Kadaňští v pondělí vyjedou na led Havířova

Sabina Nováková | 16.11.2019 | |

Kadaňští v pondělí vyjedou na led Havířova

H a v í ř o v / K a d a ň - Svěřenci trenérského tria Trhačů se v nadcházejícím 24. kole Chance ligy vydají na dalekou cestu, a to do Havířova. Obě mužstva jsou po předchozím kole hladová po tak potřebných bodech do tabulky. V právě probíhající sezóně se ve vzájemném utkání lépe vydařilo právě AZetu, a to s výsledkem 4:1. Teď ale může být vše jinak. Duel se uskuteční v pondělí 18. listopadu v 18 hodin.

 
AZ RESIDOMO HAVÍŘOV vs. SK TRHAČI KADAŇ
8. místo
36 bodů
POZICE16. místo
8 bodů
57:51SKÓRE38:103
V – VP – PP – P
11 – 1 – 1 – 9
BILANCE V – VP – PP – P
2 – 0 – 2 – 18
13,86 % – 80,25 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ15,05 % – 82 %
190 tr. minutTRESTNÉ MINUTY346 tr. minut

PO NEÚSPĚŠNÉ SÉRII SLEZANÉ PŘEDVÁDÍ ROZPAČITÉ VÝKONY

Havířovská družina po sérii tří neúspěchů proti Českým Budějovicím 2:5, Přerovu 2:4 a Chomutovu 2:3 přerušila čekání na body výhrou s ostravskou Porubou, nad kterou vyzrála těsně 3:2. Ve Vsetíně ale na radost nenavázala a padla 1:3. Naproti tomu proti Frýdecko-místeckým si už tři body vzít nenechala, a to díky vítěznému výkonu 4:2. Úspěch vystřídal pád a AZeťáci padli o jediný gól s Litoměřicemi – 1:2. Následnou dvojicí utkání již ale Havířov měl ve své režii. Ze Sokolova si přivezl vítězství 5:3 a 3:2 uspěl doma s Jestřáby z Prostějova. Poslední souboj, který svedli v Třebíči, už ale opět skončil v neprospěch Slezanů.

HAVÍŘOV I KADAŇ BUDOU BOJOVAT O NÁPRAVU PŘEDCHOZÍHO KOLA

Domácí Třebíč odstartovala duel brankou hned ve třetí minutě. Srovnání ze strany Havířovských přišlo až na začátku druhé dvacetiminutovky. Pořádný příděl branek se dostavil až v závěrečné části, ve které nejprve Martin Šťovíček poslal své mužstvo opět do vedení a náskok hned o dvě branky zařídil Ladislav Bittner. Svěřenci Jiřího Režnara se ale nevzdávali a minutu nato snižovali manko. Lukáš Bednář přesnou ránou ze své hole snížil na 2:3. Stačilo chvíli bílé hvězdy měly zpět svůj dvougólový náskok Poslední slovo měl ale opět Lukáš Bednář, který ve hře v šesti využil situace a upravil výsledek zápasu na 3:4.

    Poslední sestava AZ RESIDOMO Havířov:

    Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Mrowiec, Malina, Kachyňa, Rutar – Kotala, Seman, Toman – Procházka, Veselý, Bednář – Maruna, Starý, Fridrich – Danielčák, Žiak, Dvořák.

Trhači měli možnost vrátit Frýdku-Místku porážku z prvního vzájemného střetu, které skončilo 0:8. Do druhé třetiny ještě drželi naději, když po snižující palbě Matěje Zabloudila a Jaroslava Kůse byl stav klání 2:4. Situace, kdy byl zápas i o pouhou branku se ale definitivně smazaly v poslední třetině, ve které Rysi zaúřadovali třemi góly do trhačské svatyně. Utkání tak nakonec skončilo vysokou výhrou soupeře 2:7.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Neužil (55. Wolf) – Novák, Trefný, Zeman, L. Chalupa, Poizl, Procházka, Mert – Michnáč, Kůs, M. Zabloudil – Čech, Čermák, Wojnar – Müller, Rindoš, Z. Zabloudil – Dubský, Homer.

HAVÍŘOVŠTÍ NAPOSLEDY PORAZILI TRHAČE O TŘI PŘESNÉ STŘELY

Poslední setkání Havířova a Kadaně nebylo tak výrazné. AZet jakožto host odstartoval palbu na Adam Wolfa hned ve druhé minutě. Po třinácti minutých první třetiny už ale soupeř vedl o tři góly. V prostředním dějství diváci nedočkali ani jedné přesné střely. Trochu naděje vnesl černožlutým František Wágner, který snížil na 1:3. Jako poslední se ale prosadil hostující Ondřej Kachyňa, jenž stanovil finální stav duelu 4:1.

HAVÍŘOV vs. KADAŇ
Aleš Stezka – 91,4 %
Jan Lukáš – 92 %
BRANKÁŘIJakub Neužil – 90,13 %
Adam Wolf – 85,48 %
Radek Veselý
20 (11+9)
PRODUKTIVITA Roman Chlouba
18 (8+10)
Radek Veselý
11 gólů
GÓLYRoman Chlouba
8 gólů
Jakub Kotala
10 asistencí
ASISTENCERoman Chlouba
10 asistencí
Filip Seman
202/406 – 49,75 %
VHAZOVÁNÍ Roman Chlouba
157/359 – 43,73 %
David Chroboček
18 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYŠtěpán Čech
23 zbl. střel
Jakub Kotala
22 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYMichael Foltýn
68 tr. minut
Alex Rašner
21:05 min/z
ČAS NA LEDĚJakub Trefný
21:53 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM