Naváže Kadaň v Prostějově na úspěch se Sokolovem?

Sabina Nováková | 21.11.2019 | |

Naváže Kadaň v Prostějově na úspěch se Sokolovem?

P r o s t ě j o v / K a d a ň - Trhači při příležitosti 25. kola Chance ligy vyrazí v sobotu 23. listopadu na led Jestřábů z Prostějova. Zatímco domácí kádr bojuje o to, aby se dostali do vrchní osmičky, Kadaňské po vítězství v předchozím kole láká dotažení se na předposlední příčku tabulky. Střetnutí započne v 17 hodin!

 
LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV vs. SK TRHAČI KADAŇ
10. místo
34 bodů
POZICE16. místo
11 bodů
68:77SKÓRE42:110
V – VP – PP – P
10 – 0 – 4 – 10
BILANCE V – VP – PP – P
3 – 0 – 2 – 19
19,44 % – 81,31 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ16,67 % – 81,82 %
327 tr. minutTRESTNÉ MINUTY366 tr. minut

SVĚŘENCI LADISLAVA LUBINY POTŘEBUJÍ ZLEPŠIT VÝKONY A POSKOČIT O DVĚ PŘÍČKY

Prostějovští mají za sebou v nedávné době sérii porážek. Z šesti klání získali pouze jediný bod za porážku v prodloužení s Porubou. Zlom nadešel v rámci souboji s Frýdkem-Místkem, se kterým Jestřábi zvítězili těsně 3:2. Stejným výsledkem skončil i následující zápas, avšak tentokrát ve prospěch soupeře. Tři body za výhru bral Havířov. Náprava přišla v podobě v úspěchu se Sokolovem 4:2. Až do prodloužení se hrálo utkání s Litoměřicemi. Právě Stadion byl úspěšnějším mužstvem a vsítil rozhodující branku - 4:5. Zatím poslední duel, který si Jestřábi střihli před bojem s Kadaní byl proti Třebíči. Na ledě Horácké Slavie se nakopli, jelikož zvítězili 3:1.

TŘI BODY SI VE SVŮJ PROSPĚCH PŘIPSAL JAK MĚSTO MÓDY ,TAK MĚSTO KRÁLOVSKÉ

Matěj Novák jako první odstartoval hru po střelecké stránce a Prostějovští díky němu vedli 1:0. Netrvalo to dlouho a Třebíč vsítila vyrovnávací branku, jednalo se však o jedinou přesnou střelu na jejich konto. V téže minutě získal pro Jestřáby zpět vedení Dominik Hrníčko a definitivně skóre uzavřel již v prostředním dějství Lukáš Žálčík - 3:1.

    Poslední sestava LHK Jestřábi Prostějov:

    Štůrala – Muška, Mrázek, Krejčí, Husa, Hamrlík, Fojt – Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, Meidl, T. Jandus – M. Novák, Miškář, Chlán.

Před Trhači stál velmi důležitý souboj s předposledním týmem tabulky, a tedy se Sokolovem. Po úvodním dějství šlo hostující mužstvo s vedením o jeden gól. Jako první se prosadil Tomáš Vracovský a o tři minuty později na něj navázal Matěj Zadražil, jenž v minulosti oblékal kadaňský dres. Částečně Kadaň vrátil zpět do hry ve dvanácté minutě Jaroslav Kůs brankou na 1:2. Ve druhé dvacetiminutovce padla přesná střela pouze na straně soupeře, a Trhači tak šli do poslední třetiny s dvoubrankovým mankem. To, co se ale událo ve třetí části, to asi nikdo nečekal. Kadaňští nejen, že srovnali stav zápasu, ale dokonce předvedli obrat, který jim zajistil cenné tři body. Jako první tuto střeleckou show rozjel Jan Müller, když skóroval v jednačtyřicáté minutě. Osm minut nato se radoval František Wágner a rozdílový gól poslal za záda Jana Bednáře opět Jan Müller.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Neužil – Poizl, Trefný, Zeman, L. Chalupa, Novák, Jandus, Procházka – Wágner, Kůs, M. Zabloudil – Müller, Rindoš, Wojnar – Michnáč, Čech, Dubský – Foltýn, Homer.

POSLEDNÍ SOUBOJ OBOU CELKŮ SKONČIL TĚSNOU VÝHROU PROSTĚJOVA

Jako první rozradostnil diváky v Kadani Jakub Wojnar, když v šesté minutě rozhýbal brankovou síť za Danielem Dvořákem. Od téhle doby ale měli utkání v režii Jestřábi. Ještě v první dvacetiminutovce stačil srovnat skóre bývalý kadaňský hráč Marek Račuk a momentálně nejproduktivnější hráč Prostějova Lukáš Žálčík pak ve dvacáté minutě poslal domácí kádr do vedení. Na odskok dvou branek navýšil náskok Tomáš Nouza a poslední zásah, který již na vítězství Prostějovských nic nezměnil, byl z hole Patrika Miškáře. Utkání tak skončilo těsně 2:3.

PROSTĚJOV vs. KADAŇ
Daniel Dvořák – 88,48 %
Tomáš Štůrala – 92,94 %
BRANKÁŘIJakub Neužil – 90,24 %
Adam Wolf – 86,36 %
Lukáš Žálčík
29 (17+12)
PRODUKTIVITA Roman Chlouba
18 (8+10)
Lukáš Žálčík
17 gólů
GÓLYRoman Chlouba
8 gólů
Marek Račuk
20 asistencí
ASISTENCEJakub Trefný
11 asistencí
Václav Meidl
197/353 – 55,81 %
VHAZOVÁNÍ Roman Chlouba
157/359 – 43,73 %
Jaroslav Mrázek
23 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYŠtěpán Čech
24 zbl. střel
Jaroslav Mrázek
36 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYMichael Foltýn
70 tr. minut
Jaroslav Mrázek
19:41 min/z
ČAS NA LEDĚJakub Trefný
22:00 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM