Před reprezentační pauzou se Kadaň utká s Porubou

Stanislav Jiskra, Sabina Nováková | 01.11.2019 | |

K a d a ň / P o r u b a - V sobotním domácím utkání 20. kola Chance ligy se Trhači střetnou se soupeřem z Ostravy. HC RT TORAX Poruba 2011 je prozatím v tabulce na čtvrté příčce. Na kadaňském ledě před reprezentační přestávkou bude soupeř zajisté chtít navázat na poslední úspěch, a to proti Třebíči. Trhači naopak usilovat o bodový zisk. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 2. listopadu v 17 hodin.

TRHAČI V DERBY S CHOMUTOVEM NESKÓROVALI

V posledním kole Kadaňští zajížděli do nedalekého Chomutova. Tamější Piráti diktovali od úvodního vhazování tempo zápasu. Kadaň si dokázala vytvořit několik příležitostí, ale recept na skvěle chytajícího Dominika Pavláta za šedesát minut nenašla. Piráti tak po dvou brankách Petra Stloukala a po přesných trefách Marka Tomici a Lukáše Klímy zvítězili 4:0. Střetnutí navíc okořenila bitka mezi Michaelem Foltýnem a Darbym Llewelynem.

Neužil – Trefný, Novák, L. Chalupa, Poizl, Eliáš, Jandus, Foltýn – M. Zabloudil, Kůs, Chlouba – Koblížek, Čermák, Čech – Michnáč, Rindoš, Wágner – Homer, Müller, Z. Zabloudil.

PORUBA SE VEZE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Svěřenci Miloše Holaně si za poslední tři klání připsali osm bodů. Nejprve přejeli nováčka ze Sokolova, který si z ostravské Poruby odvezl sedm inkasovaných gólů a nulu v kolonce vstřelené branky. Následovalo utkání v Prostějově, kde po šedesáti minutách svítilo na časomíře skóre 3:3. O druhém bodu pro hosty rozhodl ve třetí minutě prodloužení Marek Špaček. Poslední výhru si porubští hokejisté připsali tuto středu, když si poradili s Třebíčí 4:2.

Poslední sestava HC RT TORAX Poruba 2011:

Kůdela – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Ďurač, Jáchym, Špaček.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS OVLÁDLA PORUBA

Oba týmy se společně střetly v 5. kole Chance ligy, které bylo na programu 21. září. Porubané se díky proměněné přesilové hře dostali do vedení již ve čtvrté minutě. Druhý gól kadaňského soupeře padl přesně v půlce duelu. Trhači se radovali na začátku třetí dvacetiminutovky, když přesilovou hru využil přesně zaměřenou střelou František Wágner. Radost svěřencům Petra Klímy a Tomáše Hamary však nevydržela dlouho. Ihned o minutu později se prosadil opět porubský kádr, jenž slavil vsítěný gól i v devětačtyřicáté minutě. Skóre v posledních šedesáti vteřinách na konečných 4:2 upravil Roman Chlouba.