Na Štěpána Kadaň přivítá ústecký Slovan

Jiří Novotný (KAD) | 25.12.2019 | |

K a d a ň - Po krátké vánoční odmlce se o slovo opět hlásí Chance liga. Černožlutí v sobotu dobyli Prostějov a vzestup formy budou chtít potvrdit také před domácím publikem. Soupeřem jim bude odvěký rival z krajského města, Slovan Ústí nad Labem. Úvodní buly padne ve čtvrtek 26.12. v 17:00. Buďte u toho!

TRHAČI UŤALI SÉRII VENKOVNÍCH PROHER

Na poslední tříbodový přísun z venkovního kluziště se černožlutí načekali vskutku dlouho, ale v sobotu černou sérii konečně prolomili. V Prostějově se ujali vedení již v 5. minutě, domácí sice záhy srovnali, ale těsně před prvním klaksonem si Trhači vzali vedení zpátky. Ve druhém dějství padla na obou stranách jedna branka, a tak šli i do závěrečného dějství s jednogólovým náskokem. Ten se jim ve třetí periodě ještě navýšit a z Hané si přivezli výhru 3:6. „V první třetině jsme se nechali zbytečně vylučovat, ale oslabení jsme dokázali výborně ubránit. Ve druhé části byla hra vyrovnaná, i na šance. Ve třetí třetině se nám podařilo odskočit o dvě branky, náskok jsme dokázali udržet a zaslouženě jsme zvítězili,“ pochvaloval si kadaňský lodivod Tomáš Hamara.

Neužil – Trefný, Eliáš, Chalupa, Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – M. Zabloudil, Kůs, Chlouba – Jan Müller, Žolobov, Wojnar – Čech, Morong, Wágner – Homer, Rindoš, Z. Zabloudil.

SLOVAN PO VÍTĚZNÉM TAŽENÍ DVAKRÁT KLOPÝTNUL

Někdejší prvoligový hegemon zažívá hubené časy a jinak tomu není ani v letošní sezoně, kdy od začátku okupuje spodní patra tabulky. Na konci listopadu se ovšem Ústeckým podařilo najet na vítěznou vlnu, během níž si vyšlápli na Třebíč, Litoměřice, Benátky a Frýdek-Místek, což je rázem posunulo blíže bojům o předkolo play-off. Poté jim ale vítr z plachet sebrala Třebíč, které na svém ledě podlehli 2:4.

V sobotu zajížděli do Benátek nad Jizerou, kde se sice rychle dostali do vedení, ale Středočeši třemi zásahy zvrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. Slovan zabojoval a dovedl zápas do prodloužení, když po základní části na tabuli svítilo nerozhodné skóre 4:4. Bonusový bod nakonec zůstal na domácím ledě, v nastavené hrací době udeřil matador Duda. Na ústecké straně zazářil Martin Tůma, jenž nasázel hattrick.

Poslední sestava Slovan Ústí nad Labem:

Stahl (21. Brízgala) – Müller Jakub, Smetana, Brož, Hes, Veber, Zukal – Kružík, Severa, Bláha – Tůma, Vildumetz, Svoboda – Filip, Kordule, Krliš – Maršoun.

V POSLEDNÍM VZÁJEMNÉM DUELU KADAŇŠTÍ NESKÓROVALI

Oba celky se naposledy střetly ve 28. kole v Ústí nad Labem. Žlutomodří v první periodě vstřelili dvě branky a dvougólový náskok drželi až do samého závěru duelu, kdy svou výhru pojistili před 516 diváky třetím zásahem. Pro Ústečany vítězství 3:0 znamenalo konec desetizápasového bodového půstu.