Kadaň jede do Ústí nad Labem

Stanislav Jiskra | 29.02.2020 | |

K a d a ň - Trhači po nevydařeném domácím utkání míří na led Ústí nad Labem. Slovan narozdíl od Kadaně v posledním utkání vyhrál. Úvodní buly bude vhozena netradičně v 16:00. Zápas můžete sledovat také na hokejkatv.cz, nebo na webu onlajny.com!

SLOVAN MĚL ŠPATNÝ ZAČÁTEK NOVÉHO ROKU

Svěřenci Tomáše Mareše v letošním roce zaznamenali čtrnáct porážek. Lepší výsledky přišli až od utkání s Prostějovem, na který Severočeši vyzráli 4:1. O dva dny později navázali na výhru opět na domácím kluzišti, tentokrát se v roli poraženého ocitl Frýdek-Místek. Následovalo klopýtnutí na ledě Třebíče, která nad Ústím n/L vyzrála v poměru 6:2. Zatím poslední utkání využil Slovan opět svého kluziště, když Benátky nad Jizerou odjížděli domů s prohrou 4:2.

Poslední sestava HC Slovan Ústí nad Labem:

Soukup – Vágner, Brož, Hes, Veber, Mareš. Zukal, Steinocher – Kovařík, Mrňa, Severa – Filip, Svoboda, Tůma – Bláha, Kordule, Hasman – Dörner.

UTKÁNÍ S PROTĚJOVEM TRHAČŮM VŮBECC NEVYŠLO

Trhači sehráli poslední kolo na domácím ledě, kde přivítali Prostějov. Jestřábi od první minuty diktovali tempo hry a měli více střeleckých pokusů. Ve dvanácté minutě se navíc Trhačům zranila obrovská opora, Jakub Neužil po střetu s Markem Račukem utkání nedochytal. Do domácí svatyně se postavil Oliver Štěpánek, který se nestihl ani rozkoukat a už lovil puk ze své sítě. Druhou periodu Prostějov otevřel gólem, po sedmadvaceti vteřinách se radoval Žálčík. Na tuto branku přesnou střelou zápěstím odpověděl nejlepší střelec černožlutých František Wágner. Bohužel toto byla poslední branka Trhačů. Prostějov poté přidal další čtyři góly a z Kadaně si odvezl plný bodový zisk.

Neužil (12. Štěpánek) – Klodner, Trefný, Zeman, Procházka, Eliáš, Delmarche – M. Zabloudil, Kůs, Wojnar – Müller, Žolobov, Z. Zabloudil – Koblížek, Homer, Wágner – Dubský, Čech.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ OVLÁDLA KADAŇ

Poslední vzájemné střetnutí se uskutečnilo první únorový den. Do vedení se v sedmé minutě po zásahu Severy dostalo Ústí. Skóre vyrovnal ve dvacáté minutě Zeman. Druhá perioda nabídla pouze jednu branku, za Trhače se prosadil Žolobov. Poslední dvacetiminutovku otevřel zásahem v přesilové hře František Wágner, o šestatřicet vteřin později ho následoval Wojnar. Přesilovou hru proměnilo také Ústí, Pavel Mrňa v sedmačtyřicáté minutě uzavřel skóre utkání na konečných 4:2 pro Trhače.