Přivezou Kadaňští body od Jizery?

Jiří Novotný (KAD) | 20.02.2020 | |

Přivezou Kadaňští body od Jizery?

B e n á t k y n/ J i z e r o u / K a d a ň - Po nahuštěném programu ze začátku týdne čeká Kadaňské další soutěžní utkání. K němu se vydají na sever od Prahy, kde sídlí celek Benátek nad Jizerou. Středočechům patří 13. pozice v tabulce, jež bude s největší pravděpodobností i konečným umístěním týmu. Zato Trhači stále bojují o 14. příčku, na níž jim o 4 body odskočilo Ústí.

 
HC BENÁTKY NAD JIZEROU vs. SK TRHAČI KADAŇ
13. místo
60 bodů
POZICE15. místo
42 bodů
130:167SKÓRE115:219
14,71 % – 80,00 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ14,04 % – 81,07 %
672 tr. minutTRESTNÉ MINUTY856 tr. minut

BENÁTKY PADLY S TŘEBÍČÍ NEJTĚSNĚJŠÍM MOŽNÝM ROZDÍLEM

Celek od Jizery po reprezentační pauze zvítězil po prodloužení v Sokolově, avšak poté nestačil na Jihlavu s Prostějovem. V úterý se ale po více než měsíci dočkal plnohodnotného bodového přísunu. Jejich vzestup odskákal Frýdek-Místek, jenž se sice ve druhé části ujal vedení, nicméně domácí v polovině třetí třetiny dvěma góly otočili a v závěru na konečných 3:1 pečetil Šír.

Benátečtí se před domácím publikem znovu ukázali hned o den později, tentokrát ale většina z dvou stovek diváků odcházela zklamaná. Na úvodní a zároveň jediný gól si museli počkat až do třetí třetiny, kdy o výhře Třebíče rozhodl bývalý forvard modrobílých Bittner. „Pro nás to bylo druhé utkání během dvou dnů. Byl to urputný zápas, ve kterém rozhodla jedna malá chyba. V útoku nám trošku chyběla síla. Na mysli mám střelbu a produktivitu. Náš mladý tým se třinácti mladíky ale odehrál dobré utkání,“ ocenil své svěřence i přes porážku na hokejbenatky.cz Antonín Nečas.

    Poslední sestava HC Benátky nad Jizerou:

    Schwarz – Kunst, Hampl, Buchtela, Charvát, Žůrek, Aubrecht, Šedivý – Rychlovský, Chrtek, Pabiška – A. Dlouhý, Šír, Šeliga – Žemba, Šafařovský, Wiencek – Křepelka, Vomáčka, Drábek.

TRHAČI STATEČNĚ VZDOROVALI JIHLAVĚ

Kadaňští se po pondělním nášupu v Třebíči dokázali rychle vzpamatovat a proti oblíbenému soupeři z Vysočiny sahali po vítězství. Dukla se sice hned ve 2. minutě dostala do vedení, ale Trefný s Kůsem zvrátili ve prospěch černožlutého souboru. Ten živil těsný náskok až do začátku závěrečného dějství, v němž se Dukle podařilo otočit na 2:3. V závěru navíc pojistila výhru čtvrtým gólem.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Neužil – Trefný, Klodner, Eliáš, Delmarche, Procházka, D. Zeman – Wojnar, Kůs, M. Zabloudil – Z. Zabloudil, Žolobov, Müller – Homer, Rindoš, Koblížek – Čech, Dubský.

V POSLEDNÍM VZÁJEMNÉM DUELU ÚŘADOVAL WÁGNER

Oba celky se naposledy střetly na kadaňském kluzišti v rámci 46. kola. Hlavní hvězdou večera byl jednoznačně František Wágner, jenž zahájil kanonádu hned od úvodu duelu a ve 13. minutě měl na kontě hattrick! Ve druhém dějství zvyšoval Wojnar, po němž ještě upravil na 5:0 svým čtvrtým gólem rozjetý Wágner. Dokonale paralyzované Benátky se zmohly jen na chabý odpor, ve 43. kosmeticky snížil na konečných 5:1 Wiencek.

BENÁTKY vs. KADAŇ
Marek Schwarz – 91,20 %
Marek Žajdlík – 90,02 %
BRANKÁŘIJakub Neužil – 91,29 %
Oliver Štěpánek – 87,72 %
Daniel Špaček
27 (13+14)
PRODUKTIVITA Jaroslav Kůs
35 (10+27)
Daniel Špaček
13 gólů
GÓLYFrantišek Wágner
17 gólů
Daniel Špaček
14 asistencí
ASISTENCEJakub Trefný
28 asistencí
Ondřej Chrtek
408/803 – 50,81 %
VHAZOVÁNÍ Jaroslav Kůs
422/821 – 51,40 %
Ondřej Chrtek
23 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYŠtěpán Čech
41 zbl. střel
O. Chrtek O. Buchtela
46 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYMichael Foltýn
177 tr. minut
Ronald Knot
23:43 min/z
ČAS NA LEDĚJakub Trefný
23:55 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM