Poslední venkovní duel sehraje Kadaň v Sokolově

Sabina Nováková | 03.03.2020 | |

S o k o l o v / K a d a ň - Trhači se v rámci sedmapadesátého kola Chance ligy ve středu 4. března vypraví do nedalekého Sokolova. Jedná se o poslední výjezd právě probíhající sezóny. Co je jisté, že se již na čtrnácté Ústí v tabulce nedotáhneme, ovšem Baník bude bojovat, aby se odlepil ode dna tabulky. Duel započne v 18 hodin.

SOKOLOVŠTÍ PO DVOU VÝHRÁCH STAHUJÍ ZTRÁTU NA PŘEDPOSLEDNÍ KADAŇ

Po neúspěšné řadě domácích čtyř duelů v řadě a jednom výjezdu si Baník napravil reputaci v posledním odehraném kole Chance ligy. Nejprve si neporadil před domácím publikem s Jihlavou 2:6, s Prostějovem 3:5, nestačil ani na Frýdek-Místek 2:6 a nakonec padli sokolovští hokejisté i proti Třebíčí 2:5. Z ledu Benátek nad Jizerou pak svěřenci Karla Mlejnka odjížděli s porážkou po samostatných nájezdech 2:3. Správný recept pak následně našli až na Ústí nad Labem, které na domácí půdě překonali 3:1.

TRHAČI DOMA PADLI S RYSY, SOKOLOV ZDOLAL ÚSTÍ NAD LABEM

Na zimním stadioně v Kadani se jako první úspěšně dostali do hry Frýdeckomístečtí. V úvodní části vsítili hned dvě branky, a to ve čtvrté a páté minutě. Ve své gólové úspěšnosti hostující kádr pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. To již na své konto přidal gólů pět. Když přidal již v pořadí osmou branku, na druhé straně kosmeticky upravil skóre střetnutí Jakub Wojnar na 1:8. Frýdku-Místku však takto výrazné vedení nestačilo a v jednapadesáté minutě poslal přesnou střelu za záda Petra Galušky hostující Tomi.

Poslední sestava HC Baník Sokolov:

Kašpar – Kadeřávek, Michálek, Přindiš, Vodička, Rulík, Pařízek – Švec, Rohan, Grim – Urban, Hašek, Osmík – Čejka, Berčík, Uhlík – Petrov.

Přestože Slovanu patřila první třetina díky brance Svobody, Baník srovnal krok v prostřední části zásluhou Osmíka. Rozhodnutí však padlo až v závěrečném dějství, když si Sokolovští pojistili důležité tři body, které by jim mohli v budoucnu napomoci k odlepení se ze dna tabulky. Na seznam střelců se přidal ve třiapadesáté minutě Hašek a napodobil ho vteřinu před koncem základní hrací doby Rohan - 3:1.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Štěpánek (38. Galuška) – Trefný, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka, Zeman – Koblížek, Müller, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Homer – Dubský, Žolobov, Wojnar.

TRHAČI NA ZÁPASY PROTI SOKOLOVU VEDOU

Z pěti možných střetnutí se svěřencům Petra Rosola a Tomáše Hamary podařilo tři proměnit ve svůj prospěch. To poslední skončilo těsně vítězstvím právě Kadaňských 2:1. Další utkání skončila taktéž těsně - vždy pouze o jednu branku, kromě úplně prvního klání mezi Sokolovem a Trhači. V tomto zápase Baník nastoupil do soutěže suverénně s vítězstvím 8:3.