Ve středu je na řadě výjezd do Benátek nad Jizerou

Sabina Nováková | 14.10.2019 | |

B e n á t k y n/J / K a d a ň - Svěřenci Tomáše Hamary a Petra Klímy v rámci venkovního duelu zavítají při příležitosti 13. kola Chance ligy ve středu 16. října na led Benátek nad Jizerou. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Benátečtí se společně s Kadaňskými vyskytují ve druhé polovině tabulky. Na rozdíl od Trhačů však poslední duel dokázali proměnit v bodový zisk.

BENÁTKY NAD JIZEROU OKUPUJÍ TŘINÁCTOU PŘÍČKU

Svěřenci Valdemara Jiruše nevstoupili do ligové části úspěchem, jelikož s litoměřickým Stadionem padli 0:4. Chuť si však spravili třemi vítězstvími, a to proti pražské Slavii, na ledě Dukly a následně proti Motoru z Českých Budějovic. Poslední dva duely konkrétně zvítězili za stejného stavu 5:4, a to až v samostatných nájezdech. Na nadcházející střetnutí Benátečtí asi nevzpomínají dobře, jelikož si museli pět klání vyčkat na další bodový zisk, který přišel až proti Havířovu a hned nato v souboji se Sokolovem. Veselí vystřídala poněkud vysoká porážka. Jestřábi Prostějov porazili Benátky nad Jizerou 8:2. Zatím poslední odehraný zápas v Třebíči Středočechům vyšel – 3:2.

STŘEDOČEŠI PŘEDVEDLI OBRAT, TRHAČI HO NEDOTÁHLI DO KONCE

Benátečtí hokejisté na ledě pražské Slavie předvedli nečekaný obrat. Bílé hvězdy si až do úvodu třetí dvacetiminutovky drželi dvoubrankový náskok 2:0. To si však Benátky nad Jizerou nechtěly připustit a během devíti minut předvedli obrat na 3:2, čímž obraly i soupeře o tři body. Adam Musil, Jiří Průžek a Daniel Špaček - právě tato trojice se postarala o cenné tři body pro svůj tým.

Poslední sestava HC Benátky nad Jizerou:

Hrstka – Kolmann, Žůrek, Buchtela, Kunst, Bukač, Aubrecht, Niko – Průžek, A. Musil, Šír – Rychlovský, Najman, D. Špaček – R. Duda, Chrtek, Klapka – Šeliga, Šafařovský, Wiencek.

Kadaňským se nevyvedl úvod zápasu proti ústecké družině a po první části již prohrávali 0:2. Po třetí brance Ústí nad Labem už ale zaúřadoval Michael Foltýn, jenž vsítil první branku – 1:3. K vyrovnání Trhače v devětatřicáté minutě následně přiblížil Martin Jandus. Šance srovnat skóre duelu si ale černožlutí nechali uniknout v závěrečné části, ve které se ústecký Slovan nemýlil hned dvakrát. Zvítězil tak 5:2.

Neužil – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Mert, Jandus, Klodner – Wágner, Kalaj, Chlouba – Michnáč, Zygmunt, M. Zabloudil – Koblížek, Rindoš, Čech – Homer, Řepík, Z. Zabloudil.

LONI TRHAČI S BENÁTKAMI DVAKRÁT BODOVALI

Kadani se sice první ze čtyř utkání v předešlé sezóně nepovedlo, avšak velmi těsně. Benátky nad Jizerou rozhodli v prodloužení a vyhráli 7:6. Následující dvě střetnutí si již spravili s Benátkami chuť dvěma výhrami 3:1 a 4:3. Poslední souboj svedli Trhači se středočeským týmem v rámci osmačtyřicátého kola a neuspěli poměrem 4:2.