Vladimír Růžička míří trénovat Mountfield HK

Sabina Nováková | 28.10.2019 | |

Vladimír Růžička míří trénovat Mountfield HK

Vladimír Růžička, bývalý hráč NHL, olympijský vítěz a mistr světa, se minulý týden z Kadaně přesunul do Hradce Králové. V novém působišti Mountfield HK bude tvořit trenérské duo s Tomášem Martincem. V Kadani, kde vykonával funkci konzultanta, zanechal jistou stopu, a to jak ve hře, tak i v hráčích. Spolupráci si užíval také trenérský štáb.

 

Před začátkem ligové části Chance ligy na konci srpna Kadaň oznámila příchod výrazné tváře. Vladimír Růžička kývl na nabídku sportovního manažera Petra Klímy, aby u Trhačů působil jako konzultant. Určitě o tomto kroku mohu hovořit jako o přínosu pro celý tým. Předně jsem si to užíval, protože jsme spolu s Vladimírem Růžičkou vyrůstali, hráli jsme spolu v NHL a pak i proti sobě. Pro mě je to velká osobnost hokeje, což dokazuje svými schopnostmi a zkušenostmi. Jak hráči, tak i my trenéři jsme se od něj leccos naučili, hodnotí Petr Klíma.

I druhý z trenérské dvojice Tomáš Hamara si velice váží jeho odvedené práce v Kadani a je rád, že mohl trénovat spolu s olympijským vítězem. „Především Vladimíru Růžičkovi blahopřeji k takovému angažmá, kde si myslím, že je silné mužstvo s dobrým zázemím a s vysokými ambicemi na titul, což mu strašně přeji. Co se týče naší spolupráce v Kadani, byla to pro mě veliká škola a veliké nadšení, že jsem mohl s tímto panem trenérem kooperovat a mohl se mu koukat pod ruce. Být tady u toho a vidět, jak pracuje u nás jeden z nejlepších trenérů, za to jsem moc vděčný. Získal jsem od něj mnoho nových poznatků a pohledů na věci z jiných úhlů. Vyznáváme každý jiný styl, ale spolupráce s někým takovým je vždy veliké plus. Byl jsem velice překvapen, jak s klukama pracoval, jak chodil na led a snažil se pomáhat. Hráčům radil, byl trpělivý a učil je, učili jsme se od něj vlastně i my samotní. Patří mu veliký dík za to, jak nám pomohl do začátku sezóny,“ pochvaluje si trenér Tomáš Hamara.

.

Někteří hráči Vladimíra Růžičku zažili už jako trenéra v dříve extraligovém Chomutově. „Musím také říci, že šlo o velký přínos pro kadaňský hokej, pro mladé kluky to byla určité velká zkušenost. Je škoda, že odešel, ale dalo se to čekat, věděli jsme to. Zanechal nám tady jistý systém, který musíme dodržovat a hrát podle něj. Myslím si, že jsme se zlepšili právě proto, že dodržujeme to, co máme dělat,“ shrnuje kapitán Jakub Trefný.

„Asi všem bylo jasné, že tu Vladimír Růžička nebude na delší dobu, ale určitě jsme jeho působení v Kadani přivítali. Je to velká osobnost českého hokeje. I když to nebylo znát úplně na výsledcích, tak hra byla lepší a lepší. Dostali jsme, řekl bych, jakousi tvář,“ říká jedna z hlavních opor Kadaně Jaroslav Kůs.

Mladí hráči působení Vladimíra Růžičky vnímají podobně a váží si zkušenosti, která se jim naskytla. „Myslím si, že po příchodu pana Růžičky to šlo v Kadani hodně nahoru. Udělali jsme si ve všem systém, věděli jsme co a jak hrát. Myslím si, že nám to jenom prospělo. Musím určitě říct, že si vážím možnosti působit pod tímto trenérem, byla to velká zkušenost. Doufám, že vše bude pokračovat i po jeho odchodu,“ uzavírá Štěpán Čech.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM