Uspějeme na ledě vedoucí Poruby?

Jiří Novotný (KAD) | 19.09.2019 | |

Uspějeme na ledě vedoucí Poruby?

K a d a ň - Nový ročník Chance ligy nabírá na obrátkách a před námi je již 5. kolo. V něm se černožlutí vydají na východ republiky, kde je přivítá zatím suverénní HC RT ROTAX Poruba. Trhači se sice po čtyřech kolech nacházejí na opačném pólu prvoligového pelotonu, nicméně ve středu sahali po vítězství s Chomutovem a na povedený výkon budou chtít navázat. Zápas můžete tradičně sledovat na webu www.onlajny.com!

 
HC RT TORAX PORUBA vs. SK TRHAČI KADAŇ
1. místo
12 bodů
POZICE16. místo
1 bod
22:10SKÓRE5:21
V – VP – PP – P
4 – 0 – 0 – 0
BILANCE V – VP – PP – P
0 – 0 – 1 – 3
40% % – 73% %PŘESILOVKY – OSLABENÍ0 % – 84%
42 tr. minutTRESTNÉ MINUTY87 tr. minut

PORUBA V PŘÍPRAVĚ KLOPÝTLA JEN DVAKRÁT

Po úmorném letní drilu sehrál celek z Ostravy první přípravný duel s kazašským celkem Arlan Kokšetau, jenž zdolal až po samostatných nájezdech. V následujícím zápase s zaznamenal první ze dvou letních porážek, tentokrát bylo v nájezdech úspěšnější polské Jastrzębie. Zaváhání napravil výhrou nad Šumperkem, následně přejel polské Katowice, zdolal maďarský Debrecen, pětigólovým rozdílem zdemoloval slovenskou Dubnicu a jeho krasojízda neskončila ani v Přerově, kde zvítězil 3:5.

Ke generálce před začátkem ligy zajížděli hokejisté Poruby do Vsetína, který jejich sérii uťal. Valaši se ujali vedení v 11. minutě, ale vzápětí odpověděl Tůma. Vsetín se vrátil do vedení v polovině utkání a tenký náskok držel až do 55. minuty, kdy srovnal Pastor. Rozuzlení nakonec nabídly až samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější Vsetín a rozhodl tak o výhře 3:2.

PORUBA JEŠTĚ NEZAVÁHALA, TRHAČI OLOUPILI PIRÁTY

Vynikající formu z přípravy si Poruba přenesla i do Chance ligy, kterou zatím proplouvá bez ztráty byť jediného bodu. Hned na úvod ji čekalo derby s Havířovem, které opanovala 4:2. Ostravané si v duelu vybudovali dvoubrankový náskok, AZet ale dokázal vyrovnat. V závěru ovšem udeřili Kanko se Svačinou a Havířov na jejich trefy odpověď nenašel. Následně zajížděli na led nováčka ze Sokolova, kde se opět dostali do dvougólového vedení, nicméně s chutí hrající Baník nepříznivé skóre otočil na 3:2. Poruba si to nejlepší opět schovala do závěru a po brankách Špačka, Zdeňka a Káni zvítězila 5:3. V pondělí se do RT TORAX Arény vydal Prostějov a zpět na Hanou si odvezl devítibrankový příděl. Na úvodní gól domácích dokázali Jestřábi odpovědět, poté ale Poruba odskočila na rozdíl tří branek, což hosty zlomilo a duel nakonec skončil divokým výsledkem 9:3. Čtyřmi přesnými zásahy se blýskl Tomáš Gřeš.

V minulém kole se Poruba vydala do Třebíče. Slezané si opět dokázali vypracovat dvoubrankový náskok, ve 4. minutě otevřel skóre Svačina, ve 25. na něj navázal Hudeček. O deset minut později Horácká Slavia snížila, ovšem hosté odpověděli slepenými góly Zdeňka s Jáchymem a Bílé hvězdy v závěru pouze korigovaly na konečných 4:2 z pohledu Poruby.

    Poslední sestava Poruby:

    Foltán – Slavík, Husák, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Svačina, Zdeněk, Sikora – Obdržálek, Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – Káňa, Ďurač, Špaček.

Trhači se v prvním duelu nové sezóny prezentovali sympatickým výkonem v Jihlavě, kde nakonec padli 3:1. Premiéra před domácím publikem jim ale vůbec nevyšla, když od českobudějovického Motoru schytali porážku 7:1. Lépe se jim nevedlo ani v Přerově, kde nevstřelili ani jednu branku, naopak sami inkasovali sedmkrát.

V následném derby s chomutovskými Piráty to ovšem byla úplně jiná písnička! Chomutov byl sice v úvodu zápasu aktivnějším týmem a také se ujal vedení, za domácí ale záhy odpověděl Miškář. Hosté si nicméně během několika desítek sekund vzali vedení zpět, ale černožlutí postupně začali ztrácet ostych a dokonce svého rivala přehrávali. To vyústilo ve vyrovnávací gól Miškáře a v 55. skóre otočil Matěj Zabloudil. Kadaň byla blízko první výhře, ale Piráti v závěru srovnali a nakonec rozhodli v samostatných nájezdech.

    Poslední sestava Kadaně:

    Galuška – Trefný, Poizl, Chalupa, Foltýn, Novák, Eliáš, Šilhan – Michnáč, Chlouba, Zabloudil M. – Matýs, Miškář, Pilař – Koblížek, Rindoš, Čech – Dubský, Řepík, Wágner.

V POSLEDNÍM VZÁJEMNÉM DUELU TRHAČI NEUSPĚLI

Naposledy se oba týmy střetly v RT ROTAX Aréně na začátku ledna. Trhači začali dobře - ve 4. minutě je poslal do vedení Maršoun, ale pak začali přebírat iniciativu domácí, ve druhém dějství Kadani nasázeli čtyři góly a nakonec vyhráli jednoznačně 8:1.

PORUBA vs. KADAŇ
Frederik Foltán – 93,38 %BRANKÁŘIPetr Galuška – 87,5 %
Oliver Štěpánek – 90,48 %
Vladimír Svačina
8 (3+5)
PRODUKTIVITA Roman Chlouba
2 (0+2)
Tomáš Gřeš
5 gólů
GÓLYP. Miškář, M. Chalupa,
M. Machač, T. Koblížek a M. Zabloudil
všichni 1 gól
V. Svačina a P. Husák
oba 5 asistencí
ASISTENCERoman Chlouba
2 asistence
Jiří Zdeněk
47/94 – 50 %
VHAZOVÁNÍ Roman Chlouba
41/93 – 44,09 %
J. Dluhoš, M. Slavík a T. Pastor
všichni 5 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYJakub Trefný
5 zbl. střel
Jan Hudeček
6 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYMichael Foltýn
31 tr. minut
Patrik Urbanec
21:11 min/z
ČAS NA LEDĚRoman Chlouba
23:27 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM