, který se momentálně zotavuje z otřesu mozku, a svou účast v kempu tak zatím přerušil. Tento týden se trenéři rozhodli rozloučit s útočníky Janem Bártou a Danielem Seniovem a obráncem Adamem Spálovským.

SPARŤANŠTÍ MLADÍCI A TURNAJ V NĚMECKU

Přípravný turnaj HC Sparta Praha v německém Mannheimu se bude týkat hned několika hráčů ze Sparty, kteří v posledních přípravných duelech hájili barvy Trhačů. Jmenovat můžeme například Františka Gajdoše, Jana Klodnera nebo Štěpána Čecha. Tito hokejisté budou mít možnost nastoupit například proti Ženevě, HV 71 nebo právě Mannheimu. V přípravě se dál s kadaňským týmem bude zapojovat Patrik Prymula nebo Daniel Poizl, který si střihnul ve středu 14. srpna klání za Pražany a vyhrál s nimi střetnutí proti finskému mužstvu KooKoo 5:1.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM