Druhý domácí zápas v řadě, Kadaň přivítá Jihlavu

Jaroslav Šnobl | 20.10.2019 | |

K a d a ň / J i h l a v a - V 16. kole Chance ligy vyzvou Trhači na domácím ledě bývalý extraligový celek HC Duklu Jihlavu! Hokejisté z Jihlavy se nacházejí na osmém místě tabulky, avšak poslední dobou chytají formu. V předešlých třech zápasech si totiž pokaždé připsali tři body za výhru v základní hrací době. Naposledy se předvedli na ledě Třebíče, kterou porazili 4:2. Trhači do utkání nastoupí za trochu jiných podmínek. Ti totiž v sobotním souboji podlehli Slavii, a stále tak čekají na své první vítězství v sezóně. Klání začne v pondělí 21. října od 18:00!

DUKLE VENKOVNÍ SOUBOJE JDOU

Statistiky mluví jasně. Jihlavští hokejisté hrají na stadionech soupeřů lépe než v domácím prostředí. Zatím odehráli celkově sedm venkovních duelů, z nichž čtyřikrát slavili výhru, dvakrát brali jeden bod po prohře v prodloužení a pouze jednou odjeli domů s prázdnou. Zároveň se tomuto celku v posledních střetnutích daří. Momentálně jedou do Kadaně se třemi vítězstvími v řadě, kdy jejich posledním zářezem byla Třebíč, kterou na jejich ledě porazili 4:2.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

Jan Brož – Mareš, Staněk, Půža, J. Holý, D. Kolář, Piegl, Vála – Čachotský, Skořepa, Pekr – Anděl, Poletín, Fronk – T. Harkabus, D. Čermák, Jiránek – Davídek, Lichanec.

KADAŇŠTÍ STÁLE ČEKAJÍ NA SVÉ PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ

Dlouhá série porážek je frustrující. Ještě horší je, když vám první možná výhra uteče jen o kousíček. Na ledě Benátek se totiž černožlutí mohli radovat ze svého prvního tříbodového úspěchu v sezóně! Už to vypadalo, že svěřenci Tomáše Hamary a Petra Klímy odjedou domů se třemi body, avšak Adam Klapka srovnal skóre na 2:2 58 sekund před koncem základní! V prodloužení poté vstřelil branku Radek Duda a Benátky nad Jizerou se mohly radovat z druhého bodu navíc - 3:2p. V posledním sobotním utkání Kadaňští přivítali celek z hlavního města Prahy. Zápas vypadal vyrovnaně, o tom vypovídá i počet střel, na které Trhači dokonce zvítězili 38:37! Hokej se však hraje na góly, a v tom byli Slávisté lepší. Na domácím ledě Kadaně uspěli 5:2.

Neužil – Novák, Trefný, Poizl, Chalupa, Eliáš, Jandus – Foltýn, Procházka, Chlouba – Kůs, Wágner, Michnáč – Čermák, M. Zabloudil, Čech – Rindoš, Koblížek, Müller – Homer.

V ÚVODNÍM UTKÁNÍ SEZÓNY JSME SE STŘETLI PRÁVĚ S DUKLOU

V rámci prvního kola sezóny 2019/20 jsme zavítali právě na Horácký zimní stadion, kde sídlí jihlavští hokejisté. Domácí zde vstřelili dva góly v první třetině, takže to vypadalo jako jasný zápas. Avšak ve druhé třetině se prosadil Matěj Chalupa, pro kterého to bylo jediné střetnutí letošní sezóny v černožlutém dresu. Nikdo další se však z řad kadaňských hokejistů neprosadil a klání nakonec skončilo 3:1.