Kadaň navázala spolupráci s Pardubicemi

Tisková zpráva | 17.08.2019 | |

Kadaň navázala spolupráci s Pardubicemi

K a d a ň - SK Trhači Kadaň po oznámení spolupráce s extraligovým týmem HC Sparta Praha přinášejí další důležitou novinku. Kadaňské vedení se na kooperaci domluvilo také s dalším účastníkem nejvyšší soutěže. Partnerem se totiž stává klub HC Dynamo Pardubice.

 

Trhačské vedení v čele s Petrem Klímou přes léto nezahálelo a přichází s další zprávou. Tradiční celek extraligy HC Dynamo Pardubice od letošní sezóny bude v úzkém spojení s SK Trhači Kadaň. Někteří hráči, kteří se nevejdou do kádru Dynama pro extraligu, tak budou mít možnost zahrát si Chance ligu právě za černožluté. Počítat se může předběžně s čtyřmi až pěti hráči. Jeden z nich se již na severozápadě Čech připravuje od samého počátku přípravné fáze, jedná se o gólmana Olivera Štěpánka, který sbíral v loňském roce starty převážně ve druhé lize, ale plnil roli brankářské dvojky v Kadani. Dále se ke kadaňskému A-týmu v pondělí připojili také útočníci Ondřej Matýs a Michal Machač a obránce Jakub Mert.

„Pro Kadaň je to rozhodně další pozitivní zpráva. Po Spartě se jedná o druhý extraligový tým, se kterým navazujeme úzkou spolupráci. Jsem si jist, že to pro nás bude stoprocentním přínosem a posílí se díky tomu kádr. Plánujeme, že se Ondřej Matýs, Michal Machač i Jakub Mert zapojí již v úterý do duelu proti Chomutovu,“ uvedl trenér a sportovní manažer SK Trhači Kadaň Petr Klíma.

Sportovní manažer na straně Pardubic Jaromír Kverka si od spolupráce slibuje především kladné výsledky pro mladé hokejisty, kteří se díky účasti v Chance lize budou adaptovat na seniorský hokej. „S Trhači bychom měli mít užší spolupráci, kterou vidím jako přínosnou pro mladé kluky v přechodu mezi juniorským a dospělým hokejem. Kadaň spolupracuje se Spartou a jsem rád, že se připojíme tak, abychom mohli spoluvytvořit silné mužstvo s konkurencí mladých hráčů. Naši kluci tam dostanou příležitost a pokud se jí chopí, budou zde hrát celý rok. Chceme, aby zde absolvovali celou sezonu s kvalitním prvoligovým vytížením. Umístili jsme naše hráče v klubu, který má vizi využívat mladé hokejisty a vychovávat je pro extraligu.“

„Chceme, aby hráli celý rok v Kadani. Připravujeme si takhle hráče, aby již třeba v příští sezoně mohli hrát u nás. Kluci si potřebují vybudovat svou pozici v jejich týmu, vnímám to jako velký krok, že umisťujeme naše hráče do dospělého hokeje. Je to rovněž signál pro naše juniory, že si mohou, jak se říká, sáhnout na smlouvy a hrát dospělý hokej. V neděli jsem byl v Kadani osobně, probrali jsme ubytování i jejich pozici s trenéry. Vyměnili jsme si naše představy. Kluci nemají svou pozici jistou, musí si o ni zabojovat, což je dobře. Náš kontakt bude pravidelný a intenzivní s dohlížením na vývoj hráčů,“ dodává Jaromír Kverka.

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM