Poprvé doma, Kadaň vyzve českobudějovický Motor

Stanislav Jiskra | 13.09.2019 | |

K a d a ň – Trhače čeká první domácí utkání sezóny! V rámci druhého kola Chance ligy přivítají na svém ledě ČEZ Motor České Budějovice. Domácí v prvním kole prohráli na ledě Dukly 1:3, zato České Budějovice si ihned v prvním kole připsaly první tři body do tabulky. Přijďte podpořit Kadaňské v boji o tři body od 17:00.

JIHOČECHŮM SE PŘÍLIŠ NEVYVEDLA PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ

V prvních dvou zápasech čekala Českobudějovické velká sousta. Nejprve na domácím ledě vyzvali extraligovou Plzeň, se kterou padli těsne 1:2, a následně jihočeskou družinu čekal výjezd do Brna. I v tomto případě byl úspěšnější účastník extraligy HC Kometa Brno - 6:2. První výhry se Motor dočkal v domácím střetnutí nad HK Irtyš-Pavlodar, účastníkem Kazašské hokejové ligy, a to poměrem 2:1. Po úspěchu však opět přišel pád, když svěřenci Václava Prospala v Linci utržili porážku 1:4. Chuť si České Budějovice spravily před domácími fanoušky - proti německému týmu Lausitzer Füchse 4:2. Na oplátku pak českobudějovický kádr čekala cesta do Německa, kde domácí celek Lausitzer Füchse vrátil soupeři porážku. Lužické Lišky na domácím ledě zvítězili po samostatných nájezdech 5:4. Poslední dvě klání účastník Chance ligy sehrál na svém stadionu. Nejprve oplatil prohru Linci 4:0 a následně padl s Chabarovskem 0:4.

MOTOR NA SVÉM LEDĚ PORAZIL BÍLÉ HVĚZDY Z TŘEBÍČE

Tým trenéra Václava Prospala si díky povedené druhé periodě připsal body za první výhru v sezóně. Zápas se ze začátku pro České Budějovice nevyvíjel dle představ hlavního kouče Václava Prospala, když se Třebíč díky brance Denise Kusého v desáté minutě první třetiny dostala do vedení. Ve druhé části Jihočeši nenechali nic náhodě a zásluhou Jana Veselého vyrovnali skóre duelu. Zmíněný hráč se radoval ze vstřelené branky o dvanáct minut později podruhé, tentokrát byl na konci přesilovkové kombinace. Radost domácím fanouškům udělal o necelou minutu později Radek Prokeš, který zvyšoval již na 3:1. Třetí periodu začala Třebíč nejlépe jak mohla, když ihned ve druhé minutě zásluhou Lukáše Formana snižovala na 3:2, jenže tento zásah byl poslední, který byl na zimním stadionu k vidění. České Budějovice si tedy připsali tři body do tabulky.

České Budějovice – Třebíč 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. J. Veselý (Šimánek, Plášil), 35. J. Veselý (Pýcha, M. Novák), 36. Prokeš (Plášil, Vydarený) – 10. Kusý (V. Čejka), 42. Forman (T. Havránek). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:14. Zblokované střely: 19:15. Vhazování: 35:19.

Poslední sestava ČEZ Motor České Budějovice:

Klouček (Strmeň) – Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil, Suchánek, Pavel – M. Novák, J. Kloz, Endál – Karabáček, Prokeš, Z. Doležal – Šimánek, R. Přikryl, J. Veselý – Christov, Venkrbec, Holec.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Trhači se naposledy s Motorem střetli ve dvaapadesátém kole loňského ročníku Chance ligy. Utkání se odehrálo na ledě Českých Budějvic. Právě domácí Motor šel ihned v první minutě po zásahu Lukáše Endála do vedení. Na tento zásah dokázala ještě Kadaň odpovědět, konkrétním střelcem byl František Klejna. Druhá třetina se ze začátku podobala té první, když se taktéž v první minutě prosadil Lukáš Endál. Jednobrankové vedení si České Budějovice přenesli do třetí dvacetiminutovky. V té se prosadil Zdeněk Doležal, kterého napodobil Martin Jandus, jenž uzavřel konečný výčet utkání na 4:1.

České Budějovice – Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Endál (Gilbert, Pavlin), 21. Endál (Novák M., Plášil), 45. Doležal (Plášil, Přikryl), 52. Jandus (Babka, Heřman – 17. Klejna (Wágner, Kůs). Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 53:14. Zblokované střely: 13:3. Vhazování: 40:21.

TRHAČI V JIHLAVĚ PADLI

Trhači v minulém kole vyjeli do Jihlavy. Dukla se dostala již v osmé minutě do vedení, kdy na konci přesilovkové kombinace byla bomba z hole Matěje Pekra, ke kterému se o deset minut později přidal Jan Holý, který ještě v loňské sezóně zasáhl do sedmnácti zápasů za Trhače. Kadaň dokázala ve druhé třetině zásluhou Matěje Chalupy snížit, ten ale byl jediným Trhačem, který v zápase skóroval. Tečku za zápasem udělal Peter Lichanec.

Jihlava – Kadaň 3:1 (2:0, 0:1, 11:0)

Branky a nahrávky: 8. Pekr (Harkabus), 18. J. Holý (Poletín, Čachotský), 56. Lichanec (Poletín, J. Holý) – 28. M. ChalupaVyloučení: 4:11. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:23. Zblokované střely: 6:14. Vhazování: 38:28.

Galuška (Wolf) – Trefný (C), Poizl, L. Chalupa, Foltýn, T. Pavelka, Klodner, Novák – Klíma, Kůs (A), Čech – M. Chalupa, Chlouba, Zabloudil – Dubský, Machač, Matýs – J. Müller (A), Rindoš, Zd. Zabloudil.